В “Інтергал-Буд” розповіли про нові стандарти до об’єктів цивільного захисту

В “Інтергал-Буд” розповіли про нові стандарти до об'єктів цивільного захисту

В Україні посилюються вимоги до об’єктів цивільного захисту в нових житлових комплексах. Будівельна компанія “Інтергал-Буд” враховує сучасні загрози та адаптує свої проєкти до реалій війни, створюючи посилені конструкції та безпечні простори, а також вивчає міжнародний досвід реалізації захисних споруд.

на правах реклами

Про це, як дізналася КВ, розповіли експерти будівельної компанії “Інтергал-Буд” журналістам “NV”. 

“Після повномасштабного російського вторгнення норми із забезпечення захисту цивільного населення були не просто оновлені — вони стали жорсткішими й реалістичнішими, враховуючи сучасні загрози. Наприклад, тепер архітектори прораховують не лише об’єм і висоту укриттів, але й приділяють велику увагу товщині огороджувальних конструкцій. Перекриття має бути достатньо міцним, щоб витримати силу ударів, які, на жаль, трапляються на практиці“, — розповіла головна архітекторка “Інтергал-Буд” Катерина Козловська. 

Як повідомляється, компанія вивчає світові практики у сфері безпеки житлових будівель. Зокрема, Ізраїль, який має багатий досвід зведення захищених будинків, є одним із прикладів для адаптації українських архітектурних стандартів. Також фахівці “Інтергал-Буд” аналізують конструктивні рішення в регіонах із підвищеною сейсмічною активністю, які можуть бути корисними для України.

“Університети не давали знань про те, як проєктувати будинки, здатні витримати військові дії або мати вбудовану захисну інфраструктуру. Наразі це, скоріше, унікальний досвід, який формується в реальному часі”, — зазначив керівник відділу дизайну “Інтергал-Буд” Олександр Матюх.

За його словами, військова архітектура також може стати перспективним напрямком в Україні.

“В США є окремі факультети, де вивчають, як проєктувати польові табори, військові об’єкти або модернізовані будівлі. В Україні цей напрямок поки не розвивається системно. Але це перспективна галузь, яка, можливо, отримає більше уваги в майбутньому”, — підкреслив Матюха.

Нагадаємо, що лідери будівельної галузі припускають, що ціни на квартири комфорт-класу можуть зрости на 10–15%. Вартість квадратного метра в новобудовах зростатиме через підвищення податків, інфляцію та здорожчання будівельних матеріалів. Показники залежатимуть від фінансової стабільності українців, успіхів на фронті та макроекономічної ситуації в країні. 

Читайте: “Інтергал-Буд” та банк “Глобус” стартували першу в Україні банківську гарантію на реєстрацію майбутніх об’єктів нерухомості

Фото: сайт компанії

КиївВлада

Вероніка Злацька

Рекомендуємо до перегляду
“Земля для друзів”: прокуратура судиться з Київрадою за ділянку на Батиєвій горі
“Земля для друзів”: прокуратура судиться з Київрадою за ділянку на Батиєвій горі
09:00 Столична прокуратура в судовому порядку оскаржує рішення Київради щодо передачі в оренду земельної ділянки площею 0,95 га на вул. Кондукторській під забудову ТОВ…
Районні бюджети Київщини: на що у 2025 році витрачатиме кошти столичний регіон
Районні бюджети Київщини: на що у 2025 році витрачатиме кошти столичний регіон
09:00 Фінансовий рік 2025 обіцяє бути непростим для районних рад та адміністрацій Київщини. Бюджети районів демонструють намагання зберегти баланс між доходами та витратами, проте…
Експеримент на півмільярда: для укріплення дамб мулових полів БСА обрали чергового підозрілого підрядника
Експеримент на півмільярда: для укріплення дамб мулових полів БСА обрали чергового підозрілого підрядника
09:00 Столиця продовжує вкладати сотні мільйонів гривень в укріплення дамб мулових полів, де висушується осад стічних вод з Бортницької станції аерації (БСА). Цього разу…
Banner
QlU7mDx4