У середу, 20 вересня, президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН на якій обговорювалась тема підтримання миру та безпеки України. Глава держави, зокрема, заявив, що Радбез необхідно реформувати через членство рф. Також Зеленський назвав умови завершення війни.
Про це KВ стало відомо з повідомлення в соцмережах Президента Володимира Зеленського.
“Перше: повне виведення всіх російських військ і військових формувань, включно з Чорноморським флотом Росії або тими дірявими коритами, які від нього залишаться за час війни, а також виведення всіх найманців і квазівійськових формувань Росії з усієї суверенної території України в межах наших міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Друге: повне повернення Україні ефективного контролю над усім нашим державним кордоном і виключною економічною зоною в Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці. Лише виконання таких двох пунктів матиме результатом чесне, надійне й повне припинення бойових дій”, – зазначив Зеленський.
Зеленський нагадав про українську “формулу миру”, запропоновану минулого року як основу справедливого завершення повномасштабної війни росії проти України.
Він зупинився на питанні територіальної цілісності України, яке “невідʼємно повʼязане з питанням про очищення суверенної території держави від окупантів”, й перелічив дві речі, які гарантують деокупацію української території.
За словами президента, зараз ООН “знаходиться у глухому куті” щодо агресій у світі. Саме тому людство не покладає на них надій, коли йдеться про захист суверенітету. Втім глава держави заявив, що Україна має пропозиції щодо вирішення “недієздатності” організації. Такою, як він підкреслив, її робить членство росії у Радбезі, яке є незаконним, адже вони виправдовують війну та геноцид.
Він наголосив, що першим кроком буде рішення Генасамблеї ООН дати можливість долати право вето. Це необхідно робити за умови набрання двох третин голосів, які відображатимуть волю націй і з Азії, і з Африки, і з Європи, і з обох Америк, і з регіону Тихого океану.
Другим кроком має бути те, щоб Радбез ООН став повністю підзвітним націям світу. Лідери мають розширити представництво націй, адже “коло постійних членів Радбезу має відображати сучасність”. Зокрема, на думку Зеленського, серед таких мають бути Африканський союз, Німеччина, Азія, Латинська Америка та держави Тихого океану.
Третім кроком він назвав створення системи превенції агресій через раннє реагування на дії, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету держав.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський виступає 20 вересня на 78-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку
Читайте: Президент Володимир Зеленський закликав ООН виключити росію зі складу Радбезу
Фото: відкриті джерела