Села Петропавлівська та Софіївська Борщагівка історично пов’язані, як єдина громада. А вже через два місяці населені пункти офіційно об’єднаються в Борщагівську ОТГ. Про те, як вирішити проблеми, що турбують місцеве населення, як ніхто краще знає корінний мешканець Петропавлівської Борщагівки, депутат Києво-Святошинської райради та засновник футбольної команди ветеранів “Нива” Олександр Кириченко.
KV: З якими проблемами до вас, як депутата районної ради, найчастіше звертаються мешканці?
Олександр Кириченко: Найчастіше мешканці Києво-Святошинського району звертаються за матеріальною допомогою через складні життєві обставини. Разом із депутатами фракції намагаємось допомогти кожному. Депутатський фонд для допомоги наразі становить 150 тисяч гривень одному депутату. Звісно, що на рік іноді коштів не вистачає, оскільки часто на тяжкі хвороби людям необхідно до 100 тисяч гривень.
Також звертаються мешканці щодо незаконних забудов. Ми виїжджаємо на місце, спілкуємось із забудовником. Однак, у таких ситуаціях наші повноваження закінчуються на рекомендаційних листах. Звертаємось до органів місцевого самоврядування щодо таких випадків, оскільки це їхня зона відповідальності.
Є проблема із несанкціонованими газовими заправками. Але знову таки – як депутат районної ради, я можу лише перевірити документи та звернутись до особи, яка незаконно продає нафтопродукти. При цьому тримаю такі питання на контролі і завжди до кінця захищаю інтереси громади.
KV: Які основні проблеми є у Києво-Святошинському районі?
Олександр Кириченко: У районі є багато проблем, зокрема із дорогами, постійними заторами на в’їзді у столицю, благоустроєм, інфраструктурою. Однак, вже через два місяці район перестане існувати і, на мою думку, доцільніше говорити про проблеми окремих територій, адже їх вирішуватимуть громади.
KV: Ви є корінним жителем Петропавлівської Борщагівки. Які проблеми є на території? Що турбує населення?
Олександр Кириченко: На мою думку, дуже важливим є створення комфортного проживання для усіх вікових категорій населення у Софіївській та Петропавлівській Борщагівці. Необхідно покращити рівень інфраструктури, зокрема це будівництво нових шкіл та садочків, оскільки кількість житлових комплексів постійно збільшується. Я отримую багато звернень від батьків, які не можуть влаштувати дітей у садочок через величезну чергу. При цьому у садки, які розраховані на 80 діток, може ходити до 200 дітей. Схожа ситуація і з школами. Батькам доводиться прокидатись о п’ятій ранку і у заторах везти дітей в школи столиці. До речі, проблема із заторами є також доволі серйозною. Її можливо вирішити будівництвом малої об’їзної дороги.
Для розвитку молоді не вистачає спортивної інфраструктури. Протягом десяти років я піднімав це питання. У Петропавлівській Борщагівці є одне футбольне поле, але туди можна потрапити тільки у відведений час та за гроші. Для такого великого населеного пункту має бути мінімум три футбольних поля і, звісно, безкоштовних. Дуже мало у нас дитячих майданчиків.
Також необхідно створювати робочі місця, залучати на територію інвесторів, аби жителі могли працювати на своїй території. Для людей похилого віку надзвичайно важливо максимально наблизити надання усіх послуг.
KV: Ви плануєте брати участь у місцевих виборах?
Олександр Кириченко: Так, разом із командою ВО “Свобода” я братиму участь у виборах. Планую балотуватись на голову Борщагівської об’єднаної громади. На місцевих виборах у 2015 році я був кандидатом на голову Петропавлівської сільради і зайняв друге місце після діючого голови, який на посаді більше 30 років.
Я народився та виріс у Петропавлівській Борщагівці. Моя дружина родом із Софіївської Борщагівки, де проживає її родина. Наші діти тут народились, зростають і будуватимуть своє майбутнє. Мені дуже болять проблеми як Петропавлівської, так і Софіївської Борщагівок.
KV: Наскільки нам відомо, ви з дитинства займаєтесь футболом та декілька років тому відновили команду ветеранів у Петропавлівській Борщагівці. Розкажіть про цю справу, чи складно було?
Олександр Кириченко: Чотири роки тому була створена команда ветеранів. Ми не мали жодної допомоги, матеріальної бази. Не мали навіть футбольної форми. Наразі під прапорами команди “Нива” об’єднано близько 60 футболістів віком від 40 до 65 років. Київська обласна федерація футболу надає нам можливість грати на стадіоні “Козак-арена” у Петропавлівській Борщагівці. За власний кошт я придбав для команди спортивний інвентар. Ми виглядаємо дуже солідно навіть на змаганнях за кордоном.
