Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

З 2015 року на Кагарличчині триває запекла боротьба за децентралізацію по-своєму. Села Кагарлицького і Миронівського районів протестують проти приєднання до Ржищівської тергромади, бачать себе в складі інших ОТГ і жадають відповідних змін Перспективного плану. Зі стартом примусового об’єднання плани Ржищева увібрати до своєї ОТГ бунтівні села виглядають все більш імовірними. Селяни в свою чергу готуються за справедливістю йти до Феміди.

Як стало відомо KV, 10 лютого Кагарлицька міськрада звернулася до Київського регіонального відділення Асоціації міст України з проханням клопотати перед КОДА щодо врахування у Перспективному плані волевиявлення жителів Великопріцьківської, Кузьминецької, Стайківської та Стрітівської громад.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

У листі повідомляється, що за існуючим Перспективним планом ці території входять до Ржищівської ОТГ, але вказані сільради відхилили пропозицію об’єднатись в Ржищівську ОТГ і  надали згоду на добровільне об’єднання у Кагарлицьку ОТГ з центром у місті Кагарлик і ухвалили відповідні проекти рішень.

Перспективне бачення 

Як раніше повідомляла KV, до складу Ржищівської ОТГ входять села Балико-Щучинка, Уляники, Півці, Онацьки, Гребені, Юшки, Яблунівка Кагарлицького району, а також Пії і Липовий Ріг Миронівського району.

Також в перспективному плані тергромад – Кузьминецька, Великопріцьківська, Стайківська, Стрітівська сільради Кагарлицького району, Грушівська і Малобукринська сільради Миронівського району.

За словами в.о. голови Ржищівської ОТГ Христини Чорненької, у 2020 році завершується реформа децентралізації і ті населені пункти, які затверджені Кабміном в перспективному плані, вже мають доєднатися до громади автоматично. 

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ“Є декілька сільрад, де жителі хотіли приєднатися до ОТГ: проводили збори, збирали підписи, але в депутатів була інші думка. Це, наприклад, Кузьменецька сільрада, яка тісно межує з Ржищевим. Також півтора року тому під час інформаційних зустрічей мешканці Стайківської сільради ставилися досить виважено до Ржищівської громади. Відбулися десятки зустрічей. Ми відпочатку роз’яснювали, що є затверджений перспективний план і давайте в межах нього разом працювати. Хтось погодився, хтось – ні: адже все залежить від рішення депутатів. Ці сільради досі перебувають під впливом районних адміністрацій, у Ржищева немає свого району. Від початку, можливо, жителів налаштовували на те, що можна змінити перспективний план чи створити свою громаду, і населення чогось вичікувало. Наразі цей час вичерпався. У будь-якому разі, громади в цей бюджетний рік вже не потрапили. Ми чекаємо, як ця ситуація вирішиться на державному рівні. І, я думаю, що об’єднання відбудеться саме в межах перспективного плану”, – зазначила вона.

“За” Кагарлицьку ОТГ

Як повідомили в Кагарлицькій міській раді, жителі чотирьох сільських рад ще у 2015 році виявили бажання увійти до складу Кагарлицької громади і з того часу не можуть добитися справедливості у боротьбі за відстоювання своєї позиції. 

За словами заступника голови Кагарлицької міської ради Олега Пурія, у 2015 році Департамент архітектури та містобудування видав перші пропозиції щодо перспективного плану і цей поділ відбувався механічно, враховуючи 20-ти кілометрову межу доступності до центрів ОТГ.

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГУ червні 2015 року Балико-Щучинська, Яблунівська, Гребенівська і Півцівська сільради заявили про бажання відійти до Ржищева, а названі громади – до Кагарлика. На той час перспективний план ще не був затверджений, але ці пропозиції згодом ніхто не врахував. І затверджений Кабміном перспективний план передбачав входження цих сільрад до Ржищівської ОТГ. У 2016 році Ржищівська міська рада звернулась до цих сіл з офіційною пропозицією об’єднатися в громаду. Ці території провели вже більш широкі громадські слухання і відхилили ініціативу. У 2017 році процес об’єднання розпочала вже Кагарлицька громада і на чергових слуханнях мешканці підтримали це об’єднання. Згідно закону ми пройшли всю відповідну процедуру.  27 листопада 2017 року ми вперше подали пакет документів до КОДА у складі міської і 26 сільських рад, враховуючи ці чотири громади. Після врахування зауважень, у грудні ми знову подали документи до КОДА і майже рік чекали відповідь. Нам знову відмовили у наданні позитивного висновку”, – зазначив Пурій. 

