Три простих факти про нові ДБН, які повинен знати кожен українець

Андрій Карпенко
Андрій Карпенко

Лідер об’єднання “Сила Громад”

Державні будівельні норми – це своєрідна Конституція будівельної галузі. Вони регламентують що, як, де і в який спосіб мусить будуватись, а також відповідають на питання “де?”, “що?” і “чому?” будувати не можна. Крім цього, вони торкаються царини технології, управління та економіки будівництва. Словом, це надважливий стос паперів, який допомагає професіоналам якісно робити свою справу, а суспільству дозволяє жити в більш-менш комфортних і безпечних умовах. Щоправда, чинні ДБН лишились Україні у спадок з давнього радянського минулого. На думку багатьох фахівців, норми, які кількадесят років ніхто не переглядав, потребують осучаснення, а деякі їх пункти – ревізії.

Факт 1 (зрада). Мінрегіонбуд нишком хотів змінити ДБН

Днями стало відомо, що Міністерство регіонального розвитку та будівництва в купі з профільними інститутами та науковцями активно напрацьовує зміни до ДБН. З одного боку – гарна новина. Нарешті! Проте, за давньою українською традицією, зміни до важливого документу намагаються внести нишком та потай від громадськості.

Достеменно відомо, що до нових ДБН хотіли внести наступні драконівські новели:

  • ущільнення житлової забудови;

  • зменшення території зелених зон в українських містах;

  • перегляд відстані між транспортною та промисловою інфраструктурою і житлом.

Згадану відстань пропонують не збільшувати, а, звісно, зменшити. Будівельникам потрібен простір, а те, що АЗС буде у вас під вікном і транспортна магістраль межуватиме з дитячим майданчиком – нікого не обходить.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Факт 2 (перемога). Активісти “Сили Громад” змусили урядовців не ухвалювати нові ДБН без урахування пропозицій громадськості

Дізнавшись, що Міністерство от-от може тихесенько ухвалити нові ДБН із правками, що суперечать здоровому глузду, об’єднання “Сила Громад” провело низку акцій прямої дії. Ми пікетували Мінрегіонбуд, долучалися до всіх відкритих дискусій з теми, здіймали ґвалт і били на сполох.

Зрештою, нас почули, а претензії занотували і процес ухвалення призупинили. Натомість, Міністерство визнало помилковим те, що ДБН намагалися протягнути без громадської експертизи. За наполяганням “Сили Громад” воно дало згоду на участь громадськості в розробці та обговоренні будівельних норм.

Факт 3 (надія). “Сила Громад” не дозволить будівельному лобі продавити ДБН під себе

Ставши на шлях конструктивної критики таємних напрацювань Мінрегіону щодо питання ДБН, активісти “Сили Громад” розуміють, що згадані пункти та інші “цікавинки” були внесені представниками потужного будівельного лобі. Завдання цього лобі – розв’язати руки корпораціям, ладним забудовувати парки, схили, внутрішньодворові майданчики та історичні зони.

У нас є  підозра, що окремі менеджери Міністерства перебувають під прямим впливом забудовників, а тому незацікавлені в ухваленні прозорих та вигідних громаді рішень.

Ми знаємо, що почали складний і довготривалий процес. Проте ми переконані: наші зусилля принесуть користь суспільству, а нові ДБН, розроблені за безпосередньої участі провідних фахівців та експертів “Сили Громад”, будуть позбавлені шпарин для корупційних маневрів.

Андрій Карпенко, лідер об’єднання “Сила Громад”

Читайте: “Документация об отклонении от ГСН будет в свободном доступе”, – лидер “Силы Громад” Карпенко

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
Banner
QlU7mDx4