Раніше була інформація про те, що фестиваль відбудеться 26-31 травня, але через те, що невідома точна дата виходу з локдауну, його перенесли на 23-27 червня.
Про це KV стало відомо з офіційного сайту “Книжкового Арсеналу”.
Міжнародний фестиваль був заснований 2011 року. Це щорічна подія в України де взаємодіє різна література, письменники мають можливість наживо продемонструвати свої лтвори, також тут висвітлюють музичні, театральні та візуальні сцени. Порушують важливі питання, в тому числі: майбутнього українського мистецтва та його розвитку. За 9 років “Книжковий Арсенал” відвідали понад півтисячі письменників, філософів, дизайнерів,поетів, експертів, літературних критиків.
Фестиваль точно відбудеться і пройде він в новому, гібридному форматі наприкінці червня. Це дозволить провести його як наживо, так і онлайн. Про це було повідомлено ще 26 березня.
Цей формат передбачає: книжковий ярмарок, події кураторських програм, нагородження переможців конкурсу Найкращий книжковий дизайн та Антитвір для учнів 8-11 класів відбудуться офлайн в “Книжковому Арсеналі”. Інша частина цих подій відбудеться онлайн, що дозволить поглянути їх з будь-якого куточка світу. Дистаційно відбудуться програми для професійного росту видавців та літменеджерів, також і “Література на експорт” що має на меті збільшення перекладів української літератури за кордоном.
Квиток на “Книжковий Арсенал” можна купити виключно онлайн. Фестиваль передбачає послотну відвідуваність – квитки можна буде купити тільки на певний слот і зайти на вказаний час. Це допоможе не дозволити великого скупчення людей та небезпечних в період карантину черг.
Книжковий Арсенал, як і кожного року, складається з 12 програм:
— Кураторські програми та фокус-тема
— Програма письменника-куратора
— Велика Дитяча програма
— Перформативна програма
— Музична програма
— Філософська програма
— Поетична сцена
— Територія графічної прози
— Програма з фантастики
— Науково-популярна програма
— Спеціальні програми для ілюстраторів і дизайнерів
— Професійна програма
У 2020 році була проведена низка проєктів, на меті у яких було забезпечення розвитку мистецтва, підтримання професійних зв’язків та формування нових ініціатив :
-
Програма “Література на експорт”. Головна її мета полягає у зацікавленні іноземних видавців на переклад української літератури в різних країнах. У межах програми пройшло 147 переговорів з 38 іноземцями із 24 країн.
-
Конкурс “ Найкращий книжковий дизайн” відбувся на умовах співпраці з Goethe-Institut в Україні та Франкфуртського книжкового ярмарку й фонду Buchkunst. В 2020 році церемонія нагородження вперше відбулася онлайн.
-
Конкурс “Антитвір-2020” для підлітків. Було подано 110 робіт учасників зі всієї України – це була рекордна кількість за останні роки.
-
Проєкт Book Pitch започаткований Одеським міжнародним кінофестивалем та безпосередньо “Книжковим Арсеналом”.Основна його мета – знайти книжки, які придатні для подальшої екранізації як художні ігрові фільми.
-
“On/Off: Створюючи нову нормальність” реалізувався у співпраці з Франкфуртським книжковим ярмарком та Goethe-Institut в Україні за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Онлайн-беркемт зосередився на: ярмарках та фестивалях, книжковій промоції, візуальному сторітелінгу.
Читайте: Афиша Киева на 12-18 мая
Фото: Новинарня