Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

Мер Ірпеня Олександр Маркушин може стати Героєм України. Відповідна петиція від голови Бучанської громади Анатолія Федорука, представника провладної партії “Слуга народу”, назбирала необхідні 25 тисяч голосів. Незважаючи на початкове сприйняття позиції Федорука як тролінгу свого сусіда, з яким вони час від часу схрещують політичні шаблі у власній інфовійні, петиція продовжує збирати підписи і наразі перевищила 30 тисяч голосів. Експерти ж зауважують, що сама петиція не гарантує присвоєння звання Героя України.


Про це KВ дізналася за результатами петиції, опублікованої на офіційному інтернет-представництві Президента України про присвоєння звання Героя України капітану ЗСУ Олександру Маркушину – голові Ірпінської міської громади. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Так, згідно із даними електронної петиції, опублікованої 27 листопада, звернення автора петиції – голови Бучанської громади Анатолія Федорука (партія “Слуга народу”) – за менше чим 70 днів вже зібрало 25 тисяч голосів необхідних для того, аби цю петицію розглянув Президент України та прийняв відповідне рішення.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Проте цей факт не зупиняє бажаючих, які продовжують залишати свої підписи назбиравши, таким чином, ще додатково понад 5 тисяч голосів. Тож наразі загальна кількість підписів складає вже 3039 голосів.

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

Передісторія

Як розповідала раніше KВ, 22 листопада в інтерв’ю виданню “Новий формат” Маркушин розповів про ситуацію в Ірпінській громаді у перші дні повномасштабного вторгнення і як він разом із побратимами приймав перші бої на “Жирафі” і відстояв Ірпінь.

“Ірпінь – перше місто Київської області, яке перемогло ворога. Перша перемога збройних сил була саме в Ірпені”, – йдеться в інтерв’ю.

Крім того, у матеріалі Маркушин публічно звинуватив мера Бучі Федорука у втечі та здачі Бучі окупантам.

“…почали зв’язуватись з сусідніми громадами, з Бучею. Але, на жаль, з мером Бучі ми не зв’язалися – він не брав слухавку. Він вже кудись виїжджав на Захід України, тікав […] Я вважаю, що не мав права кудись виїжджати, бо якщо втече голова, як в сусідньому місті (Бучі – ред.), то буде 1400 загиблих, розстріляних. Там не було евакуації…”, – йдеться у матеріалі.

Після виходу скандального інтерв’ю, 27 листопада мер Бучі Анатолій Федорук (обраний від “Слуг народу”)  зареєстрував на сайті Президента України петицію, пропонуючи присвоїти звання Героя України своєму сусідові – меру із Ірпеня, Олександру Маркушину (обраний від “Нових облич”).

На думку Федорука, мер Ірпеня заслуговує на цю нагороду, адже “саме завдяки Олександру Маркушину з районів ведення бойових дій через Романівський міст було евакуйовано понад 100 тис. осіб, який також “особисто брав участь у тяжких і кровопролитних боях за Ірпінь”.

За словами Федорука, “ірпінець”  “особисто звільняв Бучу” – тож, він точно герой, як і його бойові побратими. А саме – продюсер та керівник авторської групи, автор книги “Битва за Ірпінь” Петро Щербина, ексмер Ірпеня, кум та ексзаступник мера Бучі Федорука, нині – голова політичної партії “Нові обличчя” та голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк, та депутати Ірпінської громади від “Нових облич” Олександр Пащинський та Петро Король. 

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

На фото: Володимир Карплюк (на першому плані зліва), Олександр Маркушин (справа), Петро Щербина (справа позаду)

Згодом Федорук опублікував у своїй соцмережі пост, в якому не приховував, що, таким чином, просто тролить Маркушина і називає його розповіді про звільнення Бучі дезінформацією в стилі російських пропагандистів.

Мер Ірпеня, у свою чергу, одразу охрестив петицію мера Бучі “негідним вчинком”, “тролінгом та “наругою над вищою державною нагородою”. Він нарікнув, що Кримінальному Кодексу, “гостро не вистачає статті, подібної до 338-ї “Наруга над державними символами”, адже очільника Бучі необхідно притягнути до відповідальності за подібні провокації. Крім того, зауважував він, що правоохоронним органам також би не завадило вивчити справу, відсутність мера бучі у своєму кріслі під час окупації громади. 

Баталія між очільниками міст викликала величезний резонанс у громадах, де різко розкритикували відверто недоречну поведінку можновладців під час війни.

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів

Читайте: Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента


25 тисяч – не підстава


Та як роз’яснив у коментарі KВ адвокат та депутат Київської обласної ради від партії “Батьківщина” Олександр Колодій, петиція щодо присвоєння звання Героя України, навіть при одержанні необхідної кількості голосів для розгляду її Президентом, не може слугувати підставою для одержання такого звання.

