Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ

Протягом першого місяця нового року бюджетні замовники столиці оформили угод на 6,63 млрд гривень. Перелік найбільших замовлень у січні 2025-го очолили не будівельні та ремонтні роботи: цього разу акцент був зроблений на закупівлі тепла, гарячої води та електрики для комунальних закладів міста. Також довелося спрямувати значну суму для забезпечення на весь рік гарячим харчуванням та продуктами заклади освіти та лікарні. Родзинкою січневих замовлень столиці стало те, що одночасно найбільшим замовником та найбільшим підрядником стало комунальне підприємство “Київтеплоенерго”.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у січні 2025 року розпорядники бюджетних коштів столиці  за результатами публічних закупівель уклали 9,7 тис. договорів. Їхня загальна ціна склала 6,63 млрд гривень.

Найбільші замовлення

У перший місяць 2025 року на першу позицію серед найбільших замовлень столиці  вийшли тепло та гаряча вода із сумою 1,79 млрд гривень. Дві третини цих грошей спрямували на забезпечення обігрівом і гарячою водою заклади освіти, відповідні угоди оформлювали як районні управління освіти, так і самі школи, коледжі та спортшколи. Решту закупівель здійснили комунальні лікарні, театри, музеї, а також Київрада.

Друга сходинка у гарячого харчування, на організацію якого підписано сотню угод загальною ціною 724,91 млн гривень. Більша частина цих коштів припадає на договори управлінь освіти райдержадміністрацій (РДА) та навчальних закладів. Постачати гарячі сніданки та обіди для дітлахів та освітян на найбільші суми доручили комунальному підприємству Деснянського району “Зеніт”, а також двом ТОВкам – “Рамедас Україна” та “Понтем.УА”, яке до “повномасштабки” прославилося численними порушеннями під час організації харчування в столичних школах.

Третє місце у продуктів харчування, яких за місяць сумарно придбано на майже 556 млн гривень. Найбільшими покупцями по цій статті стали районні управління освіти, медичні заклади, театри, а також київський зоопарк. ТОПовим підрядником стало ТОВ “Фірма “Фавор”, яке поставило комунальним замовникам “молочки” на 135 млн гривень. 

На четвертому місці електрика, якої в січні було закуплено на 534 млн гривень. Тут найбільшими замовниками були районні компанії з обслуговування житлового фонду, КП “Житло-Сервіс”, численні лікарні, управління освіти районів, а також КП “Бессарабський ринок” та інші. Замовляли електроенергію у шести десятків підрядників, список яких по загальній ціні договорів очолили ТОВ “РТЕ Юкрейн” (належить колишньому заступнику директора одного з департаментів Міністерства енергетики та вугільної промисловості Вадиму Запорожченко) і ТОВ “Ясно+” з бізнес-групи СКМ Ріната Ахметова.

Останнім у ТОП-5 січневих замовлень столиці стали будівельні та ремонтні роботи, які останні десять місяців поспіль були найбільшою статтею видатків міста. У січні на ці роботи спрямували досить скромні 472,34 млн гривень. Наприклад, у грудні 2024-го ця цифра була у 14 разів більшою. Найдорожчим будівельно-ремонтним договором у січні стала угода ПАТ “АК “Київводоканал” на реконструкцію Позняківського каналізаційного колектора по вул. Здолбунівській в Дарницькому районі за 87,7 млн гривень, яку довірили ТОВ “Княжна Либідь” – фігуранту численних кримінальних проваджень за підозрою в розпилах бюджетних коштів з комунальними підприємствами Києва.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ

Читайте також інші матеріали про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини

Найбільші замовник та підрядник

У січні публічні закупівлі здійснювали півтисячі розпорядників бюджетних коштів Києва. З них на найбільшу суму – 425,7 млн гривень – договорів підписало КП “Київтеплоенерго” (*). Чверть цих грошей підприємство спрямувало на реконструкцію двох обʼєктів, назви та адреси яких приховані з міркувань безпеки. У 67 млн гривень обійшлося відновлення покриттів після ліквідації аварій на тепломережах. Також серед витрат – молоко на 7 млн гривень, мило та спрей від комарів майже на 3 млн гривень.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ

10 найбільших замовників Києва у січні 2025-го

Протягом минулого місяця столичні бюджетні замовники укладали договори з 9,7 тисячі компаній та підприємців. При цьому найбільшим підрядником стало комунальне “Київтеплоенерго”, яке є основним постачальником тепла та гарячої води для міста.

