Незважаючи на тяжкі обставини війни, українці готуються до зимових свят. Короткострокова оренда залишається актуальною, а попит на оренду квартир в великих містах зріс порівняно з минулим роком, як і місцями їхня вартість.
Про це KВ стало відомо з аналітики OLX Нерухомість.
Зазначається, що кількість пропозицій для подобової оренди в Україні побільшало на майже 9%.
“Якщо порівнювати період з 1 листопада по 6 грудня 2022 року та аналогічний період минулого року, то найбільше збільшився асортимент серед хостелів і ліжко-місць — на 48%. Кількість вільних кімнат для короткострокової оренди зросла майже на 20%”, – йдеться у дослідженні.
Натомість, кількість пропозицій серед будинків знизилась на 5%. Однак, цей вид оренди все ще залишається популярним і посідає місце у трійці лідерів поруч із одно- та двокімнатними квартирами. За період від 1 листопада по 6 грудня користувачі OLX майже 161 тисячу разів відгукувалися на оголошення про подобову оренду однокімнатних квартир, понад 75 тисяч разів — двокімнатних і 25 691 раз шукали будинки. У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року зріс й попит на такі квартири – на 9% і 20% відповідно.
Найбільш привабливими і популярними для подобової оренди взимку звично залишаються великі міста та гірські населені пункти Західної України. Так, найбільше будинків винаймають у Києві (7100 грн. сер. ціна), Яремче (1000 грн) , Микуличині (2000 грн), Львові(2500 грн) та Дніпрі (4500 грн).
Ціни на оренду будиночків на Заході країни залишились майже на минулорічному рівні. Тим часом, спостерігається подорожчання у Київському, Сумському та Дніпропетровському регіоні.
“Якщо аналізувати ціни в регіонах, то найдорожче орендувати будинок на Київщині (в середньому 5 679 грн, що на 9% дорожче, ніж у грудні 2021 року), Дніпропетровщині (3 766 грн, що вдвічі дорожче, ніж у грудні 2021) та Сумщині (3 000 грн, на 20% дорожче, ніж у грудні 2021 року). Найбільш вигідна ціна ночівлі в Рівненській області (близько 1 000 грн за ніч). При чому, такі ж ціни пропонували і минулого року. Також близько тисячі гривень обійдеться оренда будинку на Полтавщині, що на 20% дешевше, ніж торік. На Закарпатті середня вартість коливається в рамках 1 400 грн за ніч, в Івано-Франківській області — близько 1 700 грн. У порівнянні з груднем 2021 року, ціни в цих регіонах залишилися приблизно на тому ж рівні”, – додають в аналітиці.
Однак, у Києві не помічають зростання вартості подобової оренди квартир. Ціна залишилась еквівалентна минулому року – 650 гривень. Найбільше вартість короткострокової оренди квартир зросла у Львові. Це на 19% більше ніж в аналогічний період 2021 року. Середня вартість – 775 гривень за добу. Подорожчало й житло в Одесі, Дніпрі, Житомирі, Кривому Розі, Чернівцях та Івано-Франківську. У середньому, на 6-10%. Винаймати квартиру подобову у Дніпрі лише на 25 гривень дешевше ніж у Львові.
Як раніше писала KВ, цієї осені Київщина займала одне з лідируючих місць на ринку оренди заміської нерухомості. Пік пошуків припав на перші жовтневі обстріли та заяви про блекаут. Зросла і частка пошуку житла в оренду, оснащеного генераторами, свердловинами та підвалами.
Читайте: На Київщині зріс запит на оренду будинків з генераторами та скважиною
Фото: з відкритих джерел.