Київщина зайшла в зону політичної турбулентності, підіграє і фактор вже очевидних виборів президента. Влада будь-якою ціною намагається повернути область під контроль та розблокувати роботу КОР, яка перебуває під контролем Батьківщини, і блокує всі програми соцекономрозвитку.
Пропрезидентській силі вдалося сформувати нову більшість, до якої увійшли 44 депутати з різних політичних сил (крім Батьківщини та Опоблоку), яку назвали “Єднання”. Очолив її Георгій Цагареішвілі.
Відтак, Старикова опинилася перед серйозною дилемою: подальші спроби проводити засідання обласної ради без змістовного порядку денного, лише задля відкриття сесії та уникнення дострокового припинення повноважень ради, стануть неможливими через відсутність кворуму.
Депутати облради у розмовах скаржаться, що за два з половиною роки нинішнього скликання, робочих сесій КОР можна перерахувати на пальцях однієї руки. Все інше використовується для популістського піару керівництва Ради. Останній приклад – реінкарнація “Юліної тисячі” – щомісячна роздача пенсіонерам Київщини по тисячі гривень протягом року. До речі, цей випадок нещадно розкритикований рухом Чесно.
За спиною Старикової стоїть голова Київської обласної організації Батьківщини Костянтин Бондарєв. Очевидним є бажання Бондарєва повернути собі мандат народного депутата. А у разі послаблення позицій ВО “Батьківщина” в області напередодні критично важливих для Юлії Тимошенко президентських виборів вона може “прокотити” Бондарєва з депутатством.
Київська область, зважаючи на свій економічний і ресурсний потенціал та вигідне розташування (один лише анклав у вигляді столиці чого вартує!) здавалося б мала високі шанси стати одним із найуспішніших, в соціально-економічному плані, регіонів України.
Проте, якщо взяти соціальну складову, то область має цілу низку невирішених проблем, які суттєво впливають на добробут її мешканців.
Пояснення цьому – у тривалому беззмістовному конфлікті (що продовжується вже третій рік) керівництва Київської обласної ради, як з місцевою виконавчою владою і ОДА, так із партійними і регіональними елітами та бізнесом.
Водночас, частина депутатів обласної ради, що з певних мотивів (про які можна лише здогадуватися) в режимі таємного голосування висловитися за головування Старикової, виявилися неготовими публічно підтримувати “забаганки” керівництва Київської обласної ради, які влучно охрестили розхитуванням ситуації в області.
Як наслідок, робота сесії обласної ради постійно зривається, блокуються прийняття важливих рішень, пов’язаних з фінансуванням соціальних видатків та інфраструктурних проектів з обласного бюджету.
Подібний розвиток подій викликав занепокоєння не лише у виконавчої влади, а й у народних депутатів України, що були обрані від регіону в мажоритарних округах.
Разом з тим, новостворена більшість в облраді вже заручилася потужною підтримкою політичного важковаговика Ярослава Москаленка. За свідченням учасників, нардеп навіть виступав модератором формування більшості.
Враховуючи, що столичний регіон вважався надійним оплотом лідера Батьківщини, її прихильникам є що втрачати. Тож, зрозуміло, що весняний політичний сезон принесе зміни в сформовані розклади сил на Київщині. Ситуація обiцяє розгортатися цiкаво i ми навiть зможемо стати свідками зміни голови обласної ради – втримати цю посаду Батьківщинi стає все важче.
Михайло Дяденко, керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків