Батьківщина VS Солідарність. Бої за Київщину

Михайло Дяденко
Михайло Дяденко

Керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків

Київщина зайшла в зону політичної турбулентності, підіграє і фактор вже очевидних виборів президента. Влада будь-якою ціною намагається повернути область під контроль та розблокувати роботу КОР, яка перебуває під контролем Батьківщини, і блокує всі програми соцекономрозвитку.

Пропрезидентській силі вдалося сформувати нову більшість, до якої увійшли 44 депутати з різних політичних сил (крім Батьківщини та Опоблоку), яку  назвали “Єднання”. Очолив її Георгій Цагареішвілі.

Відтак, Старикова опинилася перед серйозною дилемою: подальші спроби проводити засідання обласної ради без змістовного порядку денного, лише задля відкриття сесії та уникнення дострокового припинення повноважень ради, стануть неможливими через відсутність кворуму.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Депутати облради у розмовах скаржаться, що за два з половиною роки нинішнього скликання, робочих сесій КОР можна перерахувати на пальцях однієї руки. Все інше використовується для популістського піару керівництва Ради. Останній приклад – реінкарнація “Юліної тисячі” – щомісячна роздача пенсіонерам Київщини по тисячі гривень протягом року.  До речі, цей випадок нещадно розкритикований рухом Чесно.

За спиною Старикової стоїть голова Київської обласної організації Батьківщини Костянтин Бондарєв. Очевидним є бажання Бондарєва повернути собі мандат народного депутата. А у разі послаблення позицій ВО “Батьківщина” в області напередодні критично важливих для Юлії Тимошенко президентських виборів вона може “прокотити” Бондарєва з депутатством.

Київська область, зважаючи на свій економічний і ресурсний потенціал та вигідне розташування (один лише анклав у вигляді столиці чого вартує!) здавалося б мала високі шанси стати одним із найуспішніших, в соціально-економічному плані, регіонів України.

Проте, якщо взяти соціальну складову, то область має цілу низку невирішених проблем, які суттєво впливають на добробут її мешканців.

Пояснення цьому – у тривалому беззмістовному конфлікті (що продовжується вже третій рік) керівництва Київської обласної ради, як з місцевою виконавчою владою і ОДА, так із партійними і регіональними елітами та бізнесом.

Водночас, частина депутатів обласної ради, що з певних мотивів (про які можна лише здогадуватися) в режимі таємного голосування висловитися за головування Старикової, виявилися неготовими публічно підтримувати “забаганки” керівництва Київської обласної ради, які влучно охрестили розхитуванням ситуації в області.

Як наслідок, робота сесії обласної ради постійно зривається, блокуються прийняття важливих рішень, пов’язаних з фінансуванням соціальних видатків та інфраструктурних проектів з обласного бюджету.

Подібний розвиток подій викликав занепокоєння не лише у виконавчої влади, а й у народних депутатів України, що були обрані від регіону в мажоритарних округах.

Разом з тим, новостворена більшість в облраді вже заручилася потужною підтримкою політичного важковаговика Ярослава Москаленка. За свідченням учасників, нардеп навіть виступав модератором формування більшості.

Враховуючи, що столичний регіон вважався надійним оплотом лідера Батьківщини, її прихильникам є що втрачати. Тож, зрозуміло, що весняний політичний сезон принесе зміни в сформовані розклади сил на Київщині. Ситуація обiцяє розгортатися цiкаво i ми навiть зможемо стати свідками зміни голови обласної ради – втримати цю посаду Батьківщинi стає все важче.

Михайло Дяденко, керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4