За результатами репатріаційних заходів 18 червня в Україну повернули тіла 522 загиблих, які за твердженням російської сторони можуть належати українським військовослужбовцям.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Зазначається, що слідчими правоохоронних органів спільно з експертними установами МВС будуть проведені всі необхідні експертизи та проведена ідентифікація репатрійованих тіл.
Тіла вдалося повернути за результатами спільної роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
У Коордштабі висловили вдячність Міжнародному Комітету Червоного Хреста за сприяння та підтримку реалізації репатріаційних заходів.
Також у штабі подякували особовому складу Обʼєднаного центру забезпечення заходів ЦВС Збройних Сил України. Ці люди здійснюють перевезення репатрійованих загиблих до спеціалізованих державних установ, організовують передачу тіл полеглих представникам правоохоронних органів в системі МВС та судово-медичної експертизи в системі МОЗ.



Нагадаємо, 16 травня за результатами репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 528 загиблих, які за твердженням російської сторони можуть належати українським військовослужбовцям. Раніше, 15 травня відбувся перший етап обміну полоненими у форматі “1000 на 1000” відповідно до домовленостей, досягнутих за посередництва США. 5 червня Україна повернула додому 185 військовослужбовців та одного цивільного українця. Серед звільнених — оборонці Маріуполя, учасник повітряного мосту до «Азовсталі» та військові, які воювали на різних напрямках фронту.
Читайте: З російського полону повернули 186 українців: відбувся 75-й обмін полонених
Фото: КШППВ, СБУ
КиївВладаОлександр Попов



