Панове, а про Київ знову забули?

Панове, а про Київ знову забули?

Спостерігав сьогодні так звані слухання у Верховній раді щодо внесення змін до Конституції України. Доволі гнітюче враження. Напівпорожній зал, заїжджені тези, деякі оратори, які при всіх президентах підтримували “генеральну лінію”. Та й самі пропозиції від влади — з бородою. Пережовуються вже два десятиліття. А віз і досі там. Та й якось забулось — ще наприкінці 90-х Рада Європи наголошувала, що проблема України не у відсутності потрібних законів, а в тотальному ігноруванні чинних актів законодавства та Основного закону, в першу чергу з боку самої влади.

Говоряться правильні речі — про децентралізацію, підтримку самоврядування. Але так вже було багато разів — перед кожними вибори ми помічали аукціон нечуваної щедрості обіцянок з цього приводу. Але й на тому все й закінчувалося. Як буде цього разу, побачимо.

Вразило, що доповідач, жодний промовець, включно з кандидатами на посаду Київського міського голови, навіть не згадав про столичне місто, не артикулював, як шляхом змін до Конституції можна розв’язати вузол законодавчих проблем у Києві.

А ще нещодавно з цього приводу лунало чимало обіцянок. Пам’ятаєте?

І про вибори в два тури. Провалили голосування. І про районні ради. Верховна Рада так і не підійшла до розгляду цього питання. А Київрада, яка могла би самостійно проголосувати за обрання рад в столичних районах, навіть не схотіла зібратися для розгляду цього питання. І жодна політична сила, представлена в міській раді, не проявила ініціативу щодо скликання для цього сесії. І про повернення Києву виконкому міської ради, обмеження прав КМДА суто контрольно-наглядовими функціями, тобто зведення її до рівня префектури, про що заявляли високопосадовці. Тут і змін до Конституції не потрібно. Все можна вирішити, скорегувавши закон про столицю. Але, знову таки, питання в зал не вноситься.

Вчергове киян ошукали. Їх сподівання виявилися марними. Київ залишається з точки зору прав городян на самоврядування найдискримінованішим містом в державі. Те, що можна будь-якому провінційному містечку, столиці — зась.

Ось таке “вболівання” за Київ насправді. Кияни такого ставлення до себе на заслужили.

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
13:00 Столична міськрада погодила отримання найближчим часом відразу трьох кредитів на загальну суму понад 12,8 млрд гривень. В “Ощадбанку” планується взяти позику в розмірі…
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
10:00 Скандал навколо зірваної 89 позачергової сесії Білоцерківської міськради продовжує набирати обертів. Поки секретар ради та депутати, які не прийшли на засідання, перекладають відповідальність…