У Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся Новорічний кубок 2020 року з настільного хокею. Змагання, старання та жага до перемог – основні ознаки будь якого спорту.
Настільний хокей – це вид спорту, доступний для людей будь-якого віку. Мабуть, майже у всіх хлопчиків є вдома настільний хокей чи настільний футбол (особливо вони були популярними у людей старшого покоління). Але водночас ця азартна гра є спортивною дисципліною, що потребує багатьох навичок та майстерності. Настільний хокей – це така гра, де ти крутиш палички і керуєш цілою хокейною командою. Прямо як хокейний Чаклун!
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
– Діти люблять цю гру: запал боротьби, справжні емоції, турніри, призи… А ми вчимо їх у грі, яка їм подобається, ставити цілі і досягати їх! – каже тренер гуртка “Настільний хокей” КПДЮ Дмитро Литвинюк, – У хокеї використовують дуже багато комбінацій, і чим цікавіша комбінація, тим більший шанс влучити шайбою в ворота супротивника.
Сам тренер, Дмитро Володимирович Литвинюк з дитинства захопився цією грою. Він мріяв бути журналістом, але йому на вистачило кількох балів для вступу і він вступив до Інституту міжнародних відносин. Зараз він уже на 4 курсі і не шкодує про свій вибір.
На перший погляд, не можна назвати настільний хокей активним видом спорту. Але ж і автогонщик сидить в машині, не дуже-то ворушачи руками і ногами. Насправді це враження оманливе. Знаючі люди розкажуть, що для підтримки форми в настільному тенісі потрібно тренуватися по 4-5 годин на день. У період змагань, коли доводиться грати кілька десятків матчів, з гравців сходить не один десяток потів. Енергії в настільному хокеї виділяється не менше, ніж в танцях: гравець дійсно витанцьовує за хокейним верстатом самі мудрі па. Здається, що на видовищність настільний хокей теж не “тягне”. Дійсно, дивитися як два гравці швидше кулі ганяють двох сантиметрову шайбу дуже втомлює. Голи забиваються так швидко, що попкорном вдавишся! Загалом, ця гра в першу чергу розрахована на самого гравця, а не на глядача. Насправді, якщо передавати змагання з настільного хокею по телебаченню, то аудиторія буде не меншою, ніж, скажімо, у більярду.
– І все-таки головне в настільному хокеї – це вміння концентруватися і здійснювати атаку за лічені секунди. Це гра, в якій особливо цінується реакція. Дійсно, адже тривалість одного матчу – всього 5 хвилин, а шайба може перебувати у одного “хокеїста” не більше 5 секунд! У цьому сенсі настільний хокей дуже схожий на пінг-понг, – додає тренер, – Ваша дитина може стати чемпіоном світу! Кожного місяця окрім тренувань, ми проводимо справжні змагання на секції і в кінці навчального року їдемо на Чемпіонат світу (або Чемпіонат Європи) з настільного хокею! На останньому Чемпіонаті світу збірна України серед юніорів взяла золото в усіх розрядах! Наша школа настільного хокею вважається однією з найсильніших у світі. Ні для кого не секрет, що настільний хокей розвиває моторику, нестандартне мислення, дисципліну та волю до перемоги. Саме тому наші вихованці граючи, розвиваються і стають сильними, порядними і творчими особистостями. У “старшій” групі ми тренуємо вже професійних спортсменів, які складають конкуренцію не лише юніорам, а і дорослим професійним гравцям в настільний хокей в Україні та за її межами. З ними ми поглиблено вивчаємо тактику, стратегію, особливості протистояння, теорію.
А за хокейними столами триває запекла боротьба маленьких учасників за право бути першим серед своїх. Діти були захоплені грою та намагалися перевершити свого опонента. Діти грають не лише заради перемоги, а й заради задоволення. Вони можуть тренуватися вдома, так само як і на звичайних тренуваннях. І це не лише хлопці, а й дівчата. Також тренування є приємним місцем знайомств, і хороших дружніх відносин. Також там був чемпіон світу серед юніорів (2019 року) Антон Уманський.
У новорічному кубку перемогу вибороли:
У категорії Kids перемогу здобув Кирило Шафієв, друге місце – у Ігната Василенка, третє зайняв Лука Мироненко .
У категорії Super Juniors кубок виграв Андрій Чаловський. Срібло – у Павла Шафієва. Бронзу завоювала Мар’яна Чепурна.
В категорії Juniors “золото” виборов Артем Матанцев, “срібло” дісталося Руслану Копчуку.
У настільному хокеї немає обмежень за віком – грає як молодь, так і люди похилого віку. Своя ліга є і у прекрасної половини людства. І ще настільний хокей – джентльменський вид спорту, адже в ньому гравці є одночасно і суддями.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“