Президент Володимир Зеленський та керівництво Кабінету міністрів узгодили нову концепцію будови уряду, згідно якої в Україні планують скоротити кількість міністерств – з 20 до 14. Незмінними залишаться міністерства енергетики, фінансів, юстиції, внутрішніх справ, оборони, освіти і науки та охорони здоров’я. Крім того, планується скоротити граничну чисельність штату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, причому подекуди вона зменшиться більш ніж у два рази.
Про це KВ стало відомо з матеріалу видання ZN.UA.
“Президент Володимир Зеленський провів нараду, у якій on та off-line взяли участь прем’єр-міністр (Денис Шмигаль – KВ), віце-прем’єри та кілька членів уряду. На нараді була узгоджена чергова концепція побудови Кабінету міністрів України”, – пише видання.
За даними видання, у новій структурі уряду буде, вірогідніше за все, 14 міністерств замість поточних 20, і вона матиме такий вигляд:
-
Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство інфраструктури і Урядовий офіс з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій планують об’єднати між собою у Міністерство розвитку інфраструктури і територій;
-
Міністерство культури та інформаційної політики додасть питання європейської та євроатлантичної інтеграції – у Міністерство Євроінтеграції, культури та інформаційної політики;
-
Міністерство економіки, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) і Міністерство аграрної політики та продовольства – у Міністерство економічного розвитку;
-
Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство України з питань державної служби (державну службу) і Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) – у Міністерство цифрової трансформації;
-
Міністерство у справах ветеранів і Міністерство соціальної політики – у Міністерство у справах ветеранів і соціальної політики;
-
Міністерство екології – змінює назву на Міністерство екології та природних ресурсів.
Зазначається, що без змін залишаються: Міністерство енергетики, Міністерство закордонних справ, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я.
Також, як пише видання, планується скорочення граничної чисельності штату міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ):
-
у центральних апаратах міністерств – з 9 200 до 2 800 співробітників;
-
у територіальних органах міністерств – із 17 тис. до понад 7 тис. співробітників;
-
у центральних апаратах інших ЦОВВ – із 13 тис. до 4 300 співробітників;
-
у терорганах інших ЦОВВ – із близько 80 тис. до понад 40 тисяч співробітників.
“Крім того, змінюється структура управління. Координацією стратегій й програм займатиметься Центр уряду, безпосередньо підпорядкований прем’єр-міністру”, – зазначає видання.
Нагадаємо, чутки про об’єднання міністерств з’явилися ще тиждень тому, коли Верховна Рада (ВР) схвалила звільнення з посади міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. Тоді відзначалося, що ВР планує об’єднати Міністерство інфраструктури і Міністерство розвитку громад та територій під керівництвом Олександра Кубракова.
Після звільнення Чернишова Мінрегіон тимчасово очолює Василь Лозинський, а Чернишова було призначено головою правління НАК “Нафтогаз України”.
Читайте: Кабмін призначив Олексія Чернишова головою правління НАК “Нафтогаз України” – ЗМІ
Фото: Урядовий портал