Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали голову

Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали голову

Вишгородська районна рада вітає нового керманича: на черговій сесії 1 липня депутати проголосували за відставку голови Андрія Анісімова (“Слуга народу”) та обрання на його місце однопартійниці Ірини Правдивої. Приводом для подібного демаршу депутати назвали саботування ексголовою передачі майна тергромадам у рамках адмінтерреформи. Сам Анісімов  із такою позицією не погоджується. Каже, оцінку діям групи депутатів дасть суд.

Як стало відомо KV, 1 липня відбулося засідання чергової 10 сесії Вишгородської районної ради VIII скликання. З-поміж питань порядку денного, депутати винесли на розгляд питання про відставку голови райради та заступника і в результаті проголосували за їхнє звільнення. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Саме засідання стартувало із запізненням і пройшло не без гучного скандалу: оголошення перерв, замінування будівлі, нарядів поліції та рятувальників, форс-мажору із системою голосування. 

Як розповів KV депутат Київської обласної ради, правник Роман Титикало (фракція “ЄС”), який відвідав засідання, перед сесією канцелярією Вишгородської райради було зареєстровано подання від однієї третини місцевих депутатів щодо звільнення голови із займаної посади.

За його словами, відповідно до закону, за поданням однієї третини складу ради має бути розглянуто питання про звільнення голови відповідної, у нашому випадку, районної ради. 

Цікаво, що під час перерви відбулося замінування будівлі ради. Тому приблизно до 13:30 рада не працювала.

Про замінування на своїй сторінці в Facebook повідомив і перший заступник голови Вишгородської міськради Ростислав Кириченко, зауваживши, що засідання ради, таким чином, було призупинено. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“Голова районної ради та заступник тікають із засідання ради, порушуючи регламент, сподіваючись втриматися на своїх кріслах! Через 10 хвилин надходить повідомлення до поліції про замінування адмінбудівлі, сподіваюсь і розумію, що це фейк, однак всіх працівників евакуйовано!”, – йдеться у дописі Кириченка. 

Із доданої до допису відеотрансляції зрозуміло, що перерва була оголошена після оголошення додаткових пропозицій щодо порядку денного. Так, депутат Михайло Якимчук (“Європейська Солідарність”) попросив доповнити порядок денний розглядом проєкту рішення щодо внесення змін до рішення від 27 листопада 2020 року № 01-01-VIII про утворення лічильної комісії і поставити це питання першим номером за черговістю розгляду. 

Так, між депутатом та заступником голови Олександром Дзюбою виникла суперечка щодо необхідності попереднього розгляду проєкту профільною комісією.

“Ми розпочали засідання із запізненням на годину. Жодного вибачення і причини затримки не було зазначено – це вже є неповага до депутатського корпусу. По-друге, щоб голова Вишгородської райради передав головування та фактично ведення сесії своєму заступнику, це має бути озвучено і внесено до протоколу сесії”, – оголосив Якимчук. 

Як розповів Роман Титикало, після перерви, голова повернувся за трибуну, але згодом знову покинув залу засідань. 

“Відповідно до Регламенту райради, у якій прописано: якщо голова не веде чи не може вести засідання, то рада обирає головуючих із депутатів ради. Що з рештою і відбулося. Головуючим обрали Михайла Якимчука. Завершилося тим, що до порядку денного було включено питання звільнення голови та заступника, і обрання нового керівництва ради. Всі питання були розглянуті, сформовано і підписано протоколи рішень. І вчора вже відбулася реєстрація нового керівника у реєстрі юридичних осіб, який вже мав приступити до виконання своїх обов’язків”, – додав він. 

Накипіло

Раніше фракція партії “За Майбутнє” опублікувала заяву, в якій наголошувалося на тому, що керівництво райради саботує і затягує процес безоплатної передачі майна (майнових прав) у комунальну власність сформованих тергромад району. Так, 10 червня, мала відбутися дев’ята позачергова сесія, на якій мали би і розглянути відповідні питання. Проте на засідання з’явилися представники лише двох фракцій – “За Майбутнє”та “Європейська Солідарність”. Через відсутність кворуму засідання так і не відбулося.

