У Бучі двоє майстрів створюють монети на пам’ять про злочини армії рф у місті під час окупації та по всій Україні. Матеріалом для роботи послуговують переплавлені російські гільзи, а вручають пам’ятні знаки лідерам країн з усього світу.
Про це, як передає KВ йдеться в повідомленні Бучанської міської ради.
“Ці “Бучанські монети” створюють двоє бучанців – Дмитро Воронець та Влад Кушнір. Чоловіки залишалися в Бучі впродовж всієї окупації”, – йдеться в повідомленні.
Як розповів один з авторів проєкту, роботу вони почали торік, “коли люди почали забувати, що відбувалося в Бучі”.
Зазначається, що на пам’ятних монетах зобразили об’єкти, які найбільше асоціюються з періодом російської окупації Бучі, а саме:
-
Храм Святого Апостола Андрія – як символ пам’яті невинних жертв, які були нашими сусідами і були поховані на задньому дворі церкви;
-
Велосипед Володимира Бровченка– як символ безглуздої жорстокості, коли людину вбили по дорозі додому;
-
Вулиця Яблунська – символ стійкості та незламності нашого міста;
-
Дерево – як символ нового життя, символ надії і віри в те, що все було не марно, що життя стане кращим і в майбутньому люди в усьому світі житимуть без насильства.
У міськраді зауважили, що кожна з монет має власний номер, виготовляють їх приблизно два тижні. У відео показали, як це відбувається:
Нагадаємо, 1 квітня 2022 року голова Бучанської громади офіційно повідомив про звільнення Бучі від рашистької навали. Місто перебувало в окупації практично від початку воєнних дій на Київщині. Одразу після звільнення стало відомо про звірства російських окупантів у Бучі. Але місто відроджується, пам’ять про подвиги містян живе. Зокрема, 29 квітня 2023 року малий броньований артилерійський катер отримав горде ім’я “Буча”.
Читайте: Буча та Фастів приєдналася до когорти морських міст (фото)
Фото: скріншот відео