ДПТ vs Генплан: Київ бідкається, влада розводить руками

Дмитро Марковський
Дмитро Марковський

Головний редактор видання «КиївВлада»

Затвердження в Києві кожного Детального плану території (ДПТ) – це знущання над містянами і здоровим глуздом. Єдина мета, яка досягається в результаті – це легалізація комерційного будівництва в певній локації, яке давно ведеться, хоча в правовій цивілізованій державі не могло розпочатися саме через відсутність затвердженого ДПТ. Все інше в таких документах для відведення очей.

Сьогодні КиївВлада випустила матеріал Легалізація “Ocean Mall” і “урбанізація” Либеді: Київрада затвердила “ДПТ Вагіфа Алієва”. В тексті йде мова про те, що столична міськрада затвердила ДПТ частини Саперного поля і Нової будови в Голосіївському районі. Він покликаний, зокрема, легалізувати будівництво у цій місцевості ТРЦ “Ocean Mall” (проєкт бізнесмена Вагіфа Алієва), який має “поглинути” відому “будівлю з тарілкою”, і декількох житлових комплексів. Проти затвердження цього містобудівного документу, який вже традиційно не повністю відповідає чинному Генплану Києва, активно виступила громадськість міста і окремі депутати Київради. Одним із головних чинників їхньої незгоди стали наміри керівництва Києва “замурувати” річку Либідь у колектор задля будівництва продовження Залізничного шосе, яке начебто колись “розвантажить” транспортні потоки в центрі міста. На переконання киян, замість цього на Хрещатику, 36 повинні розглянути питання щодо облаштування на березі цієї водойми зелених зон. Але, ніт…

І таких прикладів безліч. Ми роками про це пишемо!

Номінально в Києві є чинний Генплан, якому ДПТ, згідно законодавству, не може суперечити і який зобов’язане уточнювати. Але Генплан в Києві вже пару десятиліть ніхто навіть не намагається виконувати в сферах створення нових робочих місць, будівництва і реконструкції транспортної, інженерної, освітньої та медичної інфраструктури. Те, що про такі об’єкти є згадка в ДПТ зовсім не означає, що це буде робитись. Бо дефіцит міського бюджету та таке інше. А ось дозволити бізнесменам забудовувати місто житлом та ТРЦ – будь-ласка, скільки завгодно.

Також, згідно законодавству, міськрада не може виділяти землю під будь-яке будівництво в місті без затвердженого ДПТ, але це відбувається системно, подібних випадків тисячі. ДПТ, які виносяться на затвердження депутатського корпусу міськради, могут місцями спиратися і на чинний Генплан і на проєкт “нового Генплану Черновецького” (його розробляли з 2008 по 2024 рік, але так і не розробили). Це, мабуть, для того, щоб у спостерігачів остаточно “попливли мізки”. Те ж саме з містобудівними умовами та обмеженнями (МУО) на проєктування бідь-яких комерційних об’єктів (згідно законодавству, без ДПТ КМДА видавати такі МУО не повинна) – це йде нон-стопом.

Жодного сенсу і натяку на суспільні інтереси в такій системі немає, але так воно в Києві працює. І жодних перспектив, що у найближчому майбутньому за таке притягнуть до відповідальності хоч когось, на жаль, не проглядається.

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Крапка з комою: прокуратура продовжує судитися з Коцюбинським за тисячі гектарів столичної землі
Крапка з комою: прокуратура продовжує судитися з Коцюбинським за тисячі гектарів столичної землі
09:00 Не дивлячись на те, що у березні 2024 року Верховний Суд остаточно скасував рішення Бучанської райради, згідно з яким до складу селища Коцюбинське…
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Banner
QlU7mDx4