Станом на 1 листопада 1,2 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО) отримують послуги Київської обласної служби зайнятості та 932 особи отримують допомогу по безробіттю.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Київського обласного центру зайнятості.
“Одним із нагальних завдань служби зайнятості сьогодні є якісне та оперативне надання послуг внутрішньо переміщеним особам”, – прокоментували у пресслужбі центру зайнятості Київщини.
Так, з початку року 3,4 тис. внутрішньо переміщених осіб скористалися послугами служби зайнятості, 656 безробітних з числа ВПО працевлаштовано, 35 осіб пройшли професійне навчання, 2,7 тис. осіб отримали профорієнтаційні послуги, 5 осіб взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.
“Продовжуємо працювати в питанні надання повного спектра соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, які сьогодні перебувають на Київщині”, – додали у Київському обласному центрі зайнятості.
Крім того, з повідомлення пресслужби стало відомо, що “центр зайнятості впроваджує активні державні програми, які націлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб та сприяють їхньому оперативному працевлаштуванню”.
“Так, за компенсацією витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні до Київської обласної служби зайнятості звернулися 428 роботодавців. Програма допомогла забезпечити робочими місцями 565 ВПО”, – наголосили у пресслужбі.
Зазначається, що за видами економічної діяльності ВПО працевлаштовані у таких галузях: торгівля – 24%, переробна промисловість – 20%, освіта – 10%, охорона здоров’я – 9%, державне управління й оборона – 7%.
“Фахівці Київської обласної служби зайнятості продовжують підтримувати внутрішньо переміщених осіб, а саме: організовують виїзні заходи в місцях компактного проживання ВПО; допомагають у працевлаштуванні, організації профнавчання та оперативно надають послуги служби зайнятості у повному обсязі; організовують консультації щодо працевлаштування, правових аспектів пошуку роботи та загального стану ринку праці із залученням соціальних партнерів”, – зауважили у Київському обласному центрі зайнятості.
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин пропонує парламенту прийняти у першому читанні законопроект, який передбачає, що під періоду дії воєнного стану на території України внутрішньо переміщені особи мають право на безкоштовний проїзд усіма видами транспорту.
Читайте: Комітет Ради підтримав запровадження на час війни безкоштовного проїзду для ВПО
Фото: Львівський портал