Старт пенсійної реформи. На що можуть розраховувати пенсіонери столиці та Київщини

Старт пенсійної реформи. На що можуть розраховувати пенсіонери столиці та Київщини

3 жовтня Верховна Рада підтримала урядову пенсійну реформу і ухвалила в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”. Відсьогодні пенсійна реформа чинна. В уряді запевняють, що всі регіональні відділення Пенсійного фонду готові розпочати  виплати підвищених пенсій більш ніж 9 млн пенсіонерам. Крім цього Кабмін підготував спеціальні роз’яснення про порядок нарахування та проблеми, з якими можуть стикнутися пенсіонери.

Про це KV повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

“Необхідні для цього гроші є: протягом року у Пенсійному фонді додатково акумульовано 26 млрд грн. Додаткові надходження забезпечені завдяки зростанню заробітної плати і детінізації зарплатних виплат. Готовий Пенсійний фонд до виплат підвищених пенсій і організаційно. Розроблено та протестоване програмне забезпечення, за допомогою якого автоматично у найближчі 2-3 дні будуть перераховані пенсії більше ніж для 9 млн. пенсіонерам” – запевняють в уряді. 

Як будуть проходити виплати

За даними Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України, вже протягом доби після набрання чинності закону про пенсійну реформу органами ПФ будуть виготовлені додаткові виплатні документи по перерахованих пенсіях.

В уряді підкреслюють, що  виплата пенсій у жовтні буде здійснюватися по двох відомостях.

“Пенсіонери, в яких дата отримання пенсій припаде на період після набрання чинності закону, одержать гроші одразу – по одній відомості пенсію у попередньому розмірі, по іншій – додатково суму перерахунку.

Ті пенсіонери, які з 4 жовтня, до набрання чинності закону, вже встигнуть  отримати пенсію у “старому” розмірі, одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду – тобто, до 25 жовтня” – кажуть урядовці.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Очікується, що на перших етапах реформи можуть виникати проблеми із завантаженістю відділень пенсійних фондів. Аби урегулювати ситуацію та вчасно проінформувати всіх пенсіонерів про розміри їх пенсій, органи Пенсійного фонду пообіцяли переглянути графіки прийому громадян та залучити до проведення прийомів додаткову кількість працівників.

Старт пенсійної реформи. На що можуть розраховувати пенсіонери столиці та Київщини

Як буде впроваджуватись пенсійна реформа

За даними уряду, з 1 жовтня 2017 року всі пенсії незалежно від року призначення будуть перераховані за єдиними правилами за матеріалами пенсійних справ.

При перерахунку буде використовуватись: єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн; оновлений показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян на рівні 1452 грн.

Всі перерахунки пенсій будуть зроблені без звернень пенсіонерів.

Надалі всі пенсії обіцяють щорічно індексувати – на 50% середньої заробітної плати і на 50% від зростання інфляції.  

Також урядовці кажуть, що у 2019-2020 роках для перерахунку буде братися показник середньої заробітної плати за попередній рік. А з 2021 року – планують брати показник середньої заробітної плати за 3 попередні роки.

Старт пенсійної реформи. На що можуть розраховувати пенсіонери столиці та Київщини

Стаж

В уряді кажуть, що від моменту старту реформи – посилюється роль страхового стажу для визначення права на пенсію.

“Ті, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 60 років. З січня 2018 року для виходу на пенсію за віком необхідно мати 25 і більше років страхового стажу. Людина, яка не працювала, або працювала на себе (не сплачувала страхові внески), не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше – мінімальний страховий стаж для права на пенсію залишається на рівні 15 років (при досягненні 65 років)”, – переконують в в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

Також, урядовці наголошують, що ті, хто працюють в секторі неформальної зайнятості або за кордоном, можуть сплачувати внески до Пенсійного фонду самостійно або “купити” стаж за період коли такі внески не сплачувались (не більше, ніж 2 роки).

Достроковий вихід на пенсію

В Кабінеті міністрів пообіцяли, зберегти право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; “чорнобильців” (із зниженням пенсійного віку).

Новації

За інформацією Кабміну, реформою скасовується обмеження виплати пенсій для пенсіонерів, які працюють.

“Пенсіонер, який заробив собі пенсію, з 1 жовтня 2017 буде отримувати її в повному обсязі. Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом дострокового виходу на пенсію по досягненню 55 років”, – запевнили в уряді.

Фото: znaj.ua

KиевVласть

Автор:
Алексей Ветров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
17:30 Після деокупації Баришівської громади на Київщині перепелина ферма ТМ “Чарівний птах” стала прикладом стійкості українських  виробників, які, попри значні руйнування, відновлюють своє виробництво,…
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
15:00 Київрада вчергове внесла зміни до бюджету міста-2024, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на 2024 рік. Таким…
Гінзбург - на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
Гінзбург – на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
09:00 Валентині Гінзбург, яка з вересня 2017 року очолює Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), міське керівництво майже рік шукає заміну. Можливо, найближчим часом…
Banner
QlU7mDx4