План перемоги: Зеленський хоче запрошення в НАТО й пропонує розмістити в Україні стратегічний пакет стримування рф (відео)

План перемоги: Зеленський хоче запрошення в НАТО й пропонує розмістити в Україні стратегічний пакет стримування рф (відео)

Офіційний Київ пропонує західним партнерам розмістити на українській землі комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту України від будь-якої воєнної загрози з боку росії та який звузить варіативність дій рф або до дипломатії, або гарантованої втрати можливості продовжувати агресивну війну внаслідок застосування Україною пакету стримування.

Про це КВ дізналася зі слів, які Президент України Володимир Зеленський сказав у Верховній Раді (ВР), представляючи без таємних деталей План перемоги.

Виступаючи з трибуни ВР, Президент Зеленський окреслив п’ять пунктів Плану перемоги.

Перше – це запрошення в НАТО:

  • “Ми розуміємо, що членство в НАТО – це питання подальшого, а не теперішнього. Але Путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні. Росіяни повинні це відчути – що їхній цар програв геополітично. (…) Саме тому це початковий пункт Плану перемоги. Свідчення рішучості. Безумовне запрошення зараз. Це визначеність, як партнери бачать насправді місце України в архітектурі безпеки”, – сказав Зеленський.

Другий пункт – оборона.

  • “Це реалістично – захищати наші позиції на полі бою в Україні й водночас повертати війну на територію Росії, щоб росіяни справді відчували, що таке війна, і попри російську пропаганду починали розвертати ненависть у бік Кремля. (…) Є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати таку силу наших воїнів. (…) виведення ППО України на такий рівень, який є достатнім для захисту наших міст і сіл від російських ракет і дронів, та спільні захисні операції з нашими сусідами у Європі для збиття російських ракет і дронів у межах доступу повітряного щита партнерів; (…) зняття партнерами обмежень на застосування далекобійної зброї на всій окупованій Росією території України й на території Росії – по обʼєктах воєнної інфраструктури – і надання Україні відповідних далекобійних ракет, дронів та інших засобів ураження; надання Україні в реальному часі супутникових даних і даних, що отримуються іншими засобами розвідки”.

Третій пункт Плану – стримування.

  • “Стримування Росії від агресії можливе і щодо України та всієї Європи. Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту України від будь-якої воєнної загрози з боку Росії та який звузить варіативність дій Росії до таких перспектив: або приєднатись до чесного дипломатичного процесу для справедливого завершення війни, або гарантовано втратити можливість продовжувати агресивну війну внаслідок застосування Україною наданого пакету стримування згідно з визначеними військовими цілями. Тобто пакет стримування – це факт, що Росія або йде в дипломатію, або йде… до втрати її машини війни”.

Четверте – стратегічний економічний потенціал.

  • “В Україні зосереджені природні ресурси, і зокрема критично важливі метали ціною в трильйони доларів США. Це, зокрема, уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які посилять у глобальній конкуренції або Росію та її союзників, або Україну та демократичний світ. Поклади критичних ресурсів в Україні разом із глобально важливим потенціалом України у виробництві енергії та продовольства є одними з ключових загарбницьких цілей Росії у війні. (…) Україна пропонує Сполученим Штатам разом із визначеними партнерами (…) укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу”.

П’ятий пункт розрахований на післявоєнний час.

  • “Після цієї війни Україна матиме один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів. Це люди – наші воїни, які володітимуть реальним досвідом сучасної війни, успішним досвідом застосування західної зброї та різнобічним досвідом взаємодії з військовими НАТО.(…) Передбачаємо у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, які дислоковані у Європі, українськими підрозділами. Після війни”.

Разом з тим, Зеленський зауважив те, чим ситуація з Планом перемоги супроводжується у певній непублічній комунікації з Україною: “Ми чуємо від партнерів слово «перемовини» і значно рідше звучить слово «справедливість». Україна відкрита до дипломатії, але до чесної. Саме тому в нас є Формула миру. Це гарантія перемовин без примусу України до несправедливості. Українці заслуговують на достойний мир. План перемоги прокладе шлях до цього. План перемоги – це гарантія, що божевільні в Кремлі втратять можливість продовжувати війну. Тому План перемоги є мостом до реалізації Формули миру і шляхом до чесної дипломатії”.

Читайте: Зеленський закликав країни G7 створити повітряний щит для України

Фото: Пресслужба Президента

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Рекомендуємо до перегляду
Роман Титикало: Впроваджувати екологічне законодавство ЄС в Україні потрібно у прискореному темпі
Роман Титикало: Впроваджувати екологічне законодавство ЄС в Україні потрібно у прискореному темпі
12:00 Керівництво України декларує рішучий рух на шляху членства в Євросоюзі. У зв’язку з цим, Міністерству захисту довкілля і природних ресурсів України треба вже…
Продана обороноздатність: Дмитра Ісаєнка можуть позбавити можливості будуватися на території заводу “Радар”
Продана обороноздатність: Дмитра Ісаєнка можуть позбавити можливості будуватися на території заводу “Радар”
09:00 У столичному господарському суді наразі вирішується доля ЖК “Stanford” на вул. Предславинській, 35. Ще у березні 2024-го Департамент земельних ресурсів КМДА подав позов…
“Бюджетні розпили” у “Київводфонді”: правоохоронці вручили вже п'ять підозр
“Бюджетні розпили” у “Київводфонді”: правоохоронці вручили вже п’ять підозр
09:00 Столичні правоохоронці продовжують слідство за фактом ймовірних розтрати і привласнення бюджетних коштів при будівництві двох артезіанських свердловин та бюветного комплексу в Оболонському та…
Banner
QlU7mDx4