У Кличка й досі не поставили крапки, ризик забудови “Кирилівського гаю” зберігається, – Олег Симороз

У Кличка й досі не поставили крапки, ризик забудови "Кирилівського гаю" зберігається, - Олег Симороз

Одна з найскандальніших «забудов» Києва мала б розташовуватися у зеленій парковій зоні столиці – «Кирилівському гаю» по вул. Ромоданова. Попри численні протести та  відсутність законних підстав для зведення там багатоповерхівок, КМДА свого часу все одно віддала цю земельну ділянку ТОВ «Матінка» під забудову. Горе-забудовнику Глібу Шаповалову (на фото), якого зараз ще й судять за шахрайство, громадські захисники Києва обіцяють подальший спротив.

Про це стало відомо КВ з матеріалу Комерсанта українського з посиланням на громадського активіста та ветерана ЗСУ Олега Симороза. 

Історія зі спробою забудови «Кирилівського гаю» тягнеться ще з 2015-2016 років. Саме тоді компанія  “Матінка” хотіла побудувати свою багатоповерхівку на Ромоданова. 

«Та, окрім того, що це зелена зона, це ще й територія між будинками у дворі на склоні. А всі сусідні будинки – це старі п’ятиповерхівки, колишні гуртожитки шиферного заводу, котрі зараз приватизовані. Безперечно, від початку самі люди були проти такої забудови», – пригадує Симороз. 

Перший раз зупинити наміри «Матінки» та її власника Гліба Шаповалова, здавалося, вдалося. Та згодом, ця проблема  повернулася у лютому-січні 2022 року. 

«Тоді це питання розглядали комісії Київської міської ради, тому що забудовнику “Матінка” хотіли поновити оренду, яку вони оцінили, вдумайтесь, у 3 тисячі євро за рік! Це просто смішно! Мотивували тим, що він (Шаповалов, – ред.), мовляв, вже отримав містобудівні умови і тд, й тому йому треба…Тоді ми з командою спочатку прийшли на екологічну комісію, де, завдяки своїй фаховості, швидко та оперативно внесли пропозицію про відхилення прийнятого такого рішення. І його проголосувала екологічна комісія, але ж вона – не профільна. Далі ми  прийшли на земельну комісію, але вона підтримала забудовника. Там був і сам Шаповалов, розповідав як все буде класно. Очевидно, що земельна комісія була заангажована, бо проголосували за це рішення всі депутатські фракції», – розповів Олег. 

Війна логічним чином відтермінувала проблему на певний час, КМДА припиняла свою роботу, комісії теж не працювали. 

«Я був дуже здивований, якраз був на ротації після бойових дій на Київщині, коли в червні 2022 року я дізнаюся, що на сесію Київської міської ради пропонують вже виносити саме розгляд проєкту рішення з цього приводу», – пояснює Симороз. 

Тоді рішення не було проголосоване – не знайшлося голосів. Станом на сьогодні воно і досі не проголосоване. Крім того, є нюанс законодавства.

Річ у тім, що  земельне законодавство прописане таким чином, що “Матінка” вважається колишнім орендарем і, враховуючи, що Київська міська рада не вживає ніяких заходів по вказаній земельній ділянці, ця фірма може обґрунтовано, згідно із  земельним законодавством вважати, що їм ніби пролонговано договір оренди за мовчазною згодою.  Крім того, навіть земельне законодавство передбачає, що якщо колишній орендар продовжує вносити орендну плату, то поки орендодавець не заявляє якихось вимог, то теоретично «Матінка» може вважатися «належним користувачем на праві оренди земельної ділянки». А тому, як наголошує Олег Симороз, все зараз в руках столичного голови Кличка.

Олег Симороз припускає, що ризик забудови «Кирилівського гаю» зберігається, принаймні тому, що навіть попри кримінальне переслідування Шаповалова, у КМДА в питанні оренди цієї земельної ділянки у Кличка й досі не поставили крапки. 

Власник компанії забудовника ТОВ “Матінка” Гліб Шаповалов наразі перебуває на лаві підсудних за обвинуваченням у шахрайстві в особливо великих розмірах. Йому, зокрема, інкримінують заволодінні понад 460 тис. доларів третіх осіб. Зазначається, що Шаповалову 11 липня мають переобрати міру запобіжного заходу з особистого зобов’язання на арешт.

ТОВ “Матінка”, також має незавершений будівельний проєкт в с. Крюківщина під Києвом. Попри те, що роботи зі зведення котеджів там заморожені вже 4 роки, спроби пошуку інвесторів на них тривають. Про це, зокрема, свідчить й досі не видалена реклама комплексу на багатьох порталах з нерухомості. 

Читайте: В Києві судять обвинуваченого в шахрайстві псевдо-забудовника Гліба Шаповалова

Фото: КВ

КиївВлада

Олексій Вєтров

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4