Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади

Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади

Центральна влада неодноразово намагалася врегулювати на законодавчому рівні завершення будівництва довгобудів. Цьогоріч на суд громадськості запропонували законопроєкт щодо того, хто і як має вводити в експлуатацію проблемні об’єкти. Основний посил документа в тому, що весь контроль за будівництвом, а, можливо, й добудовами, буде перекладено на громади. Та чи готові вони захищати права інвесторів перед недобросовісними забудовниками та взяти на себе доведоведення до ладу такого житла – дізнавалася KV.

Як стало відомо KV, вже понад місяць тривають електронні консультації з громадськістю, які оголосив Мінрозвитку громад щодо розробленого ними законопроєкту “Про сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів житлового будівництва”.

Проєкт Закону, відповідно до пояснювальної записки, пропонує врегулювати законодавчі механізми добудови проблемних житлових об’єктів, які зводилися і зводяться із залученням коштів інвесторів, але саме будівництво зупинилося чи були порушені терміни експлуатації об’єктів багатоквартирного житлового будівництва.

Згідно із законопроєктом довгобудами вважатимуть об’єкт житлового будівництва фінансування якого відбуватиметься за гроші інвесторів і який не прийнято в експлуатацію в строк понад два роки із запланованої дати. Або якщо будівельні роботи не велися понад два роки до набуття чинності цього Закону. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Громада на захисті прав інвесторів

Ці законодавчі новели напряму стосуються територіальних громад, адже саме органи місцевого самоврядування одержать повноваження у сфері захисту прав постраждалих інвесторів.

Усі довгобуди будуть внесені до сформаваного Переліку довгобудів. І цей Перелік вестиме й місцеве самоврядування. Громади зможуть встановлювати факт відсутності замовника довгобуду та контролювати дотримання ним договірних зобов’язань, і, в разі необхідності, звертатися до суду з позовом про передачу такого довгобуду територіальній громаді. І вже потім саме громада вирішуватиме долю такого довгобуда:  організовуватиме конкурс із відбору конкурсного замовника для добудови такого об’єкта чи прийматиме рішення про знесення таких об’єктів.

У проєкті зауважують, що замовник буде вважатиметься “відсутнім”, якщо він не матиме документально підтвердженого права на будівництво або такий документ буде анульовано, чи взагалі замовник перебуватиме на стадії ліквідації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

До підстави вважати замовника відсутнім законопроєкт відносить також відсутність замовника за фактичним місцем ведення діяльності чи розташування офісу, у разі, якщо будроботи не ведуться понад два останні роки. Факт відсутності замовника громада прийматиме відповідним рішенням місцевої ради.

Також виконком ради включатиме такий об’єкт до Переліку довгобудів у разі заяви від інвесторів (або його представників) з викладеними підставами вважати будівництво довгобудом. І вже громада потім вивчатиме перспективи завершення будівництва. Якщо їх не буде – виконавчий орган матиме право звернутися до господарського суду із позовом про передачу довгобуду у власність громади. Такі ж дії громади у разі відсутності замовника будівництва.

Згідно із законом проводитимуться і збори інвесторів, на яких ухвалитиметься рішення про добудову чинним забудовником, про графік забудови, про джерела фінансування, терміни прийняття в експлуатацію або, навпаки, про недоцільність добудови цим замовником та звернення до суду, щоб довгобуд передали громаді. Рішення вважатимуть прийнятим, якщо за нього проголосують інвестори об’єктів, площа яких загалом становить не менше ніж 80% загальної площі всіх об’єктів інвестування. 

Отже, довгобуд вилучатимуть та передаватимуть громаді, якщо забудовник не подав пропозиції щодо добудови у визначений законом термін або повідомив про неможливість завершення будівництва, а також у разі відсутності такого забудовника, чи прийняття цього рішення зборами інвесторів.

Читайте: Минрегион хочет, чтобы бесхозные долгострои забирали и достраивали местные власти

Проєкт закону також передбачатиме технічне обстеження будівельних конструкцій довгобуду (за рахунок коштів інвесторів). Якщо за результатами обстеження буде встановлено, що завершення будівництва небезпечне  або непридатне для експлуатації, громада матиме право прийняти рішення про знесення такого довгобуду – за рахунок замовника, якщо він є, або ці роботи здійснюватимуться виключно за рахунок місцевого бюджету.

“За рахунок коштів, що  надійшли  в  результаті знесення (демонтажу) довгобуду в першу чергу повністю компенсуються витрати виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на організацію знесення (демонтажу) довгобуду. За рахунок коштів, що залишаються, компенсуються вимоги інвесторів“, – йдеться в законопроєкті.

Якщо ж знайдеться потенційний забудовник, який готовий добудувати об’єкт, громада зможе укласти з ним договір про добудову без проведення конкурсу. Конкурс оголошується за наявності рішення суду про вилучення та передачу довгобуду громаді, а також визнання довгобуду безхазяйним. У законопроєкті передбачили і процедуру організації та проведення такого конкурсу. Переможцем визнається претендент, який запропонує найкращі умови завершення будівництва. У разі одного учасника – він стає переможцем конкурсу, з яким громада має підписати договір про добудову. 

