Лікарня “Охматдит”: таємниці зачинених дверей

Валерий Дубиль
Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Вчора депутати-члени комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради не змогли провести перше за цю каденцію виїзне засідання. Хто ще не знає – зробити це планували в дитячій лікарні “Охматдит”, адже питання порядку денного – реорганізація онкогематологічного відділення, яке діюче керівництво МОЗа і його прибічники вирішили розвалити. І все через те, що депутатам представники лікарні були не раді.

Адміністрація нас зустріла біля адміністративного корпусу, проте приміщення нам не надала – мовляв, у актовій залі запланований інший захід, семінар-тренінг, а головний лікар і його заступник, які мали брати участь у комітеті, знаходяться у відрядженні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Підходили й лікарі, і декілька десятків колишніх пацієнтів і їхніх батьків, не згодні з політикою керівництва. Через штучну проблему з приміщенням, ми вирішили перевірити урочисто відкритий Гройсманом новий корпус Д. Сказати, що побачене нас вразило – не сказати нічого.

Читайте: Українці з власної кишені платять за медицину більше, аніж держава

Міністерські “перемоги” виявилися байками

Якщо пам’ятаєте, у цьому корпусі нещодавно була “диверсія” – принаймні, так це назвала Супрун: двічі відкривали крани і затопили блок управління щойно встановленим апаратом МРТ. Приміщення виглядає цукеркою тільки зовні –  гарний фасад, нові двері. Всередині ж обгортки – суцільна розруха, пил, звисаючі труби і проводи, розкидані будматеріали, багато кімнат без або з частковим оздобленням. Нас це не просто обурило, а шокувало! Будівля отримала сертифікат готовності обєкту! Відео про піар і реальність – за посиланням. Можете самі пересвідчитися: корпус і досі не експлуатують – у ньому не лікуються і не оглядають. Натомість, адміністрація запевняла у зворотному.

Після огляду комітет все ж провели – просто неба, перед корпусом онкогематології. Адміністрація лікарні в цей час кудись зникла. У результаті – вирішили терміново провести розслідування щодо будівництва нового корпусу і завершених тільки на папері будівельних робіт, визнати роботу Садовяк незадовільною, ще раз розглянути питання закупівлі ліків через міжнародні організації (на час розслідування відсторонити Садовяк від роботи) – ще й досі немає всіх препаратів за гроші бюджету 2016 року, а за кошти 2017-го – тільки почали отримувати!

Читайте: Інформацією про пацієнтів може користуватися будь-хто, навіть іноземці

Ліки поставляють на смітник

Вирішили депутати і перевірити склад медпрепаратів на наявність прострочених препаратів – тих, які поставляються з маленьким терміном придатності. Вони на власні очі переконалися у правдивості нещодавньої заяви Юлії Тимошенко – міжнародні закупівлі провалені і повні глобальної корупції! Нагадаю, раніше Рахункова палата у своєму аудиті вказала, що до завершення терміну придатності в “Охматдиті” не використали 16 найменувань лікарських засобів на суму 12133,4 тис. грн. 89,4% з них складають лікарські засоби “Заведос”, (91,1 тис. грн), “Кансидаз”, 50 мг (216,9 тис. грн), “Ноксафіл”, (8587,5 тис. гривень). Депутати не побачили на складі Охматдиту цих трьох препаратів, бо їх МОЗ вивіз у невідомому напрямку, не забезпечивши відповідну заміну. Були тут й інші протерміновані медикаменти, такі як “Орунгал” (був поставлений в “Охматдит” міжнародниками зі строком придатності тільки 6 місяців), “Неорал” (8 місяців), “Алвотиниб” (8 місяців). Звісно, лікарі “Охматдиту” не змогли їх використати до закінчення терміну придатності, адже замовляли ліки для використання протягом всього року. А зараз МОЗ обвинувачує в невикористанні цих препаратів саме лікарів “Охматдиту”! 

Читайте: МОЗ націлив свою політику на скорочення українців

Політична помста

До речі, міжнародні закупівлі критикували керівник Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку, заслужений лікар України Світлана Донська і завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку, провідний трансплантолог Олег Рижак – справжні спеціалісти, які врятували сотні життів! Відверто засуджували вони і діяльність так званих благодійних фондів, котрі “годуються” на організації направлення хворих дітей на лікування за кордон, і заробляють на корупційних схемах відкатів від іноземних лікарень за направлення туди українських пацієнтів.

 Саме через силу не побоятися сказати правду, зараз МОЗ вирішив помститися лікарям. Справа в тому, що донорську пересадку кісткового мозку від повністю сумісного та частково сумісного родинного донора в Україні роблять тільки в Центрі онкогематології та трансплантації кісткового мозку “Охматдиту”. На базі лікарні сьогодні можна запустити трансплантацію кісткового мозку онкохворим дітям від неродинного донора і припинити відправляти їх за кордон за 150 тис. євро – нещодавно ми прийняли відповідний Закон, який це дозволить зробити!

Команда готова до впровадження трансплантацій від неродинного донора. А от замміністра охорони здоровя Лінчевський підписав Наказ, який цей центр практично знищує – про реорганізацію структури закладу. Пізніше інший заступник, Павло Ковтонюк, підписав новий штатний розклад лікарні. Без участі в обговоренні жодної робочої групи, лікарів, Опікунської Ради і профспілок!

Що ми маємо? Провідних фахівців, які лікують дітей з усієї країни, які самі, з нуля створювали систему трансплантації в Україні, МОЗ збирається перевести на посаду лікаря–консультанта і лікаря–ординатора. Міністерство тихо знищує єдину у країні команду фахівців, здатних робити ауто та родинну трансплантацію  кісткового мозку!

З моменту заснування Центру в 2004 році зроблено 235 трансплантацій – 120 ауто та 115 родинних. І на сьогодні 70%  цих  пацієнтів живі і не мають онкозахворювань, що відповідає середньоєвропейським показникам. Тільки за останні 3,5 роки завдяки родинним трансплантаціям 55 життів врятовано!

Якби ці види трансплантації не були освоєні в “Охматдиті”, родини хворих дітей були б змушені збирати 150 тис. євро на поїздку у закордонні клініки, або ставати в чергу в МОЗ і чекати виділення бюджетних коштів. Або діти померли б. Без варіантів. Сума, яку разом заощадила вся країна – родини, благодійники та держбюджет лише на цих 55 пацієнтах становить 8 млн 250 тис. євро. Ці чверть мільярда врятували життя інших пацієнтів!

Методи проведення цієї штучної реструктуризації разом з брудною маніпулятивною інформаційною кампанією проти Донської та Рижака з голослівними обвинуваченнями їх в корупції виглядають як зведення особистих рахунків та упокорення незгодних з політикою, що проводить МОЗ та керівництво лікарні. Але чому повинні страждати діти, які не зможуть отримати необхідне лікування та зберегти свої життя? У чому винні лікарі, які можуть рятувати ці дитячі життя? Коли ми вже зрозуміємо, що вартість таких політичних ігрищ в охороні здоров’я найвища – втрачені життя та здоров’я людини?

МОЗ загрався у політику там, де має робити лише одне – якісно виконувати свої функції. Натомість, керівництво Міністерства шукає обхідних шляхів – як показати роботу, якої немає.

Як член Опікунської Ради “Охматдиту”, буду добиватися справедливості. Ми проголосували Закон, потрібно зробити все – можливе і неможливе для того, щоб він почав працювати. Жодний корумпований чиновник не має стати на заваді порятунку життя українців!

Читайте: Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4