Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Біла Церква

Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Біла Церква

Після скандалу навколо корупційної підозри меру Білої Церкви, питання витрат в місцевій громаді загострилося в рази. Між тим, аналіз показав, що витрачають тут кошти обережно. У вересні білоцерківська влада разом з підпорядкованими їй підприємствами та установами уклали договорів майже на 50 млн гривень. Третина цих коштів була витрачена на відновлення дорожнього полотна дванадцяти вулиць, трьох тротуарів та однієї прибудинкової території. Значними були витрати на продукти харчування для шкіл та лікарень міста, а також на паливо та електроенергію. В нагальні витрати міста минулого місяця також вписали покупку для медзакладів міста одного легкового авто Renault Express, дев’яти буржуйок та трьох кондиціонерів. При цьому відзначення круглої 990-ї річниці міста обійшлося в скромних 45 тис. гривень. Історія про витрати Білої Церкви в перший осінній місяць – третя частина циклу КиївВлади “Справи насущні”.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у вересні 2022 року Білоцерківська міська рада і підпорядковані їй підприємства, установи та заклади уклали за результатами публічних закупівель 618 договорів на 49,44 млн гривень.

Найбільші видатки

Потреби та витрати Білої Церкви минулого місяця були найрізноманітніші, однак п’ять статей видатків мали помітний відрив. Так, рівно третина всіх витрачених у вересні коштів – 14,83 млн гривень – направлена на відновлення дорожнього полотна дванадцяти вулиць (бульварах Княгині Ольги та Олександрійському, вулиць Люльки, Симоненка, Пулюя, Зінича, Каплуненка, Коновальця, Глазкова, Січневого прориву, Русової, Європейської площі), тротуарів трьох вулиць (Павліченка, Коновальця та Добровольчих батальйонів) та однієї прибудинкової території по вул. Калнишевського, 13. 

Майже 8,5 млн гривень білоцерківська влада та підпорядковані їх установи витратили на продукти харчування та сільськогосподарську продукцію для закладів освіти та лікарень міста.

В 5,94 млн гривень обійшлися у вересні міському бюджету паливо та мастильні засоби, 2,56 млн гривень – медичне обладнання, ліки та витратні матеріали, ще 2,27 млн гривень – електроенергія. 

Читайте: Мерія Білої Церкви купила більше 100 тисяч літрів пального в улюбленого постачальника “Київпастрансу”Справи насущні: скільки та на що у вересні витрачала Біла Церква

Серед непоточних покупок міста у вересні можна назвати закупівлю КНП “Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2” за 679 тис. гривень легкового автомобіля Renault Express. А КНП “Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2” за 49,8 тис. гривень придбав собі три кондиціонери, за 47,5 тис. гривень – 9 буржуйок.

На відзначення 990-річчя Білої Церкви міська влада, який цьогоріч припав на 10 вересня, витратила 45 тис. гривень. З них близько 40 тис. гривень пішли на виготовлення банерів, стендів, сітілайтів та листівок, решта – на квіти для покладання до пам’ятників.

Найдорожчі договори

Серед більше шести сотень договорів, укладених білоцерківською владою у вересні, мільйонну позначку перетнули 14, а двохмільйонну – всього три.

Найдорожчий договір (ціна – 4,07 млн гривень) був укладений Управлінням освіти Білоцерківської міськради на поставку в навчальні заклади міста майже 165 тонн овочів – моркви, буряка, цибулі та капусти.

Другим по вартості договором (ціна – 3,91 млн гривень) стала закупка виконкомом міської ради Білої Церкви 73,8 тисяч тонн дизельного палива. 

Третій високовартісний договір (ціна – 2,61 млн гривень) підписав Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради на відновлення дорожнього полотна по вул. Софії Русової.

Найбільші замовники

Освоювали майже 50 млн гривень з білоцерківського бюджету у вересні 45 замовників. Серед них було шість найбільш активних, які сумарно замовили товарів та послуг на понад 40 млн гривень.

Лідером по загальній вартості підписаних договорів став Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради, який уклав 27 договорів на 18,15 млн гривень. Майже на 15 млн гривень цей департамент замовив відновлення дорожнього полотна та тротуарів у місті, ще на 1,64 млн гривень – образання дерев та утримання зелених зон. Решта коштів була витрачена на очищення зливової каналізації та ліквідацію наслідків буревію.

Читайте: Біла Церква допомагатиме зруйнованим містам Київщини (відео)

Срібло по загальній сумі витрачених коштів у вересні належить Управлінню освіти Білоцерківської міськради, яке уклало 49 договорів на 7,56 млн гривень. З цих коштів 7 млн пішло на продукти харчування для закладів освіти, на решту грошей уклали договори, зокрема, на поставку дезінфікуючих засобів, квіти та проведення бактеріологічних досліджень.

Третє місце по активності використання бюджетних коштів в Білій Церкві посів виконком Білоцерківської міськради з 14 договорами на 5,91 млн гривень. Левову частку коштів – 5,27 млн гривень – становили витрати на бензин та дизельне паливо. Майже на 300 тис. гривень виконком замовив три тепловізійні приціли, на 150 тис. гривень – модернізацію програмного забезпечення електронного документообігу “SX-Government”. Також виконком витрачався на електрику, поштові марки та конверти.

Найбільші підрядники 

Білоцерківська влада замовляла у вересні товари та послуги у 279 підрядників. Значного відриву за загальною вартістю отриманих підрядів немає у жодної компанії, але трійку лідерів можна назвати. Так, найбільше коштів – 506,8 тис. гривень по десяти договорам – отримала підприємця Вікторія Лисенко, яка на замовлення білоцерківських міських лікарень №2 та №3 поставляє в ці медзаклади продукти харчування.

На другому місці опинилося ТОВ “Клініка ЦСМ” (*), у якого Управління соцзахисту Білоцерківської міськради на 373,85 тис. гривень замовило надання реабілітаційних послуг в амбулаторних умовах для дітей з інвалідністю.

Третє місце зайняло комунальне підприємство “Аптека №181” (**), у якого КП “Білоцерківська міська лікарня №3” закупило ліків на 275,32 тис. гривень, а Білоцерківська дитячо-юнацька спортивна школа №1 – ще на 2 тис. гривень.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Білій Церкві

Раніше KВ повідомляла, що 23 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили голові Білоцерківської міськради Геннадію Дикому про підозру у завданні понад 8,7 млн грн збитків територіальній громаді. Йдеться про купівлю недобудови коштом місцевого бюджету за завищеною ціною для обладнання міського Центру надання адміністративних послуг. 29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Геннадію Дикому запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Його поручителями стали депутати Київської облради, нардеп від “Слуги народу” та колишній командир 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

Читайте: Стало відомо хто захищає та хто взяв на поруки мера Білої Церкви

* ТОВ “Клініка ЦСМ” (код ЄДРПОУ: 44397309)

** КП “Аптека №181” (код ЄДРПОУ: 20618676)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4