Відомий київський фуд-блогер та барний критик Інна Гордієнко знайшла для читачів найкращі нові коктейльні бари столиці, де можна потусити, послухати музику чи просто посидіти разом з коханою людиною.
Давно вже не знайомила вас з новими коктейльними барами столиці. За останній рік з’явилося досить багато пристойних місць, де можна випити чудових коктейлів, послухати гарну музику і навіть смачно перекусити.
Тримайте вісім нових, найкращих на мій погляд, барів Києва!
EscoBar, вул. Ярославів Вал, 21-А/20
Якщо ви не були в Гавані, у вас є можливість дізнатися, яка вона на смак, ця Куба, просто в центрі Києва. Відправляйтеся до “Escobar”, який відкрив свої двері на Ярославому валу на місці колишньої La Bodegita del Medio.
“Мохіто” і “Маргарита” – ці коктейлі ви мусите тут спробувати. Без них похід до “EscoBar” важайте втраченим.
Мохіто – 8 видів. Раджу Mojito double papa з подвійним ромом Santiago de Cuba (200 гривень). Всі “Мохіто” готуються саме на цьому ромі, а для компанії можна замовити три літри “Мохіто” (від 899 гривень до 1199 гривень за подвійний ром).
В “EscoBar” 35 видів кубинських коктейлів і 34 види рому: з Домінікани, Гватемали, Венесуели, Ямайки, Колумбії, Барбадосу, Перу і навіть Трінідаду. Найдешевший – 69 гривень за 50 грамів трирічного Havana Club, найдорожчий – 309 гривень за 50 грамів гватемальского Zacapa 23.
Під всі ці напої ідеально смакують тапаси та інші кубинські закуски. Рекомендую:
-
начос – чіпси з кукурудзяної тортильї з різними соусами, в’яленими помідорами, оливками, сиром і гуакамоле (119 гривень);
-
емпанадас – пиріжки з куркою та грибами (149 гривень) та з сиром та зеленню (139 гривень);
-
чілі кон карне – яловичий гуляш та бульйон, з додаванням цибулі, кореня селери, солодкого перця та чілі, томатів, квасолі та часника; подається з кукурудзяним попкорном, чіпсами начос і сметаною (249 гривень за 600 грамів). До речі, це була улюблена страва Че Гевари.
Ще одна родзинка закладу – жива музика у виконанні кубинських мачо, які розгулюють залом з гітарами і співають улюблені всім світом хіти. Запальна румба та сальса змусить вас танцювати – навіть не сподівайтеся, що ви будете сидіти і спочивати з келихом “Мохіто”.
На виході не забудьте зробити фото – і можете потім сміливо розказувати, що сфотографувалися на гавайській вулиці.
Якщо ж вам Куби на вечір буде замало, не поспішайте до виходу, а спускайтеся поверхом нижче до секретного бару – Who&Why.
Who&Why.Drinkery, вул. Ярославів Вал, 21-А/20
Потрапити сюди не так просто, навіть якщо ви вже зайшли в “EscoBar” і спустилися сходинками до чорних дверей. Коли натисните на дзвоник, у вас запитають пароль. І якщо ви не помилитесь з назвою бару – опинетесь у вирі коктейльних смаків та елітної тусовки.
Коктейлі, які я там спробувала геть розірвали мою свідомість: уявіть собі “Сауер” із слайсом копченої качки, або мартіні на основі горілці, витриманий на сирі чеддер та з висвітленим томатним соком (Gamburger Martini за 220 гривень).
Коктейльна карта ділиться тут на міцні та насичені, ягідні, фруктові та цитрусові, гастрономічні та трав’яні.
Дуже рекомендую спробувати щось з гастрономічного розділу. Тут ви знайдете:
-
Duck fat Sour, на основі віскі, з Cointreau на качиному жирі і з Cabernet на журавлині;
-
Gamburger Martini – на основі “гамбургер горілки” та прозорого томатного соку;
-
Holiday Dinner на основі джину та чебреця і шавлії, з індичково-селеровим кардіалом.
Всі коктейлі крім першого розділу в одну ціну – 220 гривень. Насичені та міцні – 250 гривень.
