Садибу Зеленських і будинок Барбана у Києві рекомендували занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Такі рекомендації 22 серпня надали під час засідання Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.
“Консультативна рада на підставі звернення Міністерства культури та інформаційної політики України та рекомендацій Експертної комісії розглянула оновлену й доповнену облікову документацію на садибу Зеленського та рекомендувала занести цей об’єкт до Переліку об’єктів культурної спадщини”, – повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Стосовно будинку Барбана, то за словами Старостенко, документацію на цей об’єкт також доповнено. “Тепер в обліковій картці зазначена як містобудівна, так і архітектурна й історична цінність будинку. Він є характерним зразком одноповерхового особняка початку ХХ століття”, – зазначила вона.
Крім того, як повідомили у Департаменті КМДА, під час засідання було розглянуто облікову документацію на низку інших об’єктів, а саме:
- Печерське міське парафіяльне училище (пров. Бутишів, 11);
- флігель садиби київського війта Григорія Киселівського (вул. Григорія Сковороди, 1);
- прибутковий будинок Анастасії Іллінської (вул. Золотоворітська, 11);
- прибутковий будинок родини Зелінських (вул. Тарасівська, 23-25).
Також на засіданні розглянули питання захисту творів монументально-декоративного мистецтва. Йдеться, зокрема, про ансамбль керамічних панно Будинку національних творчих колективів України (бульв. Тараса Шевченка, 50-52) авторства відомої художниці Ольги Рапай. Його також планують внести до переліку як об’єкт культурної спадщини за видом “монументальне мистецтво”.
Детально обговорено проєкт “Ремонт (реставраційний) щойно виявленого об’єкта культурної спадщини – зали прощання (ритуальні корпуси Київського крематорію) на вул. Байкова, 16 літ. Г у Голосіївському районі м. Києва”. Акцент зроблено на необхідності реставраційних робіт для збереження архітектурної цінності об’єкта.
Нагадаємо, 19 липня у Києві таки знесли історичну будівлю кінця ХІХ століття на вулиці Кониського, відому як “садиба Зеленського”. На цьому місці планується зведення ЖК “Тургенєф” забудовники якого входять до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.
Читайте: У Києві під зведення ЖК “Тургєнєф” знесли історичну будівлю XIX століття
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом знесення садиби Зеленських та нагадала, що на будівлю накладено арешт із “забороною користування, розпорядження та відчуження”. Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що вважає знесення садиби цинічною провокацією. У свою чергу в Мінкульті заявили, що будівля не була внесена до Державного реєстру об’єктів культурної спадщини.
Читайте: Очільник Мінкульту каже, що не винен у зносі садиби Зеленських
Як інформувала КВ, будинок Барбана була майже повністю зруйнована забудовником 20 серпня 2021 року, а 21 серпня РНБО доручила профільним службам відновити садибу Барбана, розслідувати обставини її знесення.
Читайте: У центрі Києва партнери Негрича знищили історичну Садибу Барбана
Нарешті 24 листопада 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики ухвалило рішення, що садиба Барбана у Києві на Обсерваторній 6, має бути внесена в Державний реєстр нерухомих пам’яток.
Читайте: Мінкульт визнав садибу Барбана у Києві пам’яткою культури
Фото: Департамент культурної спадщини КМДА
КиївВладаОлександр Попов