Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Київ

В липні 2024-го столичні розпорядники бюджетних коштів сумарно зробили замовлень на 6,86 млрд гривень. Таким чином столиця побила власний рекорд, адже зазвичай сума місячних видатків рідко перевищує 5 млрд. Причиною такого стрибка є замовлення КК “Київавтодор” протиаварійних робіт на мосту Метро за 1,99 млрд гривень – яке стало найдорожчим договором столиці за останні сім років. В липні ця корпорація також активізувалася в замовленні коштовних ремонтів столичних доріг, яких за нею не помічали майже цілий рік. 

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у липні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 4 821 договір. Їх загальна ціна склала 6,86 млрд гривень.

Найбільші замовлення

В липні, як і у попередні чотири місяці, найбільше грошей столиця спрямовувала на будівельні та ремонтні роботи. Однак, якщо раніше частка таких договорів становила 25-42% від загальної ціни місячних замовлень, то минулого місяця їх було підписано сумарно на 4,75 млрд гривень або майже на 70%. Справа в тому, що в липні КК “Київавтодор” уклала найдорожчий за останні сім років договір столиці – на проведення протиаварійних робіт на мосту Метро за 1,99 млрд гривень. За вказані гроші прогони мосту мають укріпити підтримувальними конструкціями, адже на повну реконструкцію аварійного мосту коштів поки що нема.

Читайте: На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи

Серед “будівельно-ремонтних” замовлень столиці слід відзначити також продовження облаштування міста укриттями. На будівництво нових та ремонт існуючих споруд цивільного захисту спрямували понад 700 млн гривень, що майже втричі більше таких видатків в червні. Левова частка цих грошей (454 млн гривень) піде на будівництво нових захисних споруд у гімназії №236 та школі №186 в Голосіївському районі, управління освіти якого і проводило відповідні тендери. 

На другій сходинці серед найбільших статей видатків Києва – транспортне обладнання, якого закупили на 472 млн гривень. Сюди віднесена невдала покупка Департаментом муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА) 2,5 тисяч квадрокоптерів за 391 млн гривень, яку після втручання державних аудиторів відмінили. На решту коштів комунальні підприємства столиці накупили транспортних засобів та запчастин до них. А саме – КО “Київзеленбуд” спрямувало 20,3 млн гривень на два самоскиди, два пікапи та сміттєвоз, а КП “Київтеплоенерго” – 4,8 млн гривень на два вантажопасажирські фургони.

Третє місце у ТОП-3 найбільших видатків столиці з сумою 374 млн гривень опинилася хімічна продукція. Замовником майже всіх “хімікатів” виступило на чверть комунальне ПАТ “АК “Київводоканал” (25,46% перебуває у комунальній власності Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА, 67% акцій належить ПрАТ “Компанія Київенергохолдинг”).  Накупив “Київводоканал” на 354 млн гривень гідроксихлориду алюмінію, хлориту натрію та хлороводню, які використовують для очищення та знезараження води. На решту грошей медзаклади, готуючись до нового навчального року, придбати дезінфекційних засобів.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Київ

Читайте: Реконструкцію дамб мулових полів БСА за 383 млн гривень довірили компанії з досвідом ремонтика пляжних навісів

Найбільший замовник та підрядник

В липні через Prozorro замовлення робили 363 розпорядники столичних коштів. Більше третини від загальної суми замовлень – 2,42 млрд гривень – припало на КК “Київавтодор”, яка майже рік (з 8.08.2023 року) утримувалася від підрядів дорожчих за півсотню тисяч гривень.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Київ

Крім проведення протиаварійних робіт на мосту Метро за 1,99 млрд гривень, корпорація за 284,88 млн гривень замовила капремонт шляхопроводу на перетині вулиць Лугової та Богатирської, яке виконуватиме ТОВ «Укртрансміст» (з орбіти донецького бізнесмена Олександра Тісленка), за 98,9 млн гривень –  капремонт проїзної частини по вул. Центральній Садовій, який довірили ТОВ “Ростдорстрой” (підрядника реконструкції сумнозвісного Дегтярівського шляхопроводу), а на додачу за понад 21 млн гривень – ще і капремонт дощової каналізації по вул. Пантелеймона Куліша (на розі вул. Каховської). Ще шість договорів корпорації стосуються розробки проєктної документації та авторського нагляду за ремонтами, і один на відносно скромних 197 тис. гривень – постачання палива.

Читайте: Капремонт шляхопроводу в Оболонському районі столиці довірили фірмі з орбіти донецького бізнесмена

Замовляли роботи, послуги та товари в Києві минулого місяця у двох тисяч компаній та підприємців. Найдорожчий тендер місяця на протиаварійні роботи на мосту Метро визначив не тільки найбільшого замовника липня, а і підрядника – ним стала турецька компанія “Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ti̇caret Ve Sanayi̇ Anoni̇m Si̇rket”.

Справи насущні: скільки та на що у липні 2024-го витрачав Київ

Раніше КВ повідомляла, що своїми силами ця фірма виконуватиме менше третини робіт на мосту, решту – делегують вітчизняним субпідрядникам. Освоїти бюджетні кошти “туркам” допоможуть ТОВ «Київська мостобудівельна компанія» скандально відомого бізнесмена донецького походження Михайла Беккера, та ТОВ “Мостобудівельний загін №112” з орбіти депутата попередніх скликань Верховної Ради від Партії регіонів Володимира Продивуса.

Нагадаємо, що “Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ti̇caret Ve Sanayi̇ Anoni̇m Si̇rket” зареєстровано в Туреччині. Компанія отримує підряди в Україні з 2017 року і з того часу нею підписано три десятки договорів загальною ціною 21,65 млрд гривень. Договір на протиаварійні роботи на мосту Метро в столиці є першим досвідом співпраці з “Київаводором” (дані Clarity-project).

“Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ti̇caret Ve Sanayi̇ Anoni̇m Si̇rket” входить до міжнародної бізнес-групи “Onur Group”, засновниками якої є брати Онур та Іхсан Четінджевізи. На сайті групи вказано, що вона була заснована в 1981 році і зараз складається з понад 40 компаній, які працюють у 9 секторах економіки. Головна сфера діяльності компаній групи – будівництво доріг, мостів, тунелів, дамб, аеропортів, залізнодорожних шляхів та трамвайних ліній. На сайті зазначається, що основні свої інфраструктурні проєкти “Onur Group” реалізувало у Туреччині, Україні, Хорватії, Тунісі, Молдові, Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Екваторіальній Гвінеї, та Туркменістані.

Зазначимо, що до “Onur Group” входить також зареєстроване в Украні ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”. Його засновниками є згадані громадяни Туреччини Онур (49,77%,) та Іхсан (50%) Четінджевізи, а також мешканець Львова – Олег Фаріон (0,23%). “Онур Конструкціон Інтернешнл” є однією з трьох компаній, між якими “Київавтодор” майже порівну розподіляє свої найдорожчі замовлення.

Читайте: “Київавтодор” майже за 970 млн гривень замовив ремонт 2,7 кілометрів Київського півкільця

КК “Київавтодор” заснована Київрадою у 2002 році. Генеральним директором корпорації з 5 липня 2022 року є Олександр Федоренко (на колажі праворуч). Він же з 19 травня 2020 року очолював цю комунальну корпорацію на правах виконувача обов’язків керівника.

Читайте: Перша підозра і встановлені збитки: Нацполіція продовжує слідство щодо корупції в “Київавтодорі”

КК “Київавтодор” підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року спрямовує особисто голова КМДА Віталій Кличко (на колажі ліворуч).

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4