В Україні зріс попит на подобову оренду квартир

В Україні зріс попит на подобову оренду квартир

Незважаючи на тяжкі обставини війни, українці готуються до зимових свят. Короткострокова оренда залишається актуальною, а попит на оренду квартир в великих містах зріс порівняно з минулим роком, як і місцями їхня вартість.

Про це KВ стало відомо з аналітики OLX Нерухомість.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що кількість пропозицій для подобової оренди в Україні побільшало на майже 9%.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Якщо порівнювати період з 1 листопада по 6 грудня 2022 року та аналогічний період минулого року, то найбільше збільшився асортимент серед хостелів і ліжко-місць — на 48%. Кількість вільних кімнат для короткострокової оренди зросла майже на 20%”, – йдеться у дослідженні.

Натомість, кількість пропозицій серед будинків знизилась на 5%. Однак, цей вид оренди все ще залишається популярним і посідає місце у трійці лідерів поруч із одно- та двокімнатними квартирами. За період від 1 листопада по 6 грудня користувачі OLX майже 161 тисячу разів відгукувалися на оголошення про подобову оренду однокімнатних квартир, понад 75 тисяч разів — двокімнатних і 25 691 раз шукали будинки. У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року зріс й попит на такі квартири – на 9% і 20% відповідно.

Найбільш привабливими і популярними для подобової оренди взимку звично залишаються великі міста та гірські населені пункти Західної України. Так, найбільше будинків винаймають у Києві (7100 грн. сер. ціна), Яремче (1000 грн) , Микуличині (2000 грн), Львові(2500 грн) та Дніпрі (4500 грн). 

Ціни на оренду будиночків на Заході країни залишились майже на минулорічному рівні. Тим часом, спостерігається подорожчання у Київському, Сумському та Дніпропетровському регіоні. 

“Якщо аналізувати ціни в регіонах, то найдорожче орендувати будинок на Київщині (в середньому 5 679 грн, що на 9% дорожче, ніж у грудні 2021 року), Дніпропетровщині (3 766 грн, що вдвічі дорожче, ніж у грудні 2021) та Сумщині (3 000 грн, на 20% дорожче, ніж у грудні 2021 року).  Найбільш вигідна ціна ночівлі в Рівненській області (близько 1 000 грн за ніч). При чому, такі ж ціни пропонували і минулого року. Також близько тисячі гривень обійдеться оренда будинку на Полтавщині, що на 20% дешевше, ніж торік. На Закарпатті середня вартість коливається в рамках 1 400 грн за ніч, в Івано-Франківській області — близько 1 700 грн. У порівнянні з груднем 2021 року, ціни в цих регіонах залишилися приблизно на тому ж рівні”, – додають в аналітиці.

Однак, у Києві не помічають зростання вартості подобової оренди квартир. Ціна залишилась еквівалентна минулому року – 650 гривень. Найбільше вартість короткострокової оренди квартир зросла у Львові. Це на 19% більше ніж в аналогічний період 2021 року. Середня вартість – 775 гривень за добу. Подорожчало й житло в Одесі, Дніпрі, Житомирі, Кривому Розі, Чернівцях та Івано-Франківську. У середньому, на 6-10%. Винаймати квартиру подобову у Дніпрі лише на 25 гривень дешевше ніж у Львові.

Як раніше писала KВ, цієї осені Київщина займала одне з лідируючих місць на ринку оренди заміської нерухомості. Пік пошуків припав на перші жовтневі обстріли та заяви про блекаут. Зросла і частка пошуку житла в оренду, оснащеного генераторами, свердловинами та підвалами.

Читайте: На Київщині зріс запит на оренду будинків з генераторами та скважиною


Фото: з відкритих джерел.

КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4