Коронавірус на Київщині: кількість хворих перевищила півтисячі, маски власного виробництва надійдуть до аптек

Коронавірус на Київщині: кількість хворих перевищила півтисячі, маски власного виробництва надійдуть до аптек

Хворих на COVID-19 в столичному регіоні вже в десять разів більше за кількість тих, хто подолав важку недугу. В цей час в КОДА звільнили голову департаменту охорони здоров’я Максима Іонова, нібито за відсутність координації та затягування закупівель. Також серед тих мешканців Київщини, хто опинився у скрутній матеріальній ситуації через карантин, влада розподілить півмільярда гривень матдопомоги.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Василя Володіна. 

Поточна епідеміологічна ситуація

На сьогодні в столичному регіоні лабораторно зафіксовано 570 хворих на коронавірус і 57 тих, що одужали: з них 22 — У Києво-Святошинському районі, 10 — Обухівський район, Обухів, Козин, Українка, 4 — Бровари, 2 — с. Гнідин (Бориспільський район), 2 — Біла Церква, 2 — Бориспіль, 2 — Буча, 2 — Вишгород; 1 — Фурси (Білоцерківський район), 1 — с. Іванковичі (Васильківський район), 1— с. Мостище (Макарівський район), 1 — с. Стещино (Поліський район), 1 — смт Ворзель, 1 — смт Коцюбинське, 1 — смт Ставище.

Померла 1 людина — чоловік, 42 роки, місто Українка (Обухівський район). Всього зареєстровано 13 померлих з початку епідемії. Серед інфікованих — 48 дітей та 37 медпрацівників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Також відмітимо, що за даними КОДА нині завершено перевірку санепідемстану ще у двох гуртожитках області (в с. Петропавлівського району та с. Гостомель), щодо мешканців яких раніше виникли підозри на коронавірус. ПЛР-тести не виявили ознак захворювання у мешканців обох гуртожитків. 

Матдопомога

23 квітня розпочали виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень пенсіонерам, у яких пенсія менше 5 тисяч та громадянам, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії. На це у Київській області спрямовано 501,7 млн гривень. Згідно зі звітом, наразі КОДА фінансово допомогла 422 тисячам жителів Київщини загалом на 1,8 млн гривень. В рамках турботи про самотніх людей похилого віку та людей з інвалідністю, а це понад 43 тисячі, соціальні працівники доставляють їм продукти та ліки, допомагають прибирати та дезінфікувати приміщення, тощо. 

Департамент охорони здоров’я без голови

24 квітня в КОДА прийнято рішення про звільнення голови департаменту охорони здоров’я Максима Іонова. За словами т.в.о. голови КОДА Василя Володіна, рішення ухвалене через низку недопрацювань у діяльності, а саме: затримку закупівель обладнання та засобів індивідуального захисту за кошти обласного бюджету, відсутність системної роботи із профільними закладами області та комісіями Київської облради, зволікання з підготовкою розподілу субвенції на заклади охорони здоров’я, в т.ч. для доплат медикам. 

“Проведення закупівель та укладання договорів —  відповідальність департаменту, як головного розпорядника коштів. Питання вдалося вирішити лише завдяки нашому жорсткому втручанню в процес”, — заявив Володін. 

Він також звинуватив департамент у відсутності ефективної організаційно-координаційної ролі в умовах протидії поширення вірусу. 

Освіта в карантині

Загальний карантин продовжено до 11 травня, але освітній процес триває. 702 заклади загальної середньої освіти Київської області використовують дистанційне навчання. Кожен заклад обрав модель відповідно до власних можливостей. Цьогоріч учні 4-х та 9-х класів закінчать навчальний рік та отримають документи про освіту без складання державної підсумкової атестації, а ЗНО проведуть після послаблення карантинних заходів. Продовжено освіту педагогів на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти. До кінця травня 2020 року понад 2000 освітян отримають сертифікати про підвищення кваліфікації. 

