Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко – видатна кофеманка. Цього разу вона зібрала для читачів КиевVласти найкращі кав’ярні на Подолі. Тож – гуляємо, п’ємо каву та насолоджуємось весною.
Всі ми любимо смачно пообідати та повечеряти протягом дня, але запорукою нашого чудового настрою на весь день є звичайна кружка кави зранку. Тому цього разу, я відправилася шукати для вас в Києві смачну каву.
Зрозуміло, що обійти всі кав’ярні столиці просто неможливо, тому почала з мого улюбленого Подолу – і підібрала для вас 5 найкращих кав’ярень в старому місті.
Vagabond, вул. Григорія Сковороди, 7
Ця кав’ярня – не просто місце, де можна попити кави. Тут можна придбати вінтажні речі, послухати живу музику та з’їсти веганські роли. Місце аутентичне та затишне.
Незважаючи на те, що воно дуже маленьке за площею – 5 столиків на 2 персони кожен – тут завжди людно. Весною та влітку тут можна присісти і на вулиці – але не за класичні столики, а на ліжко або софу.
Тут подають виключно арабіку: Кава 100% арабіка: Нікарагуа марагоджип (70%), Перу Чанчомайо (15%) та Колумбія супремо уіла (15%). Вартість кави:
-
еспресо – 30 гривень;
-
допіо – 50 гривень;
-
американо з молоком або без – 30 гривень;
-
капучіно – 35 гривень;
-
латте – 45 гривень;
-
кава-тонік – 50 гривень;
-
flat white – 55 гривень;
-
вагабонд – 60 гривень;
-
раф – 60 гривень;
-
шоколадна кава – 60 гривень;
-
афогато – 70 гривень.
Також тут можна замовити каву з рослинним молоком на різний смак – соєве, рисове, мигдальне, кокосове і т д. В такому випадку просто доплачуєте 20 гривень.
До кави пропонується домашня випічка – морквяний торт, брауні, кекси і т.ін. Ціна – на барі. А віденська вафля з морозивом та шоколадним соусом буде вам коштувати 60 гривень.
Поїсти тут можна наступні страви:
-
суп дня – 50 гривень;
-
три види овочевих ролів – 75 гривень;
-
мароканський кус-кус з томатами, огірками та фетою – 60 гривень.
EspressoHolic, вул. Хорива, 25/12
Мабуть, найпопулярніша кав’ярня на Подолі. Кожного дня зранку і до вечора тут збирається просто неймовірна кількість відвідувачів, іноді черга тягнеться далеко за двері кав’ярні.
Саме приміщення зовсім маленьке – 4 столика за якими максимум розміститься 5-6 людей. Але це абсолютно всіх влаштовує, тим більш, що на вулиці є дві лавочки, які з великим задоволенням опановують гості!.
Тут також пропонують арабіку – суміш з Нікарагуа та Гондурасу. Вартість кави:
-
еспресо – 24 гривні;
-
рістрето – 24 гривні;
-
доппіо – 27 гривень;
-
довгий чорний – 27 гривень;
-
американо – 27 гривень;
-
макіато – 25 гривень;
-
кон панна – 28 гривень;
-
капучіно – 29 гривень;
-
лате – 32 гривні;
-
плаский білий – 33 гривні;
-
мокка – 42 гривні;
-
раф кава – 39 гривень.
В якості альтернативи пропонують каву, приготовану через пуровер 200/400 мл – 35/40 гривень, сифон 200/400 мл – 45/55 гривень, аеропрес 200 мл – 35 гривень.
До кави тут пропонують дуже смачні круасани. Мій улюблений – з мигдальною начинкою (34 гривні). Також є з масляним кремом – 27 гривень, з нутеллою – 42 гривень, з шинкою або з сиром – 30 гривень, з фетою – 45 гривень, з шинкою та сиром разом – 34 гривні.
Також тут безліч домашньої випічки, серед якої – неперевершено смачний чізкейк.
Big Cup, вул. Спаська, 5
Невеликий ларьок просто поруч зі станцією метро “Контрактова” впадає в очі завдяки яскравому жовтому пофарбуванню. Головне в таких вуличних кав’ярнях – не потрібно витрачати час на те, щоб зайти, замовити, а потім чекати на свою каву поки її вам принесуть. Тут все просто – підходиш і через пару хвилин твоя чашка кави у тебе в руці.
Кава – стовідсоткова арабіка, зі своєї кавової компанії Jesus Coffee. Крім класичних видів приготування кави, тут пропонують київську каву – з додаванням пюре з каштанів. Дуже раджу спробувати – особливий незабутній смак.
Вартість кави:
-
еспресо – 18 гривень;
-
дабл – 25 гривень;
-
лонг блек – 30 гривень;
-
капучіно – 30 гривень;
-
латте – 30 гривень;
-
флет блек – 40 гривень;
-
лавандовий латте – 45 гривень;
-
київська кава – 40 гривень;
-
раф – 40 гривень;
-
black orange – 45 гривень;
-
фірмовий Big – 55 гривень.