За його словами, за час подання міськрадою документів, змінився не один губернатор. Шість разів Кагарлицька міська рада подавала клопотання до КОДА і отримувала стандартну відмову, що їхнє об’єднання не відповідало затвердженому перспективному плану. 

У 2017 році цієї норми в законі про добровільне об’єднання не було, її внесли лише у грудні 2019 року. До оновленого перспективного плану внесли зміни відносно Києво-Святошинського району, запланувавши там громади з двох-трьох сіл, бо там є свої лобісти. А  нашу громаду знову проігнорували і не включили до оновленого плану. Можливо, існують якісь домовленості, що Ржищівську громаду так активно просувають всупереч волевиявленню жителів громад. Ми чуємо відмовки, що необхідно враховувати державницьку позицію, бо якщо ці території так до неї і не приєднаються, то громада виявиться неспроможною. Але є також позиція чотирьох сільрад, є воля громадян і цю волю  ігнорують ще з 2015 року. Зараз ми розраховуємо на підтримку Асоціації міст України. Сільські ради хочуть вже у судовому порядку оскаржувати дії КОДА. Єдиним шляхом розблокувати створення Кагарлицької ОТГ є врахування у оновленому Перспективному плані волевиявлення громад міста і 26 сільрад утворити Кагарлицьку ОТГ, можливо нас почує Мінрозвитку громад і поверне Перспективний план на доопрацювання” – резюмував він.

Одноголосно заявили про свою позицію і сільські голови цих місцевих рад.

Голова Стайківської сільради Кагарлицького району Наталія Галкіна:

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГКожен депутат обійшов свій округ, відбулися громадські слухання і ми ухвалили рішення, що хочемо об’єднатися із Кагарлицькою громадою. Та до нашої думки впродовж чотирьох років ніхто не прислухається. Кагарлицький міський голова неодноразово звертався до обласної влади і відповіді позитивної не отримав. Хоча екс-губернатор Терещук свого часу обіцяв підписати висновок про спроможність Кагарлицької громади. Ніхто не звертає уваги на ключове слово “добровільність” і, я так думаю, що згідно перспективного плану нас таки приєднають до Ржищівської ОТГ. Все що від нас вимагалося зробити – ми виконали. 

Голова Стрітівської сільради Кагарлицького району Олег Колосовський: 

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГЧотири села ухвалили рішення увійти до Кагарлицької громади, але наші рішення ігнорують уже декілька років поспіль. Вже змінився не один губернатор, але жодних зрушень у цій ситуації немає. “Нагорі” нас ніхто не чує. Не зрозуміло, як складали цей план, адже у нас взагалі немає жодного транспортного сполучення із Ржищевим. До нього необхідно добиратися с пересадками через Стайки. Ми сформували позовну заяву до суду, адже зараз за новим законом об’єднуватися можливо лише за перспективним планом, а ми з цим не згодні. Скільки вдасться, стільки і будемо відстоювати свою думку. 

Голова Великопріцьківської сільради Кагарлицького району Олександр Микитянський: 

Згідно рішень громадських зборів було прийнято рішення об’єднуватися із Кагарликом. І згідно цих рішень ми подавали документи до всіх можливих інстанцій, але, наш відчай не був почутим. Стрітівська, Кузьминецька і Великоприцьківська сільради будуть позиватися до суду. До КОДА зверталися навіть не з проханням, а з вимогою врахувати наше бажання при коригуванні перспективного плану. У відповідь ми отримали лише “очікуйте, робоча група враховує всі побажання”. Згідно закону, оголошено добровільне об’єднання і ми давно висловилися. Є рішення громади, яка історично пов’язує себе із Кагарликом. Але нам постійно відповідають, що це недоцільно, що треба створити спроможну Ржищівську ОТГ. Я не проти, щоб ця ОТГ була спроможною. Але фактично 90% населення проголосувало інакше, і вважаю, що цим не можна нехтувати. Виходить, необхідно було від початку запровадити цю адміністративну реформу? Доки немає примусового об’єднання, будемо відстоювати свою точку зору. За заявами жителів, то вони готові до більш кардинальних методів – страйків і перекриття доріг. 