Звісно, що на початку створення команди було нелегко. Але мене дуже надихав і продовжує надихати запал в очах ветеранів. Вже маємо три команди і продовжуємо розвиватись.
KV: Команда наразі бере участь у турнірах? З ким вже вдалось зіграти? З ким плануєте?
Олександр Кириченко: Наша команда брала участь у турнірах по всій Україні у різних містах. Були за кордоном. Виборюємо другі, треті місця. І я дуже цим пишаюсь, оскільки у команді немає майстрів та професіоналів, усі навчались футболу разом.
У цьому році мали їхати на дуже престижний турнір у Грузії, але через пандемію його відклали.
KV: Потрапити у команду може будь-хто?
Олександр Кириченко: Я ще ніколи не відмовляв бажаючим, тому маю окрему команду для новачків. Багато хто з них переходить в основну команду.
Після місцевих виборів планую створити молодіжні, юнацькі та дитячі команди, тренери вже напоготові.
KV: Як оцінюєте ефективність реформи децентралізації?
Олександр Кириченко: Позитивно. Реформа децентралізації дасть можливість скоротити кількість депутатів різного рівня та сільських голів. У багатьох селах сільські голови на посаді більше 30 років. Така ж ситуація у Петропавлівській Борщагівці. Я вважаю, що це проблема, оскільки людина, яка звикла працювати за радянської системи, не здатна до якісних змін та новацій.
Об’єднання сіл дасть можливість новим людям конкурувати, перемагати і розвивати громади. До того ж, реформа наблизить надання послуг до людей.
KV: Щодо думаєте з приводу об’єднання Петропавлівської та Софіївської Борщагівку в одну громаду? Чи вірним було таке рішення?
Олександр Кириченко: Петропавлівська та Софіївська Борщагівки пов’язані історично. Ми не помічаємо меж населених пунктів, тут цілі родини, ми об’єднані як громада вже давно. Мешканці спілкуються, разом відзначають свята та запрошують один одного у гості. Тому таке рішення було однозначно правильним.
Обидві сільради мають потужні бюджети і громада буде спроможною за умови правильного управління. До того ж, ми дуже близько до Києва, це дає додаткові можливості.
KV: Як “Свобода” розцінює хід терреформи та осінні вибори, які мають відбутися вже за новою адмінсистемою?
Олександр Кириченко: “Свобода” оцінює позитивно. Є деякі громади та місцеві еліти, які проти так званої партизації виборчого процесу, але це забезпечує відповідальність депутатів та голів майбутніх громад. Мабуть, було б краще, якби поріг для сільських громад становив 20-25 тисяч виборців, але законодавець прописав закон інакше. Ми приймаємо ці правила та активно готуємось до виборів в усіх громадах Києво-Святошинського району та багатьох громадах Київщини.
KV: Якими, на вашу думку, повноваженнями мають бути наділені депутати місцевих та обласної рад?
Олександр Кириченко: Обласні депутати мають бути наділені повноваженнями для контролю та так званої “законодавчої ініціативи”, аби не ходити із проханнями в адміністрацію, а самостійно реалізовувати проєкти на території, від якої він був обраний. Депутатів районних рад, на мою думку, не має бути. Правильним було б створення трьох рівнів влади – державний, обласний та місцевий (громади).
KV: Як “Свобода” сприйняла перегляд закону про державну мову? Які можуть бути наслідки через внесення змін до закону?
Олександр Кириченко: Питання захисту української мови було актуальним у всі часи. Колись мого прадіда, який жив у Софіївській Борщагівці, виселили на Урал через те, що він розмовляв українською. Там він і загинув, а сім’ю нашу залишили без майна. Тому разом зі “Свободою” ми активно виступаємо за українську мову. Тільки українська мова має бути державною. І наша ціль, аби внуки розмовляли виключно українською. Буде мова – буде держава.
KV: Чому на майбутніх місцевих виборах люди мають голосувати за “Свободу”, з чим партія йде на ці вибори?
Олександр Кириченко: Ми є найбільш дисциплінованою політсилою. ВО “Свобода” – це патріоти, які налаштовані змінювати життя українців. Під час Революції Гідності ми втратили 19 побратимів, що було дуже тяжкою втратою. Ми, як ніхто, розуміємо, як важливо стримувати російську агресію та не допустити царювання проросійських партій.
Читайте: Керівник обласної “Свободи” Ігор Сабій: “Влада боїться двох речей – преси і людей на вулицях”