Коронавірус на Київщині: “адаптивний” карантин, часткове відкриття ринків, доплати медикам

Коронавірус на Київщині: “адаптивний” карантин, часткове відкриття ринків, доплати медикам

Карантинні заходи на Київщині послаблюють: у більшості районів області відкрили продовольчі ринки, а Ірпінська міська лікарня повернулася до роботи в штатному режимі. Активно працює агросектор. У КОДА звітують, що є затримки із поставками імпортних витратних матеріалів та обладнання для сільгосптехніки, але польові роботи тривають і виконуються в повному обсязі та вчасно. 

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Виконання бюджету

Станом на 1 травня виконання дохідної частини обласного бюджету склало 99,4 %, недоотриманий обсяг доходів — майже 5 млн гривень.

У рамках програми президента України з реалізації пріоритетних об’єктів соціально-культурної інфраструктури “Велике будівництво” за останній час Київська ОДА уклала 199 договорів підряду. Ще по 87 тривають тендерні процедури. За два тижні капітально відремонтовано 4 вулиці й дороги, завершено поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення у Васильківському районі.

“У експертів були великі побоювання, що карантин суттєво підірве економіку регіону. Це не вплине на забезпечення функціонування бюджетних установ та реалізацію, адже область має внутрішні резерви забезпечити необхідні та пріоритетні видатки на утримання соціально-культурної сфери”, — наголошує Володін.

Аграрії

Унаслідок карантинних обмежень галузі тваринництва та переробки зазнали незначних втрат. За словами Володіна, Київська область усе одно залишається лідером у виробництві курячих яєць та за поголів’ям свиней.

Аграрії вчасно провели польові роботи та засіяли 1 млн 100 тис. га під зернові, технічні та кормові культури, картоплю та овочі. Озимі повністю відновили вегетацію; забезпеченість мінеральними добривами становить 160 тис. т, триває їх закупівля.

Є затримки з постачанням іноземних міндобрив, сільськогосподарської техніки та запчастин через обмеження, пов’язані із карантинними заходами. Через погодні умови невеликі площі пересіяно в Миронівському, Білоцерківському, Сквирському та Тетіївському районах. Стан більшості посівів задовільний.

“Наша область переважно аграрна, тож тримаємо цю галузь під прискіпливою увагою”, — підкреслив тимчасовий очільник КОДА.

Запаси та допомога

Для проведення комплексу весняно-польових робіт господарствами Київської області станом на сьогодні накопичено 100 % дизпалива та 103 % необхідного бензину до технологічної потреби.

Цього року аграрії зможуть залучити понад 250 млн гривень державної підтримки на такі напрямки:

  • здешевлення відсоткової ставки за залученими кредитами;

  • підтримка садівництва та ягідництва;

  • закупівля с/г техніки та інше.

За роз’ясненнями та допомогою в підготовці документів на отримання державної підтримки слід звертатися до департаменту агропромислового розвитку КОДА.

“Прилавки будуть наповнені — як продовольчих ринків, так і непродовольчих”, — запевняє Василь Володін.

Ринки

У Київській області зареєстровано 4 непродовольчі ринки, решта — змішаного типу. З певними обмеженнями запрацювало 54 із 77 ринків області. Жодного ринку не відкрито в Обухівському, Іванківському, Вишгородському районах; частину ринків відкрито у Фастівському, Баришівському, Бориспільському, Києво-Святошинському, Бородянському, Макарівському районах. Під забороною лишаються ярмарки.

За період з 1 травня по сьогодні виявлено порушення на 16 агропродовольчих ринках, надано 16 приписів, складено 1 протокол про порушення протиепідемічних вимог, направлено 9 інформаційних листів в органи місцевої влади, 3 — до Національної поліції.

Поточна епідеміологічна ситуація

За даними Київського обласного лабораторного центру в столичному регіоні за минулу добу зафіксовано 1245 випадків захворювання на коронавірус. У числі інфікованих також опинилися 107 дітей та 221 медичний працівник (за весь період дії карантину).

Наразі стаціонарному лікуванні перебуває 207 осіб, на амбулаторному — 1038 осіб. Подолали хворобу 212 інфікованих, проте за час пандемії зафіксовано 29 летальних випадків.

Усього ж до лабораторного центру надійшла 3731 підозра на COVID-19. Під медичним наглядом перебуває 5892 контактні особи.