Громада матиме можливість “економічно простимулювати” такого забудовника, надавши йому пільги або звільнити від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, орендної плати чи земельного податку за земельні ділянки, сприяти у приєднанні до інженерних та транспортних мереж без стягнення плати тощо. 

Контроль за таким об’єктом добудови лягатиме виключно на плечі громади. І якщо місцева влада виявить порушення договірних зобов’язань, вона накладатиме штраф на такого забудовника (300 мінімальних зарплат).

Закон не розповсюджуватиметься на ті випадки, коли замовник будівництва відшкодує інвесторам невиконання своїх зобов’язань.

Варто додати, що за даними Міністерства, нині в Україні налічують приблизно 120 довгобудів, станом же на жовтень 2019 року в Україні проблемними вважалися 150 об’єктів житлового будівництва. Найбільше таких у Києві – 51 об’єкт та Київській області – 23.

На місцях

У свою чергу KV поцікавалися у керівників громад, чи є на їхніх територіях подібні проблемні житлові довгобуди і чи готові вони брати на себе відповідальність щодо їхньої майбутньої добудови чи, навпаки, вирішувати питання щодо знесення.

Як розповів у коментарі KV голова Фастівської міської громади Михайло Нетяжук, їхня громада підтримує прийняття відповідного законопроєкту, який дозволив би вирішити проблеми із довгобудами. 

Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади“У місті Фастів по вулиці Соборна є будинок, будівництво якого припинилося ще у 2007 році. Справді, є недобросовісний забудовник, у якого на той час з’явилися певні й об’єктивні проблеми, але є, звичайно, й суб’єктивна складова. На превеликий жаль, постраждали від цього якраз ті мешканці, які вклали в свій час в це будівництво кошти, деякі із них, навіть, виплачують кредит, але не одержали відповідного житла. І звісно, що вони ставлять питання так, що цю проблему необхідно вирішувати. Та, на жаль, існуючі законодавчі механізми не дозволяють врегулювати дане питання на місцевому рівні”, – розповів він.

І додав, що громада очікує на прийняття такого закону. 

“Особисто більш ніж переконаний, що громада буде готова завершити цей об’єкт і, навіть, самі інвестори готові допомагати із введенням цього об’єкту в експлуатацію. Єдине, що справді необхідно, щоб права на цей об’єкт були передані від недобросовісного забудовника якраз громаді або інвесторам, які вклали кошти у будівництво. Нехай це буде і через суд, але це питання необхідно просувати. Краще цю проблему вирішити протягом року через суд, враховуючи скільки років минуло від початку будівництва. А це 14 років, і більшість вже просто зневірилися, що одержить житло, тож плюс ще один рік, я думаю, це вже не настільки критично”, – говорить Нетяжук. 

За словами очільника Української міської громади Олександра Туренко, є подібні об’єкти незавершеного будівництва і на їхній території.

Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади“На території громади, на в’їзді у місто, на березі річки Стугна, подібний проблемний об’єкт будується ще приблизно із 2006 року, але за ним закріплений власник і він дійсно існує. Там встигли провести лише частину робіт. Тож ця недобудова стоїть років вже п’ятнадцять огороджена парканом, навколо якої постійно зчиняють скандали інвестори. А саме: відбувалися неодноразові мітинги та розбивалися поруч палаточні містечка. Періодично на території з’являються робочі, але зрушення будівництва об’єкта з мертвої точки не відбувається. І, звичайно, громада готова була би взяти на себе цей довгобуд”, – говорить він.

Він зауважив, що громада зацікавлена в тому, щоб подібні об’єкти були введені в експлуатацію, адже після цього власники житла розпочнуть сплачувати відповідні податки і, таким чином, наповнювати місцевий бюджет. А отже, розпочнеться і реалізація відповідних програм щодо розвитку території. На період же будівництва власник не сплачує до місцевого бюджету жодної копійки.

А ось на території Борисполя таких об’єктів вже декілька. 

Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади“Для громади – це дійсно проблема. Адже у центрі міста є декілька розташованих поряд подібних об’єктів незавершеного будівництва. Щодо одного розглядається можливість розширення земельної ділянки, щоб забудовник мав можливість завершити цей об’єкт. Але ця процедура дуже складна. Щодо того, чи готова взяти на себе громада повноваження щодо завершення цих об’єктів, то вартість добудови одного будинку оцінюється приблизно в 80 млн гривень. Це великі кошти, і враховуючи період будівництва, його добудова стоятиме під питанням”, – секретар Бориспільської міської громади Владислав Байчас. 

Наприклад, на території Вишгородської громади питання таких довгобудів все ж вдалося вирішити. 

Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади“На території громади був один такий об’єкт, але буквально місяць тому одна із компаній викупила цей довгобуд у минулого забудовника. Новий забудовник вже планував розпочати добудову цього житла. Також свого часу у Вишгороді був недобудований багатоквартирний будинок Пересувної механізованої колони, точніше на об’єкті встигли звести лише фундамент та встановити сваї. Цю ділянку громаді вдалося відстояти через суд і на ній ми вже завершуємо будівництво дитсадка”, – розповів очільник Вишгородської громади Олексій Момот. 

За словами заступника голови Кагарлицької міської громади Івана Семцова, подібний довгобуд багато років розташовувався і на їхній території. Будинок будувався свого часу біля пожежної частини і мав би закрити потреби житла для пожежників. 

Проєкт “Децентралізація”: проблемні довгобуди перекладуть на місцеві громади“Знайшлися волонтери, які хотіли добудувати цей об’єкт під житло для переселенців. Але експерти здійснили оцінку його технічного стану і він виявився непридатним для завершення будівництва. Цей довгобуд підпадає лише під знесення. Свого часу будувався 9-ти поверховий будинок, але його все ж здали в експлуатацію”, – говорить він. 


Нагадаємо, що у Вишневому мешканці бараків вже 15 років чекають на нове житло. З аварійних будинків своїх працівників обіцяла відселити “Укрзалізниця”. Після активного старту, будівництво швидко заморозили. Привід: мільйонні штрафні санкції, порушення вимог будівництва та багаторічні суди. Не було порозуміння в залізничників і з мерію Вишневого щодо договору оренди необхідної землі. Розібратися у ситуації народні обранці були змушені, навіть, просити самого Президента. 

А у 2020 році Київщина ризикувала одержати “навчальну” кризу через недобудову шкіл. У Василькові знову не змогли завершити будівництво школи, в Борисполі – добудувати садочок, у Вишневому, де фактично проживає 80 тис. чоловік, функціонує лише 4 школи. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об’єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п’ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об’єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський 

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги 

Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради

Проєкт “Децентралізація”: ліквідації Баришівського району заважають комунальні борги

Проєкт “Децентралізація”: Миронівську райраду ліквідують із боргами по зарплаті 

Проєкт “Децентралізація”: депутати ВРУ взялися за урбанізацію міст

Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад

Проєкт “Децентралізація”: майно та активи Бородянського району розділили між шістьма громадами 

Проєкт “Децентралізація”: Обухівський район віддасть Букринський плацдарм на утримання області

Проєкт “Децентралізація”: пандемія та безгрошів’я блокують розвиток культпослуг на Київщині

Проєкт “Децентралізація”: Держгеокадастру дозволили і далі розпоряджатися землями Київщини 

Проєкт “Децентралізація”: Славутич збільшить бюджет за рахунок бізнес-парку та інвестицій

Проєкт “Децентралізація”: Васильківський район ліквідують упродовж місяця

Проєкт “Децентралізація”: уряд взявся за діджиталізацію тергромад 

Проєкт “Децентралізація”: Київщина позмагається за гранти для розвитку громад

Проєкт “Децентралізація”: дві селищні громади Київщини заявили про бажання стати містом

Проєкт “Децентралізація”: на утримання громад хочуть передати приватизовані гуртожитки та бомбосховища 

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини формують партнерські об’єднання для збільшення ресурсів

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини планують оптимізацію освітніх закладів

Проєкт “Децентралізація”: громади та асоціації Київщини виступають за збільшення ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: громади можуть втратити мільйони разом з акцизом на тютюн 

Проєкт “Децентралізація”: новоствореним райрадам Київщини бракує коштів на існування

Проєкт “Децентралізація”: громади просять уряд та Раду закріпити реформу на законодавчому рівні

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини скаржаться на дублювання повноважень та бідність

Проєкт “Децентралізація”: тергромади навчать, як правильно роздавати землю

Проєкт “Децентралізація”: із бюджетів громад вилучатимуть кошти на охорону культурної спадщини 

Проєкт “Децентралізація”: громади масово розпродують комунальне майно 

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини скаржаться на ProZorro

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини стурбовані вимогами закону щодо заснування ліцеїв

Проєкт “Децентралізація”: найуспішніші громади Київщини 

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини хочуть зекономити на благоустрої за рахунок держсубвенції

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини шукають кошти на покращення послуг своїх КП

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини роздали кошти на інфраструктуру та ремонт доріг

Проєкт “Децентралізація”: тепломережі столичного регіону загрузли у боргах

Проєкт “Децентралізація”: тривають дискусії щодо права власності на майно тергромад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини не додали освітньої субвенції

Проєкт “Децентралізація”: Богуслав та Яготин розвиватимуться за рахунок ландшафтних парків

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини виступають проти затягування перевиборів місцевого керівництва

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини просять уряд не нищити їхню фінансову незалежність

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини жаліються на порожні скарбниці

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині громади ділять на округи та обирають старост по-новому 

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині взялися за створення безпечних громад

Фото: колаж KV

КиевVласть


Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4