Справи насущні: скільки та на що у січні 2025-го витрачав Київ

 

10 найбільших підрядників Києва у січні 2025-го

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” було засновано Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує Вʼячеслав Бінд (на колажі праворуч).

Раніше КВ повідомляла, що у 2023 році фахівці Держаудитслужби встановили у діяльності КП “Київтеплоенерго” в період з 1 січня 2018 року по 30 червня 2021 року порушень на рекордні 20,28 млрд гривень. Майже третину цієї суми – 7,7 млрд гривень – склали втрати тепла і води внаслідок критичного стану мереж. Серед інших порушень: витрати коштів без підтверджуючих документів, завищення вартості замовлених робіт, сумнівне “успадкування” боргів ПАТ “Київенерго”, переплати при закупівлях газу, нарахування “зайвих грошей” своїм працівникам тощо. Зважаючи на такий “букет” проблем, державні аудитори запропонували Віталію Кличку (на колажі ліворуч) розглянути питання покарання винних та кадрових змін у керівництві “Київтеплоенерго”, а також зобов’язати дане КП відшкодувати збитки. Втім, тоді міська влада вирішила оскаржити дії “ревізорів” Держаудитслужби у суді.

Читайте: Порушення на 348 млн гривень: аудитори КМДА відзвітували про перевірки у 2024 році

КП “Київтеплоенерго” регулярно фігурує в кримінальних хроніках за фактами ймовірних корупційних злочинів. Наприклад, столична Нацполіція в рамках провадження встановила, що “махінації” могли бути допущені при проведенні реконструкції різного обладнання КП “Київтеплоенерго”, на що у 2023-2024 роках було витрачено 114,1 млн гривень. За даними слідства, ТОВ “Атомрембуд”, яке було підрядником цих робіт, закуповувало обладнання у сумнівних фірм за завищеними цінами, а “надлишкові гроші” виводилися на суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності.

Читайте: Розпили і сепаратизм: Нацполіція розслідує діяльність “вірного” підрядника “Київводоканалу” і “Київтеплоенерго”

У вересні минулого року столична міськрада згадала про утворення наглядових рад у великих комунальних підприємствах – через майже п’ять років з моменту затвердження відповідного порядку. Розпочати було вирішено з “Київтеплоенерго” – депутатський корпус вніс зміни до його статуту, офіційно задекларувавши, що наглядова рада буде одним із його органів управління. Також було визначено функції цього колегіального органу, серед яких – затвердження фінансових планів, надання рекомендацій щодо призначення директора КП тощо. Однак інформації про початок її роботи у відкритому доступі знайти не вдалося. 

Читайте: Столичні депутати наблизили початок створення наглядової ради в “Київтеплоенерго”

КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (КМДА), який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Київрада приховує від громадськості умови кредиту від ЄБРР для “Київтеплоенерго” на майже 5 млрд гривень

* КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
07:00 Протягом березня поточного року столиця зробила замовлень сумарно на 4,54 млрд гривень. Після нетривалої зимової паузи місто знову почало активно  ремонтувати та реконструювати.…
Голова без рук: Київрада ближчим часом не отримає нового секретаря
Голова без рук: Київрада ближчим часом не отримає нового секретаря
09:00 Після відставки Володимира Бондаренка столиця залишилася без секретаря Київради – і домовитись про нового поки не вдається. Як дізналася КиївВлада, у фракцій немає…
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
13:30 Столична міськрада активізувалася в питанні скасування низки скандальних землевідводів, здійснених за т.зв. “туалетною схемою” – коли комунальні ділянки відводилися під невеликі або й…
Banner
QlU7mDx4