“Адаптивний” карантин

Також Василь Володін нагадав, що до 22 травня в області діє заборона на перебування в громадських місцях без засобів індивідуального захисту.

“Маємо “адаптивний” карантин, тобто рішення про відновлення роботи закладів дошкільної освіти, готелів, громадського транспорту та міжміських перевезень, спортивних закладів прийматимуться залежно від епідеміологічної ситуації в регіоні та кількості випадків хворих на коронавірус”, — зауважив він.

Пункти обсервації

В. о. голови Київської ОДА Василь Володін зауважив, що в рамках протидії коронавірусу продовжується і проведення заходів обсервації. Так, у заміському готельно-ресторанному комплексі “Джинтама Бриз”, що розташований у селі Глібівка Вишгородського району, перебувають на ізоляції 167 громадян.

Зачинені для  госпіталізації

Васильківська центральна районна лікарня призупинила госпіталізацію хворих. У хворої, яка перебувала в реанімаційному відділенні, виявлено COVID-19.

Володін зауважив, що 41 контактній особі вже провели ПЛР-тестування. Тож наразі лікарня припинила госпіталізацію хворих, а у відділенні реанімації здійснили заходи дезінфекції. Також попереджені про необхідність самоізолювання на 14 діб 75 пацієнтів, які перебувають у лікувальному корпусі й готуються до виписки. Потік решти пацієнтів перерозподілено між Обухівською та Фастівською ЦРЛ. Служба екстреної медичної допомоги повідомлена про режим роботи закладу.

Також у Бородянській ЦРЛ 17 травня підтвердився діагноз COVID-19 у медпрацівника закладу з ознаками гострої респіраторної інфекції. Уже наступного дня було визначено коло контактних осіб із хворим, у яких відібрали лабораторні зразки для ПЛР-тестування. Наразі дослідження тривають. До отримання кінцевих результатів лікарня призупиняє прийом нових пацієнтів. Потік пацієнтів, потребуючих госпіталізації, перенаправлено до Ірпінської центральної міської лікарні.

Також Володін зауважив, що Ірпінська міська лікарня, де також фіксувався аналогічний випадок інфікування, уже відновила роботу в штатному режимі. У медзакладі проведено необхідний комплекс дезінфікуючих заходів, а інфіковані медики наразі перебувають на самоізоляції.

Відкриття інфекційного відділення

За даними КОДА, 12 травня згідно з планом та після капітального ремонту в місті Українка розпочало роботу інфекційні відділення Обухівської центральної лікарні на 20 ліжок (по 10 місць для дорослого та дитячого населення). З урахуванням епідситуації, відділення розширило потужності до 10 ліжко-місць.

Доплати медикам

В області прорахували сумму 300 % доплат за квітень для медпрацівників області, які допомагають пацієнтам із коронавірусом в умовах пандемії.

Василь Володін розповів, що ця сума становить 12 млн 912 тис. гривень. За його словами, йдеться про амбулаторну, стаціонарну екстрену допомогу, яку надали 1224 медичних працівників закладів охорони здоров’я Київщини.

Читайте: Коронавірус на Київщині: карантин слабне, навчальний рік закінчиться вчасно

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Владислав Григор’єв, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Без бар’єрів: Славутич хоче трансформувати кіноконцертний комплекс в інклюзивний культурний простір
Без бар’єрів: Славутич хоче трансформувати кіноконцертний комплекс в інклюзивний культурний простір
09:00 Славутицька громада планує реалізувати сучасний безбар’єрний простір у місті і для цього шукає ресурси. Центральним проєктом може стати реконструкція кіноконцертного комплексу, який матиме…
У ТОПі масло, фрукти та овочі: як і наскільки зросли ціни на продукти та послуги в Києві
У ТОПі масло, фрукти та овочі: як і наскільки зросли ціни на продукти та послуги в Києві
14:00 За даними ГУ статистики у місті Києві вартість окремих категорій товарів та послуг в столиці зросла подекуди до 35% порівняно з груднем минулого…
Заради еліти: Київрада поновила оренду землі біля скандального котеджного містечка “Коник”
Заради еліти: Київрада поновила оренду землі біля скандального котеджного містечка “Коник”
13:00 Столична міськрада нещодавно поновила договір оренди шести земельних ділянок загальною площею 0,6 га на вул. Лютневій (мікрорайон Чапаєвка) для ОК “ЖБК “Коник”. Відповідна…
Banner
QlU7mDx4