Рука допомоги від бізнесу

Бізнесмени Київщини забезпечили наразі безкоштовними продуктовими наборами 19 тис. місцевих мешканців. 

Посівна

Карантин припав на посівний період. Були певні побоювання, що весняно-польові роботи опиняться під загрозою зриву. Втім, вчасно було вжито заходів, щоб все пройшло за графіком. Кошти держбюджету на підтримку агровиробників спрямують на розвиток рослинництва, тваринництва та запровадження земельної реформи в області. 

Читайте: Хліб насущний: карантин та вірус не завадили аграріям розпочати на Київщині посівну

Спільно з аграріями проводиться роз’яснювальна робота щодо діючих норм програм державної підтримки. Зокрема, відшкодування відсоткової ставки, підтримка садівництва і ягідництва. Триває координаційна робота Офісу з протидії рейдерству при КОДА на захист прав сільгосптоваровиробників, протидії незаконного поглинання та захоплення підприємств агросектору. 

Цікаво, що також у цей час Білоцерківський Національний аграрний університет та Національна науково-технологічна асоціація України завершили реєстрацію наукового парку “Юніт Агро” на базі вказаного університету. 

Соціальна інфраструктура

У складних карантинних умовах все ж таки відбувається розбудова пріоритетних об’єктів соціальної інфраструктури. Це – 6 шкіл, 7 садочків, 5 стадіонів. 

За словами Володіна, за останні два місяці добудували школу №1 у місті Українка, капітально відремонтували спортмайданчик на території середньої школи “Сузір’я” у Вишгороді, збудували футбольне поле у селі Петропавлівська Борщагівка. На завершальній стадії – будівництво гімназії у місті Буча, реконструкція під дитячий садок приміщення у місті Ірпінь, реконструкція дитячого навчального закладу “Яблунька” у Вишневому. У розпалі – будівництво двох дитсадків у місті Вишгород та у селі Нові Петрівці Вишгородського району та реконструкція ще одного у Вишгороді. 

Дороги

Ключовим об’єктом дорожньої інфраструктури влада столичного регіону називає на сьогодні під’їзд до міста Обухів.  Сьогодні там влаштовано нижній шар покриття, встановлено бортовий камінь. У напрямку Обухів-Українка-Трипілля облаштували тротуари, встановили бортовий камінь та бордюри. У напрямку Бузова-Неграші встановили – бордюри, бортовий камінь, облаштували перемикання, зупинки, тротуари. 

З початку року КОДА уклала 244 договорів з підрядниками, оголосила 110 процедур держзакупівлі через систему “Прозорро”. 

Децентралізація

Робота зі створення нових об’єднаних територіальних громад триває, не зважаючи на карантин. Наприкінці березня погоджено проєкт Перспективного плану формування територій громад Київської області. Вже направлено проєкт з п’ятьма перспективними округами. 

Відходи

В КОДА триває розробка регіонального плану управління відходами до 2030 року.  В рамках реагування на електронні звернення громадян, отриманих за допомогою сервісу “Інтерактивна мапа сміттєзвалищ” за березень-квітень розглянуто 148 електронних звернень щодо несанкціонованих сміттєзвалищ на Київщині, внаслідок чого ліквідували 37 таких звалищ. 

Економіка

У напрямку економічного розвитку області Володін відзначив, що відкрито два нових ЦНАПи на території Крюківщинської сільради та Бородянської селищної ОТГ. Налагоджено дистанційне обслуговування ЦНАПами громадян, облаштовано скриньки для прийняття документів, телефонне та онлайн консультування.

Виробництво масок

Володін відмітив, що перевірено та запущено потужності для виробництва медичних масок з подальшим продажем в аптеках. Створено мапу аптечної мережі області. Її можна знайти на сайті КОДА. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: для виробництва захисних масок Київщині не вистачає кадрів та матеріалів

фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор'єв, Вікторія Білоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4