Під коктейлі раджу взяти закуски. Вони тут особливі – як і коктейльна карта, дуже відрізняються від пропозицій інших барів. Замовте:
-
карпаччо із тунця (250 гривень);
-
терін із качки (230 гривень);
-
тар-тар із оленини (300 гривень);
-
спаржа су-від (160 гривень);
-
суп з бичачих хвостів, який подається з яловичою вирізкою су-від із зеленим мохом (150 гривень).
Основні страви не куштувала, але,судячи із назви і смаку закусок, має бути щось дуже і дуже, наприклад, пиріг із серця кабана (250 гривень за порцію 350 грамів).
Атмосфера в Who&Why.Drinkery вишукана, освітлення – напівтемне, фонова музика, є smoke room. Аудиторія солідна, переважно чоловіки.
Gimlet, вул. Антоновича, 37/13
Найкраще місце для любителів джину – тут його 32 види. І коктейль приготують на тому джині, який ви любите більш за все.
Меню джинів ділитися на: пряні та трав’янисті, традиційні та солодкі, поціновувачам, цитрусові та м’яка пряність. Коктейлі: традиційна класика – 10 видів, 5 видів джин-тоніка і 10 видів коктейлів на джині.
Спробувала класичний Gimlet на Beefeater (180 гривень). Але моїм улюбленцем став Drunken Pear (190 гривень) – на основі джину Botanist, з додаваннням вермуту Lillet Blanc та біттеру Orleans з лаймовим фрешем і сиропом груша-курага. Як варіант – Benjamin на основі джину Plymouth, подається зі стодоларовою купюрою, яку при бажанні можна з`їсти (200 гривень).
Але цим ви точно не наїстеся, тому пропоную взяти закуски:
-
брускета з авокадо, або з ростбіфом або з качкою (65 гривень за порцію);
-
хумус з запеченим пастернаком (95 гривень);
-
курячий паштет у фісташковій паніровці (105 гривень);
-
баклажанна ікра (90 гривень).
Тут навіть є бізнес-ланчі кожного дня з 12:00 до 16:00. А по п’ятницях та суботах можна послухати виконавців різних жанрів. Приємне місце, щоб посидіти вдвох або невеличкою компанією.
Maіsatai.bar, вул. Воздвиженська, 51
Чудовий заклад навпроти готелю “Воздвиженський”. Крім смачних коктейлів дуже раджу тут кухню – в цьому барі точно не треба обмежуватися виключно напоями.
Обов’язково замовте тут фірмову страву – сатай. Це страва індонезійської та малайзійської кухні – мініатюрний варіант шашлику з практично будь-яких видів м’яса, птиці, субпродуктів, дарів моря і навіть овочів. В “Maisatai” сатай готують на робата-гриль.
Рекомендую сатай з:
-
курячих сердечок (47 гривень);
-
качиної грудки (98 гривень);
-
баклажанів sweet chili (47 гривень);
-
курячої шкіри чи курячої гузки (47 гривень);
-
свинячих вух (74 гривень);
-
свинячого мозку (61 гривня) – на любителя.
А ще тут дуже смачні рамен та том ям. Рамен трьох видів: з свинячою грудинкою (148 гривень), з маринованою куркою (138 гривень), зі смаженим качиним філе (179 гривень). В меню бізнес-ланчів, по будням з 12:00 до 16:00 його можна спробувати в парі з різноманітними сатай за 149 гривень.
В меню коктейлів – 18 пропозицій, як класики так і твістів на неї. Три варіанти для любителів негроні: класика, білий негроні і негроні на мескалі. Рекомендую спробувати коктейлі White Negroni, Rosemary, Very Dirty Martini, R.I.P. Negroni на Mezcal. Всі коктейлі в меню по 159 гривень, крім R.I.P Negroni і Mezcalita – вони по 230 гривень.
Також спробуйте тпи види коктейлів on tap: Mai Tai з рожевим грейпфрутом і лемонграсом (159 гривень), Mai Tai мигдально-абрикосовий (149 гривень) і Asian Victim на аперолі та білому вині (139 гривень).
