В 2022 році обласна влада планує витратити понад мільярд гривень на проєкти регіонального розвитку

В 2022 році обласна влада планує витратити понад мільярд гривень на проєкти регіонального розвитку

Київщина у 2022 році планує й далі розбудовувати дороги та інфраструктуру. Під дорожні потреби з державного бюджету виділять понад 1,1 млрд гривень, буде фінансування й на ремонти та будівництво об’єктів інфраструктури. Лише для завершення будівництва 12 об’єктів, що почали зводити в Київській області минулого року, регіон планує витратити майже 100 млн гривень. 

Як передає кореспондент KV, про це вчора, 3 лютого, доповіла директорка департаменту регіонального розвитку Київської облдержадміністрації Алла Бондар у рамках підсумкового третього етапу Публічного обговорення проєкту рішення Київської обласної ради “Про обласний бюджет Київської області на 2022 рік” та основних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2022 рік. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема директорка департаменту представила до розгляду депутатів проєкт змін щодо яких передбачається затвердження фінансування з обласного бюджету. А  саме до програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури на 2021-2023 роки. 

Дороги

У першу чергу розпочали обговорення щодо обласної програми в дорожній галузі. Зокрема цьогоріч пропозиції до Програми розвитку автомобільних доріг поки ще не подавалися на розгляд обласної ради, але було зазначено, що  єдиним джерелом наразі визначено лише субвенцію з державного бюджету. І у 2022 році вона складає 1,185 млрд гривень. Є ймовірність і того, що ця сума може бути збільшена орієнтовно ще на 135 млн гривень. 

За словами Бондар, близько 230 млн гривень планували спрямувати на експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення, ще понад 560 млн гривень – на перехідні об’єкти, реалізація яких була розпочата в попередні роки. Є вже і перелік об’єктів, який попередньо планується розпочати у поточному році.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Крім того, Департмаент має перехідні залишки від минулого року у розмірі 251 млн гривень, проте ці кошти ще не бралися розподіляти. Згідно норм закону, розподіл державних коштів дорожнього фонду регламентується статтею Бюджетного кодексу 103-1, і в ній говориться, що ці кошти розподіляються за поданням обласної адміністрації і за погодженням Державного агентства автомобільних доріг, як головного розпорядника. 

Варто додати, що обласна рада не була залучена до подачі пропозицій переліку об’єктів дорожньої інфраструктури і перший заступник голови Київської облради Ярослав Добрянський зауважив, що з цього приводу лунають постійні нарікання з боку депутатів.

В 2022 році обласна влада планує витратити понад мільярд гривень на проєкти регіонального розвитку“Саме депутати обласної ради представляють інтереси громад на відповідних територіях. І вони хотіли б бути максимально причетними до відповідної подачі пропозицій через обласну державну адміністрацію до Кабінету міністрів. Хотілося б спільно з адміністрацією відпрацювати цей механізм взаємодії щодо подачі переліку спільних пропозицій”, – зауважив Добрянський.

Також цьогоріч планують ініціювати включення до Програми і будівництво мосту в Лебедівці за рахунок коштів державного держфонду. У 2021 році за рахунок субвенції була розроблена проєктна документація, 28 грудня вже надійшов і позитивний звіт.  Вартість же ремонту цього мосту сягає майже 43 млн гривень.

Інфраструктура

При формуванні переліку заходів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2022 році, акцент був на об’єктах, що були розпочаті ще в попередні роки. Тому до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури на 2021-2023 роки було запропоновано включити 12 таких об’єктів на загальну суму 98,5 млн гривень. 

Це – школа у Микуличах, приміщення гематологічного відділення під центр гематології та трансплантації кісткового мозку. Щодо останнього, то Департамент не є виконавцем, але фінансується цей проєкт саме через обласну програму. І попередню цифру, яку озвучив директор цього підприємства, склала 16 млн гривень. Але щодо кошторису, зауважили, ще можуть відбуватися коригування. Є також два заходи, що будуть реалізовані у рамках співфінансування.

