МАФи Vs Київ

Станіслав Куценко
Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Якщо говорити про кіоски, тимчасові споруди чи  малі архітектурні форми, як їх можна називати по-іншому, то перш за все цікавить право наскільки ми маємо можливість бути у безпечному довкіллі, наскільки ми можемо почувати себе захищеними.

Коли виходимо на зупинку громадського транспорту, ні про який захист не може йти і мови. Вражає  хаотичне нагромадження  кіосків в місцях найбільшого скупчення людей, коли вулицею буквально важко пройти. Але з іншої точки зору:  невеликий кіоск під будинком – це зручно.

Загалом, термін “мала архітектурна форма” є дещо застарілим. У 2011 році уже була прийнята така термінологія, як “тимчасова споруда”. Проте, суть її від цього не міняється, бо, дійсно, це – певна споруда, яка не має постійного фундаменту та може в будь-який момент бути демонтованою. Доречі, сюди відносяться і кав’ярні на колесах, де ми зазвичай щодня п’ємо каву. Нажаль, не завжди задумуючись про реальну якість.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Факт  у тому, що у Києві існує близько 6 тисяч таких споруд. І це тільки офіційно. Загалом, кіоски повинні бути оформлені відповідно до законодавства: мають бути договори оренди, договори пайової участі. Тоді дійсно зрозуміло, що власник чи орендар цього павільйону заплатив певні кошти для того, щоб брати участь у благоустрої міста Києва.

Але насправді цифра є дещо драматичнішою. Абсолютно впевнено можна говорити про те, що майже 80% всіх тимчасових споруд у Києві є нелегальними і витають поза межами правового поля.

До речі, у Києві є ситуація, як і в інших містах, коли відбуваються пожежі у певних тимчасових спорудах. Це говорить про те, що інспекції (і пожежні, і санітарні) не завжди встигають слідкувати за тим, що відбувається із тимчасовими спорудами, а часом просто на це  “закривають очі”.

Загалом, кіоски стали частиною життя столиці, так само як і Майдан, Софіївська площа та інші пам’ятки архітектури.

Тільки тут виникає питання наскільки вони мають право на життя?

Скажу з власного досвіду, буваючи у різних європейських країнах, помітив, що там немає такої кількості тимчасових споруд. У сусідній Польщі ще років 20 тому почали реорганізовувати цей сектор. Є кілька культурних будівель, де можна було б придбати товари першої необхідності.

Тому виникає питання наскільки Київ буде успішний у врегулюванні хаотичності тимчасових споруд?

Якщо аналізувати ситуацію за останні поки,  ми бачимо, що по місту йде постійний демонтаж тимчасових споруд. Це питання винесено на системний рівень і помітно, що київська влада націлилась все-таки вирішити проблему МАФів.

З іншого боку, їх демонтаж часто відбувається у нічний період і він є непогодженим. Виходять власники та працівники з протестами проти цього. На ранок ми бачимо зруйновані кіоски та людей в розпачі, які кажуть, що їм завтра уже ніде працювати та  нічим дітей годувати.  Тому питання має дві сторони медалі: з одного боку хаотичне нагромадження строкатих споруд по місту Києву, а з іншого – до кілька десятків тисяч безробітних, які потенційно можуть з’явитися у результаті знесення тимчасових споруд.

Наприклад, якщо біля виходу з метро є 20-30 кіосків, то припускаю, що можна створити невеликий торгівельний майданчик, щоб було зручно громадянам і підприємцям.

Потрібно поважати і себе і оточуючих, підприємці можуть згуртуватись, разом побудувати торгівельний майданчик і далі продовжать роботу, але уже у комфортних умовах у теплі та із зручностями.

Тому питання тотального безробіття є відносним. Легко вести такий індивідуальний бізнес, а інша справа  згуртуватись і зробити спільну справу для того, щоб було зручно і киянам, і представникам цього бізнесу.

В цій ситуації варто слідувати такому принципу:  якщо є якась заборона, то обов’язково потрібна альтернатива.

Я вважаю, що так само,як і Генеральний план забудови Києва, так і Схема розміщення тимчасових споруд має бути узгодженою з громадою та гармонійною. Права працівників цих споруд теж повинні бути захищені на вищому рівні.

У взаємодії влади та бізнесу має бути баланс. Я впевнений, що восени цього року консенсус ми досягнемо, буде затверджена Схема розміщення тимчасових споруд у місті Києві і ми отримаємо реальне вирішення цього питання.

Читайте: 

Нове дихання судової системи України

Безкоштовна земля. Як отримати свої гектари?

Насильство в школі. Захист від психологічних та фізичних знущань

П’ять основних фактів, які слід знати про право поліції на огляд приватних речей

Як громадянин може отримати допомогу з депутатського фонду

Рейдери не зможуть забрати квартиру, занесену до реєстру

Чому українці мають не менше право на спокійний сон, ніж жителі інших країн Європи

Станіслав Куценко – начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4