Столична влада лишає мешканців Биківні без бомбосховищ

Столична влада лишає мешканців Биківні без бомбосховищ

Столична влада не може оперативно вирішити питання щодо облаштування бомбосховищ на території мікрорайону Биківня. Так, мешканці мікрорайону намагаються отримати дозвіл від київських чиновників на дооблаштування бомбосховища по вул. Радистів, 50. Також люди хочуть дізнатися, чи можна використовувати споруду цивільного захисту по вул. Радистів, 60, пров. Радистів, 1-А (другий вхід) та по вул. Ушицької. Але столична влада не дає на це оперативної відповіді навіть міському депутату – чиновники говорять, що їм потрібен додатковий час для всебічного, повного та об’єктивного вивчення питання.

Як стало відомо KВ, заступник голови постійної комісії Київрали з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Юрій Зубко (фракція ВО “Батьківщина”) 12 липня 2022 року повторно звернувся до Київського міського голови Віталія Кличко щодо облаштування споруд цивільного захисту (бомбосховищ) у мікрорайоні Биківня.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Депутат підкреслив, що питання облаштування бомбосховищ набуває особливої актуальності під час бойових дій.

“Мешканці обурені, що більше ніж за 30 років збудоване у багатоквартирному будинку по вул. Радистів, 50 бомбосховище досі не облаштовано. Це стосується й інших, вказаних у листі бомбосховищ”, – підкреслив депутат з посиланням на своє попереднє звернення.

Юрія Зубко у своєму попередньому зверненні від 23 червня 2022 року щодо зазначеного питання проінформував Віталія Кличко, що до нього звернулася голова ініціативної групи “Чиста Биковня” Тетяна Гірченко. Вона розповіла, що на території мікрорайону Биківня збереглися декілька споруд цивільного захисту – бомбосховищ, які донедавна були занедбані і завалені сміттям. Зокрема, на початку року активісти Биківні власними силами прибрали та облаштували бомбосховише по вул. Радістів, 50 (бомбосховище №10403), де знайшли прихисток до 100 осіб одночасно. І зараз громаді необхідна допомога в приєднанні цього бомбосховища до електро- та водопостачання.

Як дізнався депутат (1, 2), бомбосховище по вул. Радистів, 50 перебуває на балансі КП “Житлорембутсервіс” Деснянського району Києва, яке визнано банкрутом та перебуває в процесі ліквідації. При цьому 16 лютого 2022 року Деснянська райдержадміністрація (РДА) направила лист до Головного управління Державної податкової служби у Києві щодо виконання ухвали ухвали Господарського суду Києва від 04.08.2021 року, а саме скасування публічного обтяження (податкової застави) накладеного на нерухоме майно вказаного КП та передачі його майна КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району Києва”. 

Юрій Зубко попросив столичного голову надати доручення відповідним підрозділам перевірити стан виконання зазначеної ухвали та облаштувати бомбосховище по вул. Радистів, 50. А також поінформувати його та мешканців Биківні щодо можливості використання споруд цивільного захисту по вул. Радистів, 60, пров. Радистів, 1-А (другий вхід) та по вул. Ушицької.

На це звернення депутат отримав проміжну відповідь від Деснянської РДА про те, що порушене у депутатському зверненні питання опрацьовується структурними підрозділами Київської міськдержадміністрації (КМДА) та Деснянської РДА, але для всебічного, повного та об’єктивного вивчення питання необхідний додатковий час. Відповідно, про результати розгляду порушеного питання пообіцяли проінформувати додатково.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, що у Києві створено фонд (перелік) захисних споруд цивільного захисту, до якого входять сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору. У зазначеному переліку споруди цивільного захисту по вул. Радистів, 50; Радистів, 60; пров. Радистів, 1-А (другий вхід) та по вул. Ушицької не зазначені. Також їх не позначено на карті укриттів.

Раніше КВ повідомляла, що наприкінці червня поточного року Київрада доручила КМДА та столичним РДА впродовж місяця обстежити, дообладнати та облаштувати укриття в дитячих садках і школах, створити в них запаси медикаментів, води тощо. На думку представників столичної влади, це дозволить вже з 1 вересня організувати безпечний навчальний процес в столичних освітніх закладах в режимі офлайн. 

Втім, на думку окремих депутатів Київради та експертів з архітектури, нічого не вийде. Адже в існуючих підвальних приміщеннях здебільшого неможливо створити додаткові входи/виходи, що дуже важливо. Крім того, діючі Державні будівельні норми (ДБН) зовсім не розраховані на захист населення від бомбардувань, тому спершу вони потребують термінового редагування.

Читайте: Фіктивна безпека: як у Києві будуть готувати укриття в освітніх закладах до початку навчального року

Про необхідність перегляду ДБН Київська міська військова адміністрація (КМВА) заявляла у травні 2022 року з огяду на досвід оборонної операції Києва. За даними військових, в цих нормах мають бути передбачені питання щодо безпеки мешканців міста, зокрема – щодо наявності укриттів у всіх житлових будинках, в яких обов’язково повинні бути місця загального користування: вбиральні, душові, обігрів тощо. Також в КМВА наголосили, що конструкції будинків мають витримувати ракетно-бомбові удари. 

Читайте: У Києві через війну планують переглянути будівельні норми

Нагадаємо, на час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. У голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

Фото: google maps, вул. Радистів, 50

КиївВлада

Автор:
Олександр Красногородський
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4