“У нас є обґрунтовані підстави вважати, що цей зрив сесії був невипадковим та влаштованим керівництвом районної ради. Адже напередодні голова ради Андрій Анісімов намагався уникнути скликання сесії на вимогу фракцій “За Майбутнє” і “Європейська Солідарність”. Лише після повторного листа від депутатів він призначив засідання на 10 червня. Однак депутати більшості, яку представляє Анісімов, на це засідання не з’явилися”, – йдеться у дописі.

Не в захваті від дій Анісімова і його колеги зі “Слуги народу”. У коментарі KV голова Петрівської громади Родіон Старенький розповів про проблеми в роботі голови райради із місцевим самоврядуванням і розраховує, що з новим керівництвом від “Слуги народу” вдасться пришвидшити їх вирішення.

Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали голову“Першочергово ми очікуємо, що з новим керівництвом Вишгородської районної ради нарешті закінчиться процес передачі майна громадам. Тому що до першого липня, як це передбачено законом, цього не було зроблено. Наприклад, Петрівській громаді досі не передали сміттєвий полігон і це для нас досить велика проблема. Його потрібно закривати, а натомість зараз навантаження на нього лише посилилось. Але при цьому люди, які живуть поруч, ніяк не можуть на це вплинути. Тому наші найбільші очікування від зміни керівництва райради – це завершення процесу передачі майна. Дуже сподіваюся, що це відбудеться якнайшвидше. Від цього залежить життєдіяльність нашої громади,” – зазначив Радіон Старенький.

У коментарі KV підтвердив існування проблеми, пов’язаної із передачею майна до громад, і голова Вишгородської міської громади Олексій Момот, наголосивши, що конфлікт на фоні цього питання в райраді серед депутатів, що проживають саме у місті Вишгород, назрівав вже давно. 

Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали голову“У громади були досить складні стосунки з керівництвом райради щодо передачі майна. До першого числа, за законом, громадам мали передати все майно. Місто ж ще багато чого не одержало. Цікавило ВРКП “Вишгородтепломережа”, яке потребує великих вкладень. Є хвилювання, адже підприємство надає 90% послуг і наразі під загрозою початок опалювального сезону. Ми ініціювали на сесії передачу підприємства, аби мати можливість експлуатувати та вкладати кошти. Та на засіданні комісії райради погодили передати лише юрособу з понад 60 млн боргом, а об’єкти нерухомого майна – відмовили і не обгрунтували. Відповіли лише, що теплові пункти, бойлери не потрібні для функціонування підприємства. Один ТП рада передала в оренду громадській організації, ще один – юридичній особі, наголошуючи, що це кошти, які потрібні райраді. Це дивні аргументи. Наступного місяця громада має вкласти понад 20 млн гривень авансових платежів для запуску опалювального процесу. Тож так шантажувати місто взагалі недоречно”, – розповів Момот. 

За словами Момота, основним каталізатором до переформотування райради став саме конфлікт, що виник у сусідній Петрівській громаді щодо сміттєзвалища. Відбулося захоплення території та розширення звалища, сміття почали протиправно завозити вже з Ірпеня та, навіть, Києва. 

“Інфоприводи накопичувалися. Згодом розпочалися незрозумілі процеси і в самій раді. Голова не збирав сесію, коли її ініціювали депутати, підходять терміни передачі майна, сесії переносяться. Немає жодної взаємодії і між головами громад. Комунікація не відпрацьована від початку”, – додав він. 

Позиція ради

На сайті Вишгородської райради вже ексголова Андрій Анісімов зробив звернення, що   під час сесії депутати затвердили порядок денний та розглянули пропозиції щодо внесення до порядку денного ряду додаткових питань. Після чого, відповідно регламенту, була оголошена перерва. Однак, виникли форс-мажорні обставини, якими і скористалася частина депутатів, вдавшись до протиправних дій. 

