Ми знаємо, де взяти гроші на медицину, які “не знаходила” попередня влада

Валерий Дубиль
Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Багато моїх земляків під час зустрічей запитують мене – що ж це за така формула, яка дозволить забезпечити українську медицину фінансовим ресурсом і зробить її безоплатною. Неодмінно, фінансову сторону майбутньої трансформації охорони здоров’я необхідно вирішити ще до її початку. Від неї залежить і те, наскільки ефективно функціонуватиме система охорони здоров’я після зміни її моделі фінансування, чи буде однаковим доступ до неї кожному пацієнту. Ділюся з вами нашими напрацюваннями.

Декілька експертних груп, використовуючи різні методи моделювання, прийшли до близьких результатів: охорона здоров’я в Україні потребує річного фінансування вид 10  до 12 млрд дол. Зараз же вона з бюджету отримує близько 4 млрд дол., та ще й пацієнти платять з власної кишені більше ніж 5 млрд дол. на рік (за даними 2018 року).

Цю суму “знайде” законопроект № 9163 “Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні”, який ми раніше подали. У ньому юридично грамотно та детально ми пропонуємо ввести багатоджерельну систему фінансування, поєднавши базове бюджетне фінансування надання медичної допомоги, обов’язкове медичне страхування та кошти громадян через систему добровільного медичного страхування або прямі платежі. Тільки так можна забезпечити охорону здоров’я необхідними ресурсами.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наші розрахунки показують, що ми можемо отримати загальний річний обсяг фінансування охорони здоров’я на рівні 336,5 млрд грн (близько 12,5 млрд дол. або 322 дол. на людину в рік).

З цих коштів максимум 20% – 67 млрд грн (проти 135,5 млрд які витратили домогосподарства за даними Національних рахунків у 2018 році) складуть кошти пацієнтів (сюди входить оплата полісів на додаткове добровільне медичне страхування, часткова або повна оплата окремих ліків за програмою реімбурсації або самостійно куплених в аптеці без рецепту від лікаря, а також пряма оплата додаткових послуг у державних медзакладах або відвідування приватної медицини. Скажімо, хочеш додатково комфортнішу палату – плати).

269,5 млрд грн – кошти консолідованих джерел за трьома цільовим програмами:

• програма базового бюджетного фінансування – 55 млрд грн;

• програма розширеного фінансування (система обов’язкового медичного страхування) при рівні місячного страхового внеску на людину у 450 грн яку платить або роботодавець, або бюджет – 188,5 млрд грн;

• програма боротьби з важкими захворюваннями (бюджетне фінансування) – 26 млрд грн.

Як бачите, місія з забезпечення охорони здоров’я необхідними фінансовими ресурсами зовсім не є нездійсненною. Це можливо вирішити вже на початку каденції нового складу Верховної Ради та хоча б частково запровадити вже з 2020 бюджетного року – потрібна тільки політична воля і бажання нової влади зробити українську медицину якісною і доступною.

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4