У 2024 році ринок нерухомості входить у нову фазу викликів, – Олександр Насіковський

У 2024 році ринок нерухомості входить у нову фазу викликів, – Олександр Насіковський

Український ринок нерухомості витримав кризу початку повномасштабної війни, втім, 2024 рік ризикує принести девелоперам нові виклики. Два роки тому одним з рушіїв відновлення ринку стало вперте бажання працювати його гравців. Нові реалії вимагатимуть більших зусиль з боку девелоперів. 


Про це KВ стало відомо з коментаря керуючого партнера групи компаній DIM Олександра Насіковського для NV.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Ринок житлової нерухомості витримав перший стрес-тест війни. Досягти цього вдалось ціною надзусиль наших воїнів на нулі та сукупністю ринкових факторів, які дали відносно м’яку посадку для ринку первинного житла в жорстких реаліях. Серед головних факторів — вперте бажання низки гравців якісно робити своє, тобто створювати сучасний комфортний і безпечний житловий простір та території розвитку середовища, готовність покупця поступово повертатись до купівлі на своїх умовах і як наслідок зростання обсягів продажу після крутого піке у 2022 році”, – вважає Олександр Насіковський.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Майбутнє ринку у 2024 році, на думку експерта, залежатиме від трьох ключових речей: ситуації на фронті, партнерських відносин й темпів будівництва. 


“Я не прихильник завищених очікувань і необґрунтованого оптимізму: ми входимо у нову фазу викликів і майбутнє ринку у 2024 році, як ніколи, буде залежати від трьох ключових речей: результати на полі бою та суб’єктність України на міжнародній арені, здатність захистити свої інтереси в умовах повзучої російської “дипломатії”; Готовність ринку будувати партнерські відносини між девелопером і покупцем. Це передусім стосується реальних темпів будівництва на майданчиках, питання готовності пропонувати фінансове плече у вигляді програм розтермінувань і спецумов купівлі, а також участь в державній програмі єВідновлення за житловими сертифікатами за зруйновану нерухомість; Реальні темпи будівництва на майданчиках.”, – розповів Насіковський.


Як раніше писала KВ, динаміка на ринку нерухомості у 2023 році пройшла під гаслом адаптації до нової реальності в умовах війни. Проте обсяги реального попиту залишаються далекими від попередніх рівнів, але деяким гравцям таки вдалося повернути приблизно 25% від довоєнних показників. Наскільки зменшились обсяги будівництва в столиці, про аспекти відновлення зруйнованого житла, та яка роль у цьому держпрограми “єОселя”. А також – про реальні темпи будівництва в умовах кадрового дефіциту, про запуск нових проєктів та пошук партнерів в інтерв’ю KВ розповів співзасновник та керівний партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.


Читайте: У DIM не лише вірять у стійкість ринку, а й відновлюють його потенціал, — Олександр Насіковський

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4