“Головне питання, що хвилювало цю групу, вирішити питання про припинення повноважень голови та заступника голови ради. Інакше це не можна розцінити, бо коли стояло питання про внесення на розгляд додаткових питань про передачу майна у територіальні громади, депутати з означеної групи їх не підтримали. Те, що відбувається зараз у сесійній залі, не можна назвати інакше як силова зміна керівництва ради”, – йдеться у дописі.

Як розповів вже у коментарі  KV Андрій Анісімов, 1 липня розпочалася робота чергової десятої сесії, були заплановані основні і додаткові питання пов’язані з соціально-економічним розвитком району, підготовкою до 30-річчя незалежності України. Була оголошена перерва, після якої засідання мало би продовжитися. Та виникли проблеми із роботою електронної системи голосування.

Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали голову“Та через відсутність членів лічильної комісії не було можливості встановити підсумки голосування, тож я оголосив перерву до особого розпорядження чергової сесії. Частина ж депутатів у незаконний спосіб, порушуючи регламент райради і закон про місцеве самоврядування, продовжила засідання вже без голови та заступника. Відбулося невідоме для мене голосування. Як голова райради, разом із заступником викликали поліцію і внесли відповідну заяву про незаконні дії групи депутатів, повідомили відповідні служби. Зараз будемо звертатися до суду, щоб скасувати ці незаконні рішення. Адже сесія не закрита, оголошена перерва, по закону продовжити її мають голова або його заступник.  Підстави та причини таких дій депутатів мені не відомі. Річ у тім, що в раді є депутатська опозиція. І ця меншість всі шість місяців вчиняє неконструктивні дії. Фракціями ЄС і “За Майбутнє” на сесіях була підтримана незначна кількість розглянутих питань щодо розвитку Вишгородського району. Тому, на мій погляд, це боротьба за владу і, на жаль, вона відбувається у незаконний спосіб”, – розповів Анісімов. 

Щодо оголошення про мінування, то за словами Анісімова, ця ситуація виникла під час перерви, поліцією і ДСНС були вжиті всі небхідін заходи та складений протокол. 

“Засідання відбулося після цієї події і вона жодним чином не вплинула на проведення засідання. Тож дякую правоохоронним органам, що вони оперативно відреагували на цю загрозу”, – запевнив він. 

Як роз’яснив KV депутат облради Роман Титикало, голова районної та обласної рад, на відміну від сільських, є обраною посадою і обирається депутатами ради. Тож, відповідно, може бути як обраний, так і звільнений депутатським корпусом.

За його словами, на відміну від сільських та міських голів, яким потрібно набрати дві третини голосів для відкликання, голову обирають депутати. І можуть його звільнити без будь-яких підстав. 

У підсумку

Зрештою під головуванням Якимчука депутати більшістю голосів підтримали рішення про дострокове припинення повноважень та звільнення Андрія Анісімова з посади голови ради. За це проголосувало 24 депутати із присутніх 25 в залі, один – утримався. Крім того, депутати підтримали кандидатуру депутатки Ірини Правдивої від партії “Слуга народу” на посаду нової очільниці району. Її заступником у ході таємного голосування було обрано депутата від “За Майбутнє” Ігоря Мадяра. 

Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали голову

Накипіло: депутати Вишгородської райради переобрали головуПро нового керівника відомо, що Ірина Правдива народилася 13 січня 1984 року в селі Нові Петрівці Вишгородського району, закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом, Нацакадемію державного управління при Президентові України. І займала посаду директора комунального підприємства “Новопетрівський медичний консультативно-діагностичний центр”.


Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, у лютому у  Вишгороді спалахнув скандал навколо закриття ДЮСШ водних видів спорту. Офіційно заклад мали намір реорганізувати, однак деякі з містян були впевнені, що насправді справа йшла до закриття. Боротьба проти ліквідації навчального закладу тоді докотилася до Міністерства культури та спорту. У процесі протистояння виявилися й цікаві подробиці. Громада заявила про серйозні порушення у використанні бюджетних коштів, маніпуляції та зникнення шкільного майна.

Читайте: Замкнене коло: депутатський корпус Української громади знову розколовся

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4