Майже герой: петиція про присвоєння звання Героя України меру Ірпеня Маркушину набрала понад 25 тис. голосів“Підставою може бути лише відповідний розпорядчий акт Президента України – підписаний указ. Сама по собі петиція, яка набрала необхідну кількість голосів, є лише підставою для того, щоб її розглянули. Проте в законодавстві відсутня норма, яка би зобов’язувала при набранні 25 тис. голосів надання такого звання. Загалом присвоєння звання Героя України – це складний процес, в якому мають брати участь відповідні дорадчі органи, у даному випадку, саме військові. Збираються певні підстави та характеристики особи для присвоєння відповідного звання. Тож на мою думку, це – досить дивна петиція. Я більш схиляюся до якось тролінгу з боку Анатолія Федорука у цій ситуації. Проаналізувавши його інтерв’ю щодо мера Ірпеня, можу прийти до висновку, що між ними панують не досить дружні стосунки. Вважаю, що в нас є багато більш гідних військовослужбовців, і на жаль, загиблих, які дійсно гідні цієї нагороди”, – розповів Колодій.

Варто зауважити, що в законодавстві України одержання звання Герой України передбачає низку пільг та виплат. А саме – надбавку до пенсій, податкові пільги, безкоштовне лікування та виготовлення зубних протезів, звільнення від сплати за комунальні послуги, безкоштовний проїзд у громадському транспорті, пільговий відпочинок, додаткові відпустки, щомісячні виплати до зарплати та інші “плюшки”.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, це вже не перший скандал між сусідами – Ірпенем і Бучею. На початку 2021 року, напередодні війні, Буча та Ворзель вирішили від’єднатись від Ірпінського водоканалу, створивши власну мережу водопостачання. 

Тоді такі наміри засудили в Ірпені: говорячи про те, що це необхідно не жителям, а бучанським забудовникам для “спрощення” процедури отримання дозволів, в той час як місцеві тонутимуть в помиях без ірпінської стічної труби. 

У свою чергу Держагентство водних ресурсів просило скасувати ліцензію, видану КП “Бучасервіс” на свердловину, якою вже користувався  “Ірпіньводоканал”.

Читайте: Фекальний розбрат: Бучанська громада зі скандалом запускає власний водоканал


Уже в липні 2022 року “Ірпіньводоканал” запідозрили владу Бучі у намаганні захопити комунальне підприємство, яке розташоване на території міста Буча та селища Ворзель. Керівник КП говорив, що мешканців, які обслуговуються в “Ірпіньводоканалі”, змушували під час війни переукладати договори з КП “Бучасервіс”,  не маючи на це відповідних документів та дозволів. Тож КП “Ірпіньводоканал” звертався до Бучанської міської ради, до КП “Бучасервіс” з проханням припинити рейдерське захоплення об’єктів водопостачання та каналізування міста Буча та селища Ворзель. А також просили мешканців не дозволяти вводити себе в оману та не укладати договорів з “Бучасервіс”. 

Читайте: “Ірпіньводоканал” запідозрив мерію Бучі у рейдерстві


Влада ж Бучанської громади не забарилася із відповідями на закиди щодо рейдерського захоплення КП “Ірпіньводоканал” та переманювання споживачів до КП “Бучасервіс”.  У міськраді тоді запевняли, що інформаційні звернення “Ірпіньводоканалу” є ні чим іншим, як маніпуляцією та перешкоджанням діяльності місцевого комунального підприємства.

Крім того, наголошували, що надавачем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах Бучанської міської тергромади уповноважено саме КП “Бучасервіс” БМР, яке має всі відповідні рішення. І що влада Бучі повідомляла їх  про припинення з березня минулого року про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на території міста Буча та селища Ворзель.

Читайте: У Бучі відповіли на звинувачення щодо захоплення “Ірпіньводоканалу”


У січні цього року Буча та Ірпінь у черговий раз зчепилися навколо питання, хто ж має забезпечувати водою мешканців Бучі та Ворзеля. У Бучі стверджували, що в громаді діє власне КП “Бучасервіс” і виключно воно є постачальником послуг. КП має всі необхідні дозвільні документи, а отже, і право виставляти рахунки за платіжки, стверджує влада. Іншої ж думки були і в Ірпінській громаді –  жителів закликали продовжувати сплачувати за чинними договорами до КП “Ірпіньводоканал”. Ситуацію могло вирішити створення підприємства спільної власності. 

Читайте:  Битва за воду: між Бучею та Ірпенем спалахнув новий скандал за право постачати воду


Чвари продовжилися вже довкола ситуації на річці Бучанка. Мер Ірпеня звинуватив бучанських чиновників у складній екологічній ситуації: ірпінські комунальники розповідали, що їх колеги з КП “Бучасервіс” незаконно привласнили майно “Ірпіньводоканалу”, що у свою чергу, призвело до злиття нечистот у річку Бучанка. У Бучанській міськраді відповіли тоді на звинувачення мера Ірпеня тим, що причиною засмічення Бучанки стала не їхня каналізаційно-насосна станція №4, а саме стихійний смітник. І вже мер Бучі у травні звинуватив КП “Ірпіньводоканал” у перекриті каналізаційного колектору на КНС №4, через що каналізаційні стоки почали стікати у річку Буча.

Читайте: У “Ірпіньводоканал” відсутні документи, які надають право користування мережами у Бучі та Ворзелі, – “Бучасервіс”


Фото: itvua.tv

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
Banner
QlU7mDx4