В 2022 році обласна влада планує витратити понад мільярд гривень на проєкти регіонального розвитку“Власне це об’єкти, що вже завершені у минулому році – Гружчанська медамбулаторія і стадіон в Сквирі, по яким не було забезпечене співфінансування і через це неможливо ввести їх в експлуатацію. Це реконструкція Юрівського майданчику в селі Юрівка і одна із амбулаторій в селі Іванівка Білоцерківського району, де тривають роботи над скважиною, хоча вона і не передбачена проєктом. Ще – спортивна зала та їдальня в Димерській гімназії Вишгородського району”, – розповіла вона. 

За її словами, ще частина коштів будуть стосуватися проєктування. Загалом це комунальні заклади обласної ради, а саме: дві обласні лікарні (дитяча та доросла). Зокрема по дитячій лікарні закупівлі відбулися ще минулого року. 

“Медичне завдання було погоджене безпосередньо із гендиректором самої лікарні. Тож орієнтовно в березні-квітні очікуємо отримати проєкт стадії П (призначений для проходження експертизи – ред. KV) для того, щоб можна було залучити кошти державного бюджету до реалізації самого об’єкту.  Крім того, ми також хочемо розробити проєкт по дорослій лікарні, яка знаходиться в місті Київ по вулиці Багговутівській. Попередньо вже відбулися наради з гендиректором та його заступниками. Чекаємо від них на медичне завдання для того, щоб взагалі орієнтуватися у напрямку проектування по цьому об’єкту. Також це дев’ять закладів ДЮСШа, на які ми очікуємо державне фінансування. Проєктування розпочали як департаментом так і місцевими органами влади ще в минулому році. По трьох об’єктах маємо вже на виході експертизи і плануємо до реалізації в поточному році”, – додала вона.

Обласним закладам планують приділяти максимальну увагу і реалізовувати щонайменше в рік по одну проєкту.

Також з боку обласної ради був зроблений окремий  акцент щодо необхідності  підтримки галузі культури та спорту. 

Цьогоріч продовжать реалізацію об’єктів інфраструктури на Київщині і в рамках програми “Велике будівництво”. Основна частина коштів має надійти з держбюджету,  співфінансування з місцевих бюджетів, а також планується залучення коштів обласного бюджету. Та все ж є три пропозиції і до обласного. 

Мова йде про будівництво дитсадка для дітей із обмеженими можливостями у місті Вишневе. Його реалізація стартувала ще торік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Цього року також надійдуть кошти від ДФРР та вже як на перехідний об’єкт. Але оскільки є обмеження у фінансуванні, Департмент пропонує залучити ще 20 млн гривень з облбюджету. Ще один об’єкт є в селі Проців Бориспільського району – реконструкція школи, яку обіцяють завершити в 2022 році. На цей захід знову передбачено кошторис в 20 млн гривень. Тут торік не встигли освоїти всі кошти (виникла проблеми з закупівлею обладнання), тож питання і не було закрито. І третій об’єкт стосується реконструкції стадіону “Колос”, що в Обухові.

Крім того, у 2022 році продовжується будівництво ЦНАПУ в Білій Церкві із загальною кошторисною вартістю в 90 млн гривень. Тут, крім коштів ДФРР і співфінансування, планують залучити кошти інфраструктурної субвенції. 

Крім того в рамках Програми будівництва планується будівництво пологового відділення в місті Бориспіль на який заплановано спрямувати 40 млн грн з обласного бюджету та 8 млн гривень з місцевого бюджету.

Також Департамент КОДА попрохав невелику суму у розмірі 1,5 млн гривень для інклюзивних заходів, що стосуються реалізованих об’єктів, в тому числі, і в рамках президентської програми. Питання лише в тому, що проєктною документацією не були забезпечені саме заходи для інклюзії. Кошти підуть на реалізацію відповідних 14 заходів.

Розглянули і пропозиції від територіальних громад. Попередньо – це сім об’єктів на загальну суму 54,6 млн гривень: дві лікарні у Богуславі та Білій Церкві, ЦНАП у Бородянці, центральна площа – в Яготині (торік роботи виконали на 50%). І вже у 2022 році планують розробити робочу документацію для спортивної школи в селищі Рокитне. 

