На Київщині повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності вже відновили майже 17 тис. обʼєктів. Основна частина, 15,3 тис. домівок, це приватні та багатоквартирні будинки.
Про це, як передає KВ, начальник Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Руслан Кравченко повідомив в інтервʼю телеканалу “Інтер”.
“Російські окупанти пошкодили понад 29 тисяч обʼєктів. Із них ми вже відновили повністю та частково зі збереженням функціонального призначення майже 17 тис. об’єктів, серед яких понад 15,3 – багатоквартирні та приватні будинки”, – розповів Руслан Кравченко.
Він зазначив, що в першу чергу відбудовується житло, щоб повернути людей додому. Кожна громада, яка постраждала від російської окупації, розробляє відповідну проєктну документацію та передає до Київської ОВА, де пропозиції перевіряють та передають до уряду. В першу чергу уряд розглядає відбудову житла, шкіл, дитячих садочків та медичних закладів. Наразі роботи по відбудові найактивніше ведуться в Бородянці, Ірпені, Бучі.
“Найбільша кількість обʼєктів відновлена завдяки урядовій програмі єВідновлення. Перший етап – компенсація на поточні та капітальні ремонти – до 500 тис. грн. Ухвалено позитивних рішень по більше, ніж 9 тис. заявках. Загальна сума компенсацій – понад 1 млрд.грн”, – розповів начальник Київської ОВА.
Кравченко зазначив, що в області 18 багатоквартирних будинків відбудовують за програмою United24, ініційованою Президентом України.
Також триває відновлення коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії – це 97 обʼєктів. Замовником відбудови приватних будинків є сама КОВА.
Як зауважив Руслан Кравченко, коштом обласного бюджету відновлюють 93 приватні будинки у п’яти районах області, а також понад 60 приватних будинків в Ірпені навпроти ЖК “Ірпінські Липки”. Активно допомагають Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, фонд GEM.
Щодо заявок про надання сертифікатів на купівлю житла та отримання коштів на будівництво нового житла – таких подано понад 3 тисячі. Руслан Кравченко зауважив, що вже сформовані понад 960 сертифікатів на суму більше 2,8 млрд грн.
Начальник Київської ОВА також розповів про контроль за всіма етапами відбудови. “Прозорість та публічність – вимога людей та міжнародних партнерів”, – сказав Руслан Кравченко.
При КОВА створена спостережна рада з питань відбудови за участю представників міжнародних інституцій та громадських організацій, незалежних експертів для контролю на всіх рівнях. Крім того, для забезпечення прозорості ПРООН здійснює технагляд за відбудовою обʼєктів за кошти UNITED24 та Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Йдеться про технічну підтримку з інженерних, фінансових та антикорупційних питань.
Крім того, нагадав Руслан Кравченко, створена робоча група “Прозорість та підзвітність” за участю представників правоохоронних органів, яка аналізує всі тендерні закупівлі. Також проводяться комісійні перевірки обʼєктів відновлення.
Нагадаємо, на Київщині вже відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17 тис. об’єктів, пошкоджених внаслідок бойових дій. Відбудова продовжується, у пріоритеті – відновлення житла.
Фото: скриншот відео