У рамках президентської програми “Велике будівництво” на Київщині вже реалізовано сім соціальних об’єктів, збудовано 33 сільські амбулаторії та прокладено 60 км нового дорожнього покриття. Із амбітних планів попереду – будівництво сучасних басейнів у Славутичі та Кагарлику. КОДА також спростувала інформацію щодо проблем із поставкою газу, закликаючи соцсферу укладати із “Нафтогазом” контракти на фіксовану ціну на газ на весь опалювальний період.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Андрія Лісовика.
Соцільна сфера
Зокрема він повідомив, що реалізація президентської програми “Велике будівництво” є одним із пріоритетних напрямів Київської облдержадміністрації і що на Київщині обласна влада активно працює над розбудовою соціальної інфраструктури регіону.
“Нагадаю, що цього року ми реалізуємо на Київщині 19 об’єктів. Серед них дитячі садки, школи, спортивні локації та центр надання адміністративних послуг. Загальна вартість робіт складає понад 340 мільйонів гривень. Отже, ми маємо наразі успішно завершену роботу на семи об’єктах. З них – три школи в Славутичі, Яготині та Яготинській громаді, один дитячий садок у Поліській громаді, а також три спортивні об’єкти: два стадіони в Білій Церкві та Сквирі та Академія спорту в Бучі”, – розповів Андрій Лісовик.
Також він додав, що у жовтні заплановано завершити ще три проєкти. Це – капітальний ремонт шкіл у Макарівській і Поліській громадах, а також стадіон у Баришівський громаді. Нарешті вже роботи тривають за планом, а хід будівельно-монтажних робіт регулярно інспектується.
Медична сфера
Ще одна зі сфер “Великого будівництва”, зауважив Лісовик, стосується розвитку медичної сфери. Тож КОДА приділяє особливу увагу тому, щоб мешканці найвіддаленіших населених пунктів регіону мали доступ до якісної медичної допомоги.
“Загалом ми завершили на Київщині будівництво 33 сучасних сільських амбулаторій: 26 ввели в експлуатацію, інші – готуємо до цього”, – додав він.
Дороги
Крім розбудови соціальної сфери, не меншу увагу приділяють в області і прокладанню якісних доріг.
“На початку 2021 року було заплановано прокласти 77 км нового асфальтового покриття. Станом на сьогодні понад 60 км уже проклали. На решті об’єктів роботи будемо продовжувати посилено, поки це дозволятимуть погодні умови”, – завірив Лісовик.
Спортивні об’єкти
Окремо заступник голови КОДА зупинився саме на вдосконаленні спортивної інфраструктури. Так, зокрема, в пристоличному регіоні планують реалізувати два важливих і амбітних проєкти з будівництва сучасних басейнів.
Перший проєкт стосується реконструкції будівлі критого басейну в Славутичі. Нагадаємо, що у місті басейн уже функціонував і користувався популярністю. Щомісяця його в середньому відвідувало близько 1700 осіб. Однак будівля басейну була зовсім не пристосованою для маломобільних груп населення. Тож зараз об’єкт знаходиться на стадії реконструкції.
Другий проєкт – це будівництво басейну в Кагарлику. Там роботи ще не розпочинали. За словами Лісовика, лише нещодавно було укладено договір із підрядником. Реалізація ж цього об’єкту запланована на 2021-2022 роки.
Опалювальний сезон
Крім цього, заступник голови КОДА розповів останні новини щодо підготовки до нового опалювального сезону.
“Днями, в деяких ЗМІ, почала з’являтися маніпулятивна інформація щодо проблем із поставкою газу в регіони. Наголошую, що ці дані є абсолютно недостовірними. Газу в сховищах достатньо, і Київщина готова до нового опалювального сезону. Тепер черга за вчасним укладанням договорів”, – пояснив Андрій Лісовик.
Як заявив заступник голови Київської ОДА, на початку тижня відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, де обговорили технічні питання прискорення підписання документів на постачання газу.
“Акцентую, що Нафтогаз, вже до 15 жовтня готовий підписати всі договори зі споживачами соцсфери: школами, садочками, лікарнями тощо. Наприклад, в освітній сфері Київщини такі контракти мають можливість укласти 182 заклади дошкільної освіти, 219 закладів загальної середньої освіти та 43 філії опорних шкіл”, – розповів він.
За словами Лісовика, ці заклади розташовані в 37 тергромадах семи районів Київської області. Бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників, але сьогодні значна частина з них або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 гривень за куб. м, або ж взагалі відмовляються від зобов’язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною. Натомість “Нафтогаз” пропонує бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контракти із фіксованою ціною на газ – 13,7 гривень за куб. м. З урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 гривень.
Як повідомляється, контракт укладатиметься на 15 місяців до кінця 2022 року. Натомість для населення ціна газу складатиме 7,42 гривні за куб. м. Андрій Лісовик зауважив, що ці пропозиції є нижчими за поточні ціни на газ від інших учасників ринку.
“Саме тому прошу усіх жителів Київщини не довіряти фейкам і не піддаватися паніці, адже в нашому регіоні опалювальний сезон розпочнеться вчасно”, – наголосив заступник голови Київської обласної державної адміністрації.
Нагадаємо: як писала KV, на минулому онлайн-брифінгу КОДА від 15 вересня 2021 року, Андрій Лісовик зауважив, що в області провели масштабні роботи з підготовки до опалювального сезону. Так, зокрема, підготували 1284 котельні та понад 731 км теплової мережі, капітально відремонтували 37 котелень, підготували 111 центральних теплових пунктів, заготували 6,7 тис. тонн вугілля для роботи котелень.
Читайте: Київщина продовжує готуватися до зими в умовах зростання захворюваності на ковід, – КОДА
Крім того, Кабінет міністрів затвердив план дій щодо виконання підписаного раніше меморандуму між урядом, “Нафтогазом” і Конгресом регіональних і місцевих властей. Меморандум декларує, що в цьому опалювальному сезоні опалення для домогосподарств не подорожчає, і що бюджетна сфера отримає газ теж не за ринковими цінами. Проте про план виконання меморандуму поки що відомо небагато – документ на третій день після його затвердження все ще не був опублікований на урядовому порталі.
Фото: коллаж KV