По суботах останнім часом тут проходять гучні вечірки. Загалом, це місце для молоді та тінейджерів.
S34, вул. Воздвиженська, 42
Дуже модна зараз тема відкривати коктейль-бар на місці барбер-шопу. “S34” – якраз цей варіант: вранці та вдень тут стрижуть чоловіків, а увечері – це неймовірно стильний бар з ді-джеєм та оригінальними коктейлями.
Досить мініатюрна барна стійка на першому поверсі (максимальна кількість посадки – 8 людей) і другий поверх, що слугує площадкою для розміщення діджейського пульту. Дивовижні картини на стінах – портрети відомої російської моделі, подаровані автором власникам закладу.
Дуже незвична барна карта, яка ділиться на 5 розділів:
-
Тренди – це те, що нас оточує тут і зараз;
-
Античність – золота доба і основа наук, ремесел, культур;
-
Сінгапур – серія коктейлів була придумана після відвідування цієї країни брендбарменеджером бару. Поєднання традицій і технологічного процесу;
-
Футуризм – це те саме майбутнє, яке наступає вже зараз.
-
Авторські комбінації – окрема група коктейлів від барменів закладу, де кожен з них виявив свій талант в певному коктейлі.
Всі коктейлі коштують від 180 гривень. Випити ви їх можете навіть з рук двох тендітних і дуже красивих барменів-жінок.
Замовте обов’язково:
-
Hercules (200 гривень);
-
Yezzy (180 гривень);
-
Meduza (180 гривень);
-
Goji Negroni (220 гривень).
Атмосфера молодіжного бару, з сетами сучасної музики по вихідним дням.
Rogue Bar, вул. Велика Васильківська, 13/1
За первинною ідеєю, це не мав бути повноцінний бар, а просто “вікно” у форматі take-away, щоб гості могли купувати коктейлі з собою та у пляшках по 0,2 та 0,5 літра.
Проте засновникам вдалося знайти більше приміщення, яке дозволило відкрити повноцінний бар. Та ідею з коктейлями на виніс зберегли, тому сміливо можете купити пляшечку негроні з собою.
Шеф-бармена як такого немає, усе розробляє команда засновників-однодумців. Барна карта складається з house та класичних коктейлів і діє моноформат цін: усі класичні коктейлі коштують по 130 гривень, авторські – по 160 гривень.З кухні пропонують лише легкі закуски – фінгер-фуд (оливки, начос, яблучно-грушеві чіпси, брецелі, карамельний попкорн – все по 50 гривень).
Рекомендую спробувати з авторських коктейлів:
-
L’USTRICA – поєднання горілки, червоного базиліку та сауер-міксу, також у коктейль додають ананасово-лимонну піну;
-
PB&J – зі смаком класичного американського тоста з арахісовою пастою та полуничним джемом Peanut Butter Jelly, вйого основі – бурбон, що настоюється на арахісовому маслі;
-
ELYSEE – на основі джину, мараскіно, Чінзано екстра драй та Чінзано 1757;
-
INFIDEL DAD – на основі двох видів рому Ангостури, калуа і амаретто.
Концепція бару відрізняється від інших тим, що сюди приходять поспілкуватися свої зі своїми. Тобто не сильно розраховуйте на двіж та підвищений флірт-фактор.
4844 Outlaw Bar, Кловський узвіз, 13
Назва бару стане зрозумілою, коли потрапите в середину закладу і його “димну атмосферу”. Якщо ви добре орієнтуєтеся в юриспруденції, то згадаєте поправку до закону, яка забороняє курити в громадських місцях – вона була під номером 4844. В цьому барі можна курити скільки ваша душа забажає (щоправда лише кальян і IQOS).
Вибір алкоголю тут дуже різноманітний. Якщо ви не знайдете свій варіант серед Авторських та класичних коктейлів, вам приготують будь-який на ваш смак.
