Мар’яна Двуліт є одним з найвідоміших медиків Києва у сфері акушерства та гінекології. З великим досвідом громадської діяльності та фаховими знаннями в державному управлінні охорони здоров’я вона балотується до Київради в 12-му окрузі в Солом’янському районі разом з командою “ЗА Майбутнє”. Кандидат розповіла про майбутнє медицини у місті, проблеми її рідного Солом’янського району та її візію ідеального Києва.
– Пані Мар’яно, у вас насичена медична практика і наукова діяльність. Чому ви вирішили зайнятися політикою?
– Моя сфера діяльності, як і все наше життя, пов’язана з політикою. Куди б ви не озирнулися, усюди є політика. В межах професійної діяльності я постійно спілкуюся з подружніми парами. Люди приходять до нас не тільки з проблематикою медичною, а і з проблематикою сімейною, побутовою. Кожного дня у мене складається думка про те, що в нашій державі багато чого шкодить фізичному і психічному здоров’ю людей. Дуже багатьох таких речей можна було б уникнути.
У мене завжди було бажання комусь допомогти, боротися з несправедливістю. І коли я почала свою професійну діяльність як лікар, то зрозуміла, що є речі, які я можу змінити, допомагаючи людям.
Свого часу я пішла у громадське об’єднання “Всеукраїнська асоціація “Моя родина””, де я є на сьогодні віце-президентом. Ми почали займатися будинками сімейного типу для дітей з інтернатів. Тоді я зрозуміла, що можу бути для людей більше, ніж лікарем. Своїми зв’язками і авторитетом я могла багатьом допомогти – наприклад, пройти через бюрократичну межу, яка не давала людям усиновити дітей.
– Чому ви йдете до Київради з командою “ЗА МАЙБУТНЄ”?
– Вже сама назва партії для мене – це світло і напрямок, куди я хочу рухатися. Я хочу майбутнього для свого міста, своїх дітей, своїх пацієнтів, родини. Кандидати, які балотуються разом зі мною, – це сильні лідери, відомі особистості, професіонали. Багатьох я добре знаю. Я хочу рухатися вперед з цією командою.
Звичайному пацієнту буває складно зрозуміти, які саме проблеми охорони здоров’я може вирішити Київрада. Які рішення ви можете запропонувати на рівні міста?
На рівні Київради вирішуються питання господарського характеру. Тому в першу чергу я б зробила об’їзд всіх медичних закладів Києва для того, щоб правильно розробити план стратегічних дій. Київ як столиця має бути взірцем якісного медичного сервісу. А сьогодні в Києві тільки все руйнується: психіатрична служба, наркодиспансери, тубдиспансери, проблемною є швидка допомога.
– Ми знаходимося в розпалі пандемії – і це, вочевидь, надовго. З якими проблемами ви зіштовхнулись як медик? Які кроки на рівні Київради плануєте здійснити для покращення ситуації?
– Коли настала пандемія, ми зрозуміли, що взагалі не готові до неї. В медзакладах не було ні масок, ні захисних окулярів, медики фактично виходили голими руками боротися з коронавірусом.
Тому дуже потрібними є заходи, спрямовані на захист медиків. Кожен шостий інфікований коронавірусом – це медик. Лікарі не повинні ходити в аптеку за медичними масками. Про їхній захист мають піклуватися на державному рівні.
– Ви балотуєтеся у Солом’янському районі. Які, на вашу думку, основні проблеми району?
– Всі 20 років, які я живу в Києві, я мешкаю в Солом’янському районі. Цей район для мене найрідніший і найближчий. Я тут працюю, тут живуть мої діти.
Для цього району існує багато проблемних питань. На перше місце я б винесла медицину, оскільки це те, що болить мені найбільше.
На другому місці для мене – проблема дошкільних закладів і шкіл.Тому що коли жінка, перебуваючи в мене на обліку, приходить з новонародженою дитиною і каже, що записалася в чергу в дитячий садок, – це щось нереальне і неправильне.
– Чому дозволяють розбудовувати Київ до непомірних цифр, і ніхто не зобов’язує забудовника побудувати амбулаторію, школу, дитсадок? Навіщо нам це все, коли наші діти, онуки не будуть мати гарного виховання, належної освіти?
– За вирішення цих проблем наша команда виступає одноголосно.
– Чим для вас є Київ?
– Київ – це місто, яке я обрала серцем. Коли я переїхала сюди зі Львова, на початку мені не вистачало вузеньких вуличок, архітектури, львівських кав’ярень. Але з роками Київ став для мене справжньою домівкою. Київ – це Європа, каштани, щасливі і заможні люди, які вірять в світле майбутнє.
– Як нам досягти цього світлого майбутнього?
– Ви знаєте, кожному потрібно починати з себе. Коли ти виходиш з дому і виносиш сміття, ти його сортуєш і розкидаєш по правильних баках. Ти вітаєшся з консьєржем, з людьми які прибирають територію, дякуєш за їхню роботу. Своїми вчинками ми подаємо приклад іншим. Якщо ми ментально не змінимося, нам не допоможуть ні Київрада, ні Верховна Рада.
Я ж особисто розумію, що не зміню в Києві абсолютно все. Але є речі, на які я точно можу вплинути, – це медицина, соціальний захист, допомога малозабезпеченим, дітям-сиротам. В цих напрямках я відчуваю силу, бажання і енергію реально щось робити.
Справка: Мар’яна Двуліт народилася в 1970 році у місті Львів. Отримала освіту хіміка-біолога у Львівському державному університеті ім. І. Франка. Закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”. Здобула ступінь магістра державного управління охорони здоров’я в Державній академії управління при Президентові України.
Лікар акушер-гінеколог, кандидат медичних наук, Віце-президент громадського об’єднання “Всеукраїнська асоціація “Моя родина””. Обіймала посаду старшого наукового співробітника Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України (2008 – 2014).
Мар’яна Двуліт балотується до Київради в 12-му окрузі в Солом’янському районі.
Читайте: Олег Калініченко: “Без адекватної стратегії розвитку столиці бюджету Києва ніколи не вистачатиме
Фото: сайт “За Майбутнє”
Джерело: “За Майбутнє”