Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культур

Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культур

У Київській області наприкінці червня стартують заходи з охорони врожаю зернових та кормів від пожеж. На захисті від вогню стануть цілодобова охорона складів, перевірка усієї сільгосптехніки та впровадження деяких обмежень для автотранспорту. Керівники районів кажуть, що в першу чергу у збереженні врожаю зацікавлені сільгосппідприємства, тому і роблять усе для охорони свого прибутку. 


Суть документу

Як стало відомо KV, голова КОДА Василь Володін 25 червня підписав розпорядження №300 “Про забезпечення охорони урожаю зернових культур та грубих кормів від пожеж в області у 2020 році”. 

Так, у документі зазначається, що структурним підрозділам Київської облдержадміністрації, територіальним органам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області та райдержадміністраціям у встановлені терміни необхідно виконати план заходів щодо охорони врожаю зернових культур та грубих кормів від пожеж. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А райдержадміністраціям спільно з територіальними підрозділами Головного управління Національної поліції в Київській області необхідно вирішити питання, на період настання воскової стиглості зерна і до кінця жнив, про заборону руху автотранспорту, не задіяного у збиранні врожаю, на внутрішньогосподарських дорогах поблизу хлібних масивів без спеціально встановлених справних іскрогасників та не обладнаному первинними засобами пожежогасіння.

Контролювати виконання розпорядження має перший заступник голови Київської облдержадміністрації Олександр Скляров.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

План заходів

Відповідальними за організацію та виконання плану заходів є департамент агропромислового розвитку КОДА, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, райдержадміністрації, Головне управління Нацполіції у Київській області, департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи КОДА. Кожне відомство може бути відповідальним за декілька напрямків. 

Так, планом заходів передбачено, що до 12 липня мають бути очищенні території сільськогосподарських підприємств від сторонніх предметів, горючих матеріалів та виконано ремонт під’їзних шляхів, проїздів до водних джерел, складів. До настання воскової стиглості зерна має здійснюватись контроль за виготовленням та встановленням знаків пожежної безпеки про заборону паління і використання відкритого вогню біля хлібних масивів, що прилягають до доріг. Має контролюватись обладнання, справність іскрогасників та первинних засобів пожежогасіння усіх транспортних засобів та механізмів, що будуть працювати поблизу хлібних масивів.

До 17 липня силами пожежно-технічних комісій будуть здійснюватись перевірки протипожежного стану будівель та споруд на галузевих підприємствах, усі недоліки мають усунути. Має бути перевірений технічний стан усієї автотракторної техніки та складено відповідні документи. 

Члени  невоєнізованих протипожежних формувань, добровільних пожежних дружин (команд) цілодобово чергуватимуть у пожежних депо, також мають бути забезпечені охороною місця складування грубих кормів. 

До 31 липня передбачено контроль за проведенням обкосів (із прибиранням скошеного) і оборювання хлібних полів у місцях їх прилягання до лісових і торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць.

На постійній основі має бути організована робота з контролю за виконанням вимог пожежної та техногенної безпеки керівниками сільськогосподарських підприємств, пов’язаних із збиранням, зберіганням та переробкою зернопродукції, належним використанням пожежної техніки та інвентарю за цільовим призначенням.

Також мають бути вжиті заходи щодо включення до збирально-транспортних загонів спеціалізованих автомобілів з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та інші), пристроями для гасіння пожеж зернових на корню.

Під час проведення вогневих та зварювальних робіт мають бути дотримані вимоги правил пожежної безпеки, і проводити такі роботи можна лише з дозволу адміністрації підприємства із встановленням пожежного поста.

Місця проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт мають забезпечити первинними засобами пожежогасіння, безпосередньо на хлібних масивах їх проводити заборонено.

У межах смуги відчуження автошляхів під час проведення ремонтних робіт заборонено розпалювання багать.

Не допускається випалювання сухої трав’яної рослинності та післяжнивних залишків на сільськогосподарських угіддях, вздовж доріг, пустирищах та на інших землях. Відомства мають забезпечувати постійний контроль за експлуатацією зерносушарень, агрегатів вітамінного борошна із дотриманням температурних режимів.

Із місць

KV поцікавилась у голів районних рад, чи допомагають затверджені заходи охорони уникнути пожеж. 

Голова Броварської райради Сергій Гришко: 

Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культурЗаходи, спрямовані на запобігання пожежам, завжди під контролем райради та адміністрації. Проводимо роботу безпосередньо з кожним землевласником і фермерським господарством, що   обробляють землю. Співпрацюємо як з службою надзвичайних ситуацій, так і з пожежною охороною. Навіть коли техніка виходить на поля, чергують пожежні машини. У нас випадків загорянь не було і, думаю, у цьому та наступному році не буде. Робота налагоджена на високому рівні. 

Голова Миронівської райради Валентина Усик

Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культурКожен керівник сільгосппідприємства в першу чергу зацікавлений у збереженні урожаю. Вони співпрацюють з пожежною безпекою. Кожного року ми проговорюємо усі норми для збереження безпеки. Є пожежна інспекція, яка укладає договори із кожним сільгосппідприємством. Проводиться огляд техніки, щоб не виникало загорянь через непридатність. Декілька років тому була ситуація, коли загорівся комбайн. Наразі майже вся техніка оновлена. 

Голова Ставищенської райради Віктор Малаш: 

Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культурРаніше були випадки, коли на полях траплялись пожежі, займались ліквідацією. Останнім часом таких випадків не траплялось. Але у будь-якому випадку наші пожежні готові до таких ситуацій. Також аграрії роблять усе, аби пожеж не траплялось. Я думаю, що заходи безпеки допоможуть нам їх уникнути.



Голова Іванківської райради Валерій Потієнко: 

Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культурНаші пожежники працюють та готові до можливих загорянь. У разі необхідності, сільгосппідприємства можуть надати транспорт. Але всюди поля зорені, таке може статись лише через умисний підпал або через необережність. Минулого року люди у приватному будинку спалювали стерню, але тоді вогонь до поля не дійшов. Більше таких випадків не було. 

Голова Білоцерківської райради Володимир Шевченко: 

Зберегти від пожеж: на Київщині організували охорону врожаю зернових культурУ нас, на щастя, випадків пожеж не було. На підприємствах проводяться заходи разом із МЧС. Ми, в свою чергу, виконуємо розпорядження обласної ради та адміністрації щодо необхідних заходів. 


Нагадаємо, як раніше писала KV, протиепідемічні заходи та закриття ринків призвели в столичному регіоні до овочевої кризи. Не маючи доступу до ринків, фермери тоннами викидали на смітник нереалізовану моркву, огірки, помідори та ранній врожай. Сьогодні господарства підраховують мільйонні збитки й жаліються на брак державної підтримки. Кажуть, галузь ледь виживає через відсутність компенсацій, пільгового кредитування та дорогі енергоносії. 

Читайте: Садівництво та виноградарство Київщини потерпають від бюрократії, погоди та податкових колізій

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4