Раджу спробувати авторські коктейлі:
-
El Galo – на основі білого рому Angostura з сиропом спайсі манго з додаванням пюре тропічних плодів юзу та альбуміна, який утворює білкову піну, прикрашається фруктом лічі (170 гривень);
-
Breaking Bad – на основі горілки Skyy Citrus з додаванням лікерів Giffard Melon і Chartreuse (170 гривень);
-
Mr.Chibbs – на горілці Skyy Grapefruit з лаймовим фрешем, сиропом фалернум і Ginger Beer з легким пряним смаком (195 гривень);
-
5 doctors – на основі джину Bulldog з додаванням сиропу алое вера власного приготування, лимонного фрешу, фруктози і альбуміну, при подачі доповнюється шприцом з сиропом вишні амару (175 гривень);
-
The Last Movie Star – на ромі Angostura з пюре агрус, сиропом жасмину, лимонним фрешем і альбуміном – легкий сауер з жасминовим післясмаком (155 гривень).
Їжа в “4844 Outlaw bar” лаконічна, тому ви можете перекусити легким салатом або бургерами. Спробуйте фірмовий бургер “4844” – із соковитої яловичої котлети з сиром чеддер, маринованим огірком, помідором, і з хрустким салатом бостон, головна фішка якого в авторському соусі на основі віскі Jack Daniel’s (210 гривень).
Також раджу взяти:
-
брускети з печерицями та шпинатом (95 гривень);
-
салат з домашнім хумусом та авокадо (165 гривень);
-
салат з сиров’яленою качиною грудинкою та сиром брі (180 гривень);
-
куряче філе з броколі та грибним соусом (185 гривень).
Атмосфера кальянного бару: затишного спілкування і дуже плинного проведення часу.
Gramm, вул. Січових стрільців, 21
Це не просто коктейльний бар, це – аудіофільний бар. Я вперше зустрічаю такий бар в Києві, хоча такий формат десятиріччями працює в Японії і вже давненько знайшов себе в Європі. В Києві з’явився завдяки колишньому співзасновнику культового музичного клубу на Подолі “Хlіб”.
Тут особливу увагу приділяють саме якості звуку. У п’ятницю та суботу “Gramm” працює у форматі вечірок із діджей-сетами, в інші дні – з прослуховуванням вінілових платівок. Також на вході розташований магазин платівок, де можна придбати улюблений вініл.
Бармени роблять ставку на авторські коктейлі – більше 30 позицій. Раджу спробувати:
-
Gram Original на джині та пюре маракуї (170 гривень);
-
Mezcalita на текілі, мескалі та фреші лайму (160 гривень);
-
Passion Sour на бурбоні та маракуйї (170 гривень);
-
Wild Ginger на скотчі та имбирі (170 гривень).
Також у меню купа класичних коктейлів на кшталт Bloody Mary (130 гривень), Old Fashioned (150 гривень), Margarita (130 гривень), New york Sour (150 гривень) і Negroni (150 гривень). Я спробувала свій улюблений Bombay&Tonic (150гривень) – і була у захваті!
Пропонують тут і безліч чистого алкоголю: віскі, ром, джин, текіла, бренді, кальвадос, граппа і горілка, а також вино та розливне і пляшкове пиво.
Меню їжі невеличке, але страви дуже смачні. Рекомендую:
-
паштет з курячої печінки (90 гривень);
-
сет спрінг-ролів з креветками, телятиною та овочами (190 гривень);
-
салат з авокадо та гарбузом (140 гривень).
Ще тут діють сніданки в неділю з 12:00 до 20:00 і можна скуштувати сирники з апельсиновим джемом (90 гривень), скрамбл з хамоном і сиром дорблю (120 гривень) та омлет з паштетом і моцарелою (110 гривень).
Тут збирається тусовка як молодих, так і дещо старшого віку людей, які обожнюють музику. Чудове місце для проведення вихідних – з легкими танцями і смачним алкоголем.
Сподіваюсь мій коктейльний тур прийшовся вам до смаку і ви тепер знатимете, де провести вихідні за келихом смачного напою та відмінної музики. Хочете ще більше смачного та драйвового – стежте за сторінкою Смакуй з Інна Гордієнко.
Читайте та смакуйте: Солодка сімка: найкращі “Київські торти” в київських ресторанах (фото, відео, ціни)
Фото та відео автора