Київщина витратить 6,3 млн гривень на свята та перепідготовку кадрів

Київщина витратить 6,3 млн гривень на свята та перепідготовку кадрів

Майже три мільйони гривень на підготовку та перепідготовку фахівців, півтора — на святкування, два мільйони — на функціонування центрів соцзахисту. Саме так влада столичного регіону планує профінансувати відповідні бюджетні програми на 2020 рік. 

Як стало відомо KV, 28 січня голова Київської ОДА Олексій Чернишов своїм розпорядженням №40 затвердив паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік щодо підвищення кваліфікації, перепідготовки кадрів закладами післядипломної освіти, а також в галузі культури і мистецтва, забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За бюджетною програмою “Підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів закладами післядипломної освіти” обсяг бюджетних видатків заплановано у розмірі 3 млн 104 тис. 575 гривень, у тому числі загального фонду — 2 млн 942 тис. 575 гривень та спеціального фонду — 1 млн 620 тис. гривень.

Згідно цієї бюджетної програми, силами одного такого закладу готується в середньому на рік 10 штатних одиниць. Всього слухачів — 2400 (2000 — загальний, 400 — спеціальний фонд), витрати на кожного окремого слухача складають 1293,57 гривень (1471 гривня — загальний, 405 гривень — спеціальний фонд).

У звіті за 2019 рік кількість слухачів перевищила заплановані показники, але витрати на одного довелося зменшити. Так, замість 2050 слухачів лекції відвідало 2378; витрати на одного склали 1117, 99 гривень (за планом —  1326, 63 гривень).

На думку фінансистів КОДА, бюджетна програма виконана в повному обсязі. “Були надані послуги з післядипломної освіти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам підприємств, надання науково-методичної, інформаційної і консультаційної допомоги органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам. Для них були проведені професійні програми (108 год.), короткотермінові тематичні семінари, тренінги (від 8 год.) та постійно діючі семінари (протягом року)”, — зазначено у документі.

У бюджетній програмі “Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення” запланований обсяг бюджетних призначень/ асигнувань — 2 069 694 гривень, виключно за рахунок загального фонду. Мета програми — “забезпечення оперативного розгляду органами виконавчої влади звернень, що подаються громадянами, підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами-підприємцями, органами місцевого самоврядування”, визначено у документі.

За даною програмою кількість штатних одиниць — 17, утримання однієї складає 121 тис. 747 гривень. 

У 2019 році згідно звіту, що йде у додатку, на цю програму витратили 1 млн 810 тис. 462 гривні, що на 13 тис. 864 менше за передбачений обсяг (1 млн 807 тис. 326 гривень). 

Пояснюється це тим, що при складанні бюджету на 2019 рік у розрахунок витрат на відшкодування комунальних послуг були закладені тарифи з урахуванням можливого підвищення, але фактично підвищення тарифів відбулося у меншому об’ємі, і обсяг комунальних послуг було спожито у 2019 році менший. Невикористаними залишилися кошти, що передбачалося направити на сплату штрафів, пені тощо. 

Крім того, вистачало вільних вакансій: замість 17 запланованих штатних одиниць діяльність закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення забезпечувало лише 8. Тож і витрати на утримання однієї одиниці зросли — з 106 тис. 313 гривень до 224 тис. 182 гривень. Зросли й витрати на придбання обладнання та предметів довгострокового користування на 1 штатну одиницю — з 1000 гривень до 2 125 гривень.

В цілому департамент фінансів звітує, що заплановані заходи та закупівлі за загальним фондом виконані в повному обсязі, за винятком видатків на сплату штрафів та пені, а за рахунок спеціального фонду (фонду розвитку) частково оновлено технічну базу. Кількість зареєстрованих звернень та оброблених відповідей перевищують заплановані показники. 

Що ж стосується бюджетної програми “Інші заходи в галузі культури і мистецтва”, тут на увазі мається “належне проведення державних та професійних свят” — згідно відповідного паспорту, на це планують витратити 1 млн 526 тис. 300 гривень, виключно із загального фонду. 

З цього обсягу 1 млн 218 тис. 300 гривень піде на проведення та обслуговування заходів і решта (308 тис. гривень) — на одноразові винагороди. У 2020 році планують провести 20 заходів (в середньому 60 тис. гривень на кожний), нагородити 500 чоловік (в середньому по 616 гривень на людину).

Нагадаємо, у минулому році тодішній голова КОДА Олександр Терещук затвердив зміни в існуючий майже десятиліття порядок фінансування та відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та осіб з отриманої на війні інвалідністю. Незважаючи на те, що по більшій частині Порядок просто привели до ладу, в ньому з’явилося одне невелике нововведення.

Читайте: Киевщина обновила порядок компенсации похорон участников боевых действий 

Що стосується бюджету області на 2020 рік, фінансисти КОДА внесли корективи, які збільшили дохідну та видаткову частини на 17,8 млн гривень. Але у той же час на 20 млн гривень збіднів резервний фонд бюджету задля “годування” обласної програми будівництва. 

Також у бюджеті залишається більше 800 млн гривень нерозподілених вільних залишків, які не планують розміщувати на депозитних рахунках.

Читайте: Київщині додали 20 млн гривень на будівництво інфраструктури

Станом на 1 січня 2019 року залишки грошей обласного бюджету (загальний і спеціальний фонд) складали 780,4 млн гривень – 271,7 млн ​​гривень загального фонду і 508,7 – спеціального. Олександр Терещук, який тоді займав посаду голови КОДА, хотів спочатку сам проінспектувати райони і об’єкти в них, які вимагають фінансування, а вже потім вирішувати бюджетні питання. 

Читайте: Администрация Терещука хочет отдать бюджет в распоряжение граждан

Показники доходів і витрат бюджету-2020, який прийняли у грудні, порівняно з бюджетом-2019 зменшилися наполовину. Найбільше притисли фінансування культури і охорони здоров’я. Зате збільшені витрати на спорт, освіту і будівництво інфраструктури. Скорочення пояснюють у першу чергу процесами децентралізації, у рамках якої велика частина коштів і бюджетного навантаження піде на місця. 

Читайте: Бюджет Киевщины-2020: обеднели наполовину 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григорьев
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4