В Раді під зверненням до спікера Стефанчука про позбавлення мандатів всіх депутатів від заборонених партій підписалися 56 парламентарів

В Раді під зверненням до спікера Стефанчука про позбавлення мандатів всіх депутатів від заборонених партій підписалися 56 парламентарів

В Верховній Раді (ВР) наразі продовжується збір підписів під зверненням до спікера Ради Руслана Стефанчука (на фото) про включення до порядку денного законопроектів, які позбавлять мандатів нардепів від “ОПЗЖ” і депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій. За останні звернення до Стефанчука підписали ще п’ять народних депутата від фракції “Слуга народу”, довівши таким чином загальну кількість підписів до 56. 

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці нардепа-мажоритарника Олега Дунди (фракція “Слуга народу”; 91 округ Київщини: Фастів, Фастівський район, колишній Макарівський район та частина колишнього Києво-Святошинського району). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Поки Президент працює на міжнародному фронті та анонсує нам подарунки від міжнародних партнерів, чудові подарунки, у нас продовжується збір підписів щодо позбавлення депутатських мандатів шанувальників “русского мира” – членів колишньої ОПЗЖ, яка ще сподівається на ребрендінг та реінкарнацію. Дійсно українські депутати підтримують та ставлять свої підписи під зверненням до пана Стефанчука”, – написав Дунда.

Як зазначив Дунда, ще 5 народних депутати підписали звернення до спікера ВР Руслана СтефанчукаДмитро Наталуха, Віталій Безгін, Дмитро Кисилевський, Василь Мокан, Олександр Маріковський (всі п’ять – фракція “Слуга народу”). Раніше звернення до Стефанчука підписали ще 51 народний депутат: від фракції “Слуга народу” – Олег Дунда, Марина Мезенцева, Ірина Фріз, Максим Павлюк, Олександр Аліксійчук, Олена Вінтоняк, Дмитро Прупутень, Едуард Прощук, Анатолій Драбовський, Валентина Короленко, Дмитро Гурин, Андрій Клочко, Вячеслав Рубльов, Ганна Бондар, Олександр Салійчук, Іван Юнаков, Ігор Василів, Євген Петруняк, Ігор Марчук, Олег Марусяк, Олександр Горенюк та Олена Хоменко. 

Від фракції “Європейська солідарність” свої підписи поставили: Олексій Гончаренко, Андрій Парубій, Микола Величкович, Олег Синютка, Вікторія Сюмар, Андрій Лопушанський, Михайло Бондар, Ахтем Чийгоз, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ніна Южаніна, Софія Федина, Марія Іонова, Ростислав Павленко, Степан Кубів, Максим Саврасов та Володимир Ар’єв. 

Від депутатської групи “Голос” свої голоси залишили: Юлія Клименко, Соломія Бобровська, Ярослав Рущишин, Ярослав Железняк, Ольга Стефанішина, Леся Василенко та Наталія Піпа. 

Також свої підписи залишили позафракційні депутати: Гео Лерос, Людмила Буймістер, Оксана Савчук. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Мова йде про прийняття ВР:

– проєкту постанови ВР №7694 про позбавлення мандатів 42 нардепів, обраних від “ОПЗЖ”. Ще навесні всі вони вийшли з фракції “ОПЗЖ”, яка припинила своє існування, та створили дві депутатські групи – “Платформа за життя та мир” і “Відновлення України”;

– урядовий законопроєкт №7476 про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій, отримано парламентом ще 20 червня. Тільки 16 листопада, після п’яти місяців саботажу, комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  прийняття за основу №7476.

Урядовий законопроєкт передбачає:

  • однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради вважати набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний, а також його входження до депутатської фракції місцевої організації такої політичної партії (у таких випадках заміщення депутата не здійснюється, а відповідний депутатський мандат залишається вакантним);

  • достроково припиняти повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, обласної ради у разі дострокового припинення повноважень більше ніж половини депутатів від загального складу ради з підстави заборони політичної партії (у таких випадках парламент призначає позачергові вибори ради);

  • у разі дострокового припинення повноважень більше ніж половини депутатів від загального складу ради у зв’язку із забороною політичної партії, у районах, областях, на територіях територіальних громад, де введено воєнний стан або в районі проведення бойових дій, до проведення першої сесії новообраної ради утворювати військові або військово-цивільні адміністрації.

Нагадаємо, в грудні ц.р. в Раді розпочався збір підписів під зверненням до спікера Ради Руслана Стефанчука про включення до порядку денного законопроектів, які позбавлять мандатів нардепів від “ОПЗЖ” і депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій. Пізніше стало відомо, що Стефанчук не бажає виносити на голосування в сесійну залу будь-які ініціативи та законопроекти стосовно позбавлення мандатів парламентарів від “ОПЗЖ”.

Зважаючи на зустрічі з депутатами від “ОПЗЖ” лідера фракції “Слуги народу” Давида Арахамії , позицію спікера ВР і голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, яка дуже задоволена голосуваннями “ОПЗЖ”, в тому числі, за містогвалтівний законопроєкт №5655, монобільшість, попри заборону проросійської партії та консолідований суспільний запит на позбавлення посіпак московитів мандатів, за будь-яку ціну хоче зберегти в Раді ексспівголів “ОПЗЖ” Сергія Льовочкіна, Юрія Бойка, а також їхніх колег – друзів кремля.

Читайте: Спікер Ради Стефанчук не хоче позбавляти мандатів парламентарів від “ОПЗЖ”

Фото: Еспресо

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4