У Київській області продовжують фіксувати сотні випадків захворювання на коронавірус. Однак, за довгий час, кількість тих, хто одужав, перевищила кількість інфікованих. Область збільшує кількість “ковідних” ліжок та підключає їх до кисню. Тим часом Київщина отримала більше 13 тисяч доз китайської вакцини “Коронавак” і розпочала вакцинацію. Щеплення вже отримали 112 педагогів.
Епідситуація з коронавірусом
Як стало відомо KV за результатами онлайн-брифінгу директорки Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олени Єфіменко, минулої доби на коронавірус захворіли 835 жителів Київської області, з них – 27 дітей.
Найбільшу кількість підтверджених випадків зафіксовано у Білоцерківському районі – 208, Обухівському – 147 і Бориспільському – 127 випадків. Вперше за довгий час кількість людей, які одужали, перевищила кількість нових випадків. За вчора це 926 людей на Київщині. Разом з тим продовжує збільшуватись кількість летальних випадків. Впродовж минулої доби від ускладнень померло 39 пацієнтів.
Лікувальні бази
У Київській області лікування хворим на коронавірус надають 27 закладів охорони здоров’я. Департамент охорони здоров’я знову розширює лікувальну мережу і збільшує кількість нових ліжок. Лише за вчора було збільшено на 95 ліжок, які також забезпечені киснем. Наразі в області наявно 3695 “ковідних” ліжок. Це більше, ніж 100%, які розрахувало Міністерство охорони здоров’я для Київщини.
Паралельно продовжують підключати нові ліжка до кисню. 87,2% вже підключені. Зокрема, це роблять за допомогою кисневих концентраторів. Лише впродовж березня було закуплено і поставлено до госпітальних баз 179 таких концентраторів.
На стаціонарному лікуванні на сьогодні знаходиться 2445 осіб. Загальна кількість завантаженості ліжок – 66%. Завантаженість ліжок, забезпечених киснем, – 69,3% (2232 ліжка). Вільних ліжок з киснем – 991.
Частина “ковідних” лікарень залишаються переповненими. Наприклад, Білоцерківська центральна районна лікарня, Білоцерківська міська лікарня №1, Київська обласна клінічна лікарня та Ірпінська центральна міська лікарня. Вони завантажені практично на 100%.
Вакцинація
Під час кампанії з імунізації вже використано 16 599 доз вакцини AstraZeneca (CoviShield), ще одну дозу було утилізовано. Після цього область отримала додатково ще партію таких вакцин від Харківської області у кількості 5 тис. доз. Всі ці дози були використані за кілька днів. Завдяки основній і додатковій партіям вже вакциновано 11 599 жителів Київщини. Вакцинальна кампанія продовжується.
13 квітня область отримала 13 600 доз китайської вакцини “Коронавак”. Вона призначена для щеплення маломобільних груп населення, їхніх опікунів, працівників освіти, які будуть залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також інших категорій, визначених “дорожною картою”. Наразі щеплення вже отримало 112 педагогів. Щеплення вакциною “Коронавак” проводиться за тими ж принципами, що і вакциною AstraZeneca (CoviShield). Відповідно продовжують роботу мобільні бригади та стаціонарні пункти щеплення.
Вакцинація “Коронавак” аналогічно буде проводитись у два етапи, проте другу, повторну, дозу вводитимуть не через три місяці, а через 28 днів після першого щеплення.
“На сьогодні це вся інформація. Як і завжди – закликаю вас дотримуватись протиепідемічних норм, щоб зберегти здоров’я своє та своїх родин”, – закінчила Олена Єфіменко.
Нагадаємо, як раніше писала KV, Київська ОДА оприлюднила черговий звіт про хід реалізації програми “Велике будівництво”. Цього разу – у напрямку медичної інфраструктури. У квітні-травні в опорних лікарнях Київщини запрацюють п’ять приймальних відділень. Їхня модернізація обійдеться в понад 38 млн гривень. Також понад 297 млн гривень витратять на будівництво 35 сільських амбулаторій.
Повідомлялось також, що відремонтовані і реконструйовані у рамках програми президента “Велике будівництво” приймальні відділення українських лікарень отримають у 2021 році 4656 одиниць медичного обладнання на суму понад 6 млрд гривень.
Усього у 2021 році на Київщині у рамках держпрограми планують реалізувати ще 18 об’єктів за 318 мільйонів гривень. Сума перевищує минулорічні витрати на понад 100 млн гривень. Проєкти стосуються розвитку медичної, спортивної та освітньої сфер життя Київщини.
Читайте: Коронавірус на Київщині: область щодня встановлює антирекорди щодо захворюваності на Covid-19
Фото: колаж KV