Як вдалося дізнатися кореспонденту KV від екс-голови Кузьменицької сільради Антоніни Рогозовець, за цей час їхня громада також не змінила своєї позиції і бажає об’єднатися лише з Кагарликом.

“За” Миронівську ОТГ 

KV поцікавилися думкою щодо ходу децентралізації і в інших територій, які за перспективним планом мають увійти до Ржищівської ОТГ.

Голова Грушівської сільради Миронівського району Тетяна Нероба:

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГМи звернулися до Департаменту архітектури та містобудування і донесли їм інформацію про те, що “проти” Ржищева і хочемо приєднатися до Миронівки. Нам відповіли, що ми не маємо із Миронівкою суміжних меж. І їх наразі справді немає. Перед нами ще три сільради, які за перспективним планом в Миронівській ОТГ, але не поспішають приєднуватися. Ржищев наразі від нас не вимагає жодних рішень, чекають, напевно, коли буде оголошене обов’язкове приєднання. Ми, мабуть, тричі розглядали їхню пропозицію. Через несуміжність нічого не пропонує нам і Миронівка. Наразі ми чекаємо внесення змін до перспективного плану, щоб зрозуміти як діяти далі. Ми намагалися змінити ситуацію, звертались до різних інстанцій, подавали звернення і через Асоціацію сільських голів та народного депутата Ганну Скороход. Якщо план не змінять, то вибір матимемо невеликий. Ми маємо думати не лише про себе, адже за нами на відстані 25 км є ще одна сільрада. Ми найбільш віддалені і не очікуємо на допомогу. Миронівська громада більш розвинута від Ржищева, має більше надходжень, опорний медичний заклад, налагоджене транспортне сполучення та і звикли ми більше до Миронівського району. 

Голова Малобукринскої сільради Миронівського району Василь Магас:

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГМи відносимося до Миронівського району і більшість мешканців хоче увійти до Миронівської громади. Але основною перепоною є значна відстань від центру ОТГ: до Ржищева 35 км, а до Миронівки – 55 км. Але ситуація ускладнюється ще й тим, що наша сільрада замикає область і ми приречені йти в ту громаду, куди піде Грушівська сільрада. Тож думка населення – це одне, а фактичні обставини – це вже інше. Якби Миронівська міськрада планувала створення ОТГ в 2015-2016 роках і насправді хотіла прийняти Грушівську і нашу сільради, то ще б тоді почала звертатися до КОДА з аргументами, щоб цей перспективний план змінили. Громаду вони створили в кінці 2018 року з сільрадами довкола міста, а інші їм, я так зрозумів, і не дуже то і треба. Миронівка дуже повільно розширює свої межі. Тим паче, що на шляху до нас деякі сільради взагалі не хочуть до Миронівки. Тому шанси потрапити до обраної ОТГ практично нульові. В Грушівської сільради ситуація подібна. В принципі, дивлячись якими темпами розвивається Ржищівська ОТГ, ніхто б і не подумав, що бідний Ржищів буде більше піклуватися про села та розвиток їхньої інфраструктури, ніж багата Миронівка. 

Як розповів KV секретар Миронівської міськради Андрій Скидан, на вибори, які відбудуться в жовтні, громада буде йти у складі двох сільрад Богуславського району і практично всього Миронівського району. За винятком Піївської, Грушівської та Малобукринської сільрад. 

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГЗа перспективним планом спроможних громад Грушівська та Малобукринська сільради входять до Ржищівської ОТГ. Ми були би не проти і готові доєднати ці дві території до громади, але вони не входили в 20 км зону доступності. Громада абсолютно спроможна  в цьому плані. Якби інші прилеглі села вирішили на користь Миронівської ОТГ. Як я розумію, добровільність завершилась і перспективний план вже ніхто не змінить. До цього ми проводили зустрічі із населенням району і надавали пропозиції об’єднатися всім сільським радам району, і вони заявляли про те, що хочуть, але в результаті більшість таки не захотіла об’єднуватися і зайняла вичікувальну позицію”, – затвердив Скидан.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”. Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об’єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4