Верховна Рада дозволила примусово конфіскувати російське майно в Україні

Верховна Рада дозволила примусово конфіскувати російське майно в Україні

На сьогоднішньому пленарному засідання Верховна Рада прийняла законопроєкт, який дозволить націоналізувати все майно Росії, що розміщується на території України.

Про це KV стало відомо із повідомлення на офіційному веб-порталу парламенту України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Верховна Рада України прийняла Закон про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів (реєстр № 7122)”, – йдеться у повідомленні. 

Законопроект має на меті врегулювати питання націоналізації всього майна, об’єктів, коштів та вкладів агресора, які знаходяться на території України. Держава зможе націоналізувати рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права та будь-яке інше майно, що знаходиться на території України. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як повідомляється, примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюватиметься без будь-якої компенсації (відшкодування) їхньої вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.

Перелік таких об’єктів має скласти Кабмін та внести на розгляд ради національної безпеки та оборони.

Водночас в законі наголошується, що він “не виключає і не обмежує” права України “вимагати відшкодування шкоди, заподіяної унаслідок повномасштабної агресивної війни, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України з порушенням норм міжнародного права, вчиняючи злочини проти людства”.

Нагадаємо, у Верховній Раді України сьогодні відбулося пленарне засідання, під час якого прийнято 14 законів та одну постанову. З-поміж них проголосовано Указ Президента України “Про загальну мобілізацію”. 

Читайте: Рада підтримала Указ Президента про загальну мобілізацію

Верховна Рада проголосувала за впровадження кримінальної відповідальність за колабораціонізм з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією.  Закон також обмежить можливість для винних осіб обіймати державні посади протягом 15 років.

Читайте: Введена кримінальна відповідальність за колаборацію із державою-агресором

Сьогодні Верховна Рада підтримала і проєкт закону, який ослабить вимоги до бізнесу щодо податкових перевірок та ліцензій у період дії воєнного стану. 

Читайте: ВРУ звільнила від відповідальності за не сплату податків у період війни

Фото: rada.gov.ua

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4