ЄС почав переговори з Україною та Молдовою про вступ, – фон дер Ляєн

ЄС почав переговори з Україною та Молдовою про вступ, - фон дер Ляєн

У вівторок, 25 червня, Європейський Союз (ЄС) офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ. Це необхідно, щоб підготувати країни до членства в ЄС.

Про це, як передає КВ, повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Вітаємо Молдову та Україну з початком переговорів про вступ. Це дуже хороша новина для народу України, Молдови та всього Європейського Союзу. Шлях попереду буде складним, але сповненим можливостей», — заявила Урсула фон дер Ляєн.

У своєму відеозверненні президент Єврокомісії відзначила, що “ми перебуваємо на порозі важливого та трансформаційного моменту”, і що “ми шануємо принципи і цінності, які об’єднують нас”.

Вона наголосила, що Євросоюз був завжди більшим, аніж політичне і економічне об’єднання. За її словами, це свідчення колективного прагнення до миру, безпеки, демократії та процвітання.

За її словами, народи України та Молдови продемонстрували відданість приєднанню до Євросоюзу. Обидві країни почали масштабні реформи, однак їх досі чекає «суворий та вимогливий» шлях.

Урсула фон дер Ляєн також пояснила, що переговори для вступу потрібні, щоб підготувати країну до членства в ЄС, а тому вони не можуть бути «короткими шляхами».

Раніше КВ повідомила, що Міжурядова конференція Україна-ЄС знаменує формальний початок переговорів про вступ до Євросоюзу. Далі почнуться детальні технічні переговори за десятками різних глав майбутньої угоди про вступ України до ЄС.

Нагадаємо, у червні 2022 року Європейська комісія рекомендувала Європейській Раді надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу (ЄС). 

У грудні 2023 року Європейська Рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ до Євросоюзу з Україною та Молдовою.

Читайте: Шмигаль: переговори про вступ до ЄС почнуться 25 червня

Фото: відеозвернення Урсули фон дер Ляєн

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4