Розглянули і питання затяжного будівництва школи в Крюківщині. Минулого року були залучені кошти з державного, обласного та місцевого бюджетів у вигляді міжбюджетних трансфертів. Цього року кошти для реалізації цього об’єкта в частині першого пускового комплексу будуть забезпечені  з рахунок держфонду регіонального розвитку. Вишнева громада, у складі якої нині населений пункт, вже надала листа, що вони передбачили кошти з місцевого бюджету у рамках співфінансування у розмірі 15 млн гривень. І орієнтовно планується ще 15 млн гривень трансфертів спрямувати з обласного бюджету для того, щоб мати можливість завершити першу чергу. Крім того, аби профінансувати другу та третю чергу, цей об’єкт хочуть залучити до участі в Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України.

Житло 

До обласних депутатів та КОДА звертається багато жителів області стосовно можливості прийняти участь у Програмі індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім”. Фактичним виконавцем же Програми є Київський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, який і розподіляє кошти. Тож питання про реалізацію цієї Програми на цей рік із максимально детально інформацією депутати  вирішили розглянути більш детально вже із розпорядником коштів на найближчих відповідних постійних комісіях та сесії. Загалом ця програма діє до 2023 року.

Аналогічна історія із Програмою будівництва, придбання доступного житла в Київській області на 2019-2023 роки. Департамент лише спрямовує кошти, розпорядником же виступає також Іпотечний центр. 

Щодо двох останніх програми, то тут у депутатів виникли сумніви щодо ефективності їхньої реалізації. В частині саме реалізації програми “Власний дім” роз’яснення надав директор Департаменту фінансів Александр Доценко.

В 2022 році обласна влада планує витратити понад мільярд гривень на проєкти регіонального розвитку“Джерелом фінансування даної програми є кошти від повернення раніше наданих кредитів. На цей рік в бюджеті запланована сума повернень в 1 млн гривень. Ці кошти – цільові. Також можливо передбачати виділення додаткових коштів із обласного бюджету, що надасть змогу в майбутньому повертати ці кошти. Ці кошти просто проходять через Департамент регіонального розвитку. Є установа, яка займається наданням відповідних кредитів. Ці кошти витратити на інші потреби неможливо”, – зауважив він. 

Та обласна рада все ж планує вивчити це питання детальніше й ініціювати по заключенню публічного заслуховування розгляд ефективності реалізації цих програм. І відпрацювати розпорядника, який би мав надалі повноцінно втілювати ці програми. 

Нагадаємо, що на Київщині продовжуються роботи з посилення територіальної оборони. Задіяна вона буде у особливий період у разі військових дій з боку агресора. В семи районах вже організовано батальйони тероборони, триває робота із визначення пунктів дислокації бригад та їхнього облаштування. Для покращення матеріальної та технічної баз сил тероборони у 2022 році влада збільшить фінансування відповідної обласної програми. 

Читайте: Напоготові: губернатор Київщини розповів, як підвищує обороноздатність столичний регіон

Фото: колаж KV 

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція розслідує розкрадання бюджетних коштів при ремонтах “Київміськсвітлом” мереж зовнішнього освітлення
Нацполіція розслідує розкрадання бюджетних коштів при ремонтах “Київміськсвітлом” мереж зовнішнього освітлення
09:00 Головне управління Нацполіції Києва розслідує факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при проведенні капітальних ремонтів мереж вуличного освітлення на 13 вулицях в…
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
09:00 У столиці звільнено від кримінальної відповідальності чергового посадовця КП “Плесо”. Нещодавно суд закрив справу щодо службової недбалості з боку інженера технагляду Олександра Нудьги…
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
09:00 ДБР спільно з Офісом Генпрокурора пробують притягти до відповідальності осіб, які можуть бути причетними до заволодіння майном ПрАТ “ХК “Київміськбуд” на суму 282,5…
Banner
QlU7mDx4