До будь-якої кави можна замовити декаф, лаванду або банана мілк за 5 гривень додатково. Також є варіанти рослинного молока – соєвого або мигдального – плюс 25 гривень.
До кави тут пропонують дуже смачні сінабони з горіхами та журавлиною за 50 гривень, рогалики з фруктами – 15 гривень та паштейши із заварним кремом – 40 гривень.
Якщо ж хочеться попоїсти – тут величезний вибір паніні з різноманітними начинками за 33 гривні.
Coffee Guru, сквер Григорія Сковороди
Це також вулична кав’ярня на одне віконце, яка розташувалася просто за спиною пам’ятника Сковороди, де постійно збирається київська молодь, а також зустрічаються всі, хто запланував зустріч на Подолі.
Я люблю брати каву саме тут, і не можу вже порахувати скільки горняток кави випила за весь час свого проживання в старому місті. Тут завжди черги, і не спроста – кава тут дійсно неймовірно смачна!
Використовують стовідсоткову арабіку – суміш Бразилії, індії та Ефіопії. Вартість кави:
-
еспресо – 16 гривень;
-
еспресо допіо – 32 гривні;
-
американо – 16 гривень;
-
американо Vivido -20 гривень;
-
подвійний американо – 32 гривні;
-
кава з молоком – 21 гривня;
-
капучіно – 26 гривень;
-
флетвайт – 38 гривень;
-
раф-кава – 36 гриверь;
-
лате – 32 гривні;
-
лате максі – 38 гривень;
-
лате дольче – 38 гривень;
-
лате гранд – 44 гривні.
Також тут неймовірний вибір лате з різноманітними сиропами: лате Baileys (40 гривень), лате Brownie (44 гривні), лате Buttersscotch (40 гривень), “Міцний горішок” (44 гривні), “П’янка вишня” (44 гривні), “Шоколадне печиво” (44 гривні), “Кармеліта” (44 гривні), айріш крем (44 гривні), “Кокосовий рай” (44 гривні) та лате кленове (44 гривні).
Додатково можна замовити молоко, вершки, сироп, мед, лимон, а також соєве або безлактозне молоко
My Muffin, вул Оболонська, 35
Затишна та невеличка кав’ярня – моє улюблене місце відпочинку після занять спортом. Думаю, не тільки моє, оскільки кав’ярня знаходиться просто навпроти подільського спортивного комплексу “Спортлайф”.
Столиків у кав’ярні зовсім небагато, але раджу сюди завітати навіть з дітками: тут велика дошка для малювання крейдою, коробка з іграшками та розмальовками.
Кава – стовідсоткова арабіка з Ефіопії. Вартість кави:
-
еспресо – 25 гривень;
-
допіо – 39 гривень;
-
американо – 25 гривень;
-
фільтр кава – 27 гривень;
-
капучіно – 37 гривень;
-
дабл – 45 гривень;
-
капучино плюс nut milk – 63 гривні;
-
лате – 42 гривні;
-
лате карамель – 45 гривень;
-
лате плюс nut milk- 70 гривень;
-
флет вайт – 45 гривень;
-
раф – 45 гривень.
До кави тут кожного дня випікають свіжі десерти. Божественно смачні тортики – мій улюблений “Гінес”, горіхово-карамельний та моркв’яний з мигдалевою крихтою. Шматок такого тортику від 75 до 100 гривень.
Також тут багато видів кексів, мафінів, та фірмових десертів у банках. Якщо хочеться з’їсти чогось більш ситного – пропонують декілька видів кішів.
І наостанок. Кава росте в більш ніж 50 країнах, розташованих в зоні, яка називається Зерновим поясом – між тропіками Козерога і тропіками Рака. Цей пояс простягається від сходу Мексики до Папуа Нової Гвінеї.
Найбільші постачальники кави в світі
Країна – виробник кави |
мільйони мішків |
% від світового виробництва |
Бразилія |
58 |
36 |
В’єтнам |
30 |
18 |
Колумбія |
14 |
9 |
Індонезія |
12 |
8 |
Гондурас |
8,3 |
5 |
Ефіопія |
7,7 |
5 |
Звичайно кавові заклади Подолу не обмежуються цими кавярнями, але сподіваюсь, в них ви точно завітаєте на філіжанку запашної кави! Обіцяю вам також найближчим часом розказати про ще більше кавових мисць в Києві, тому щоби не пропустити цю інформацію – стежте за сторінкою СмакуйзІннаГордієнко у мережі Facebook та в Інстаграм @inna_yummy.
Читайте та смакуйте: На будь-який смак: вісім нових коктейльних барів Києва (фото, відео, ціни, меню)
Фото автора