Сьогодні попит на житло за програмою «єОселя» зосереджений на новобудовах, які відповідають сучасним стандартам комфорту, безпеки та енергонезалежності. Покупці надають перевагу квартирам із ремонтом від забудовника, а також житлу із розвиненою інфраструктурою та укриттями. Девелопери, зокрема «Інтергал-Буд», активно впроваджують альтернативні джерела енергії, а через доступність кредитних програм, попит зміщується в бік до дво- та трикімнатних квартир.
Про це, як дізналася КВ, розповіла комерційна директорка компанії “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська виданню “Фокус”.
“На сьогодні для широкого загалу за програмою “єОселя” пропонується житло віком не старше трьох років від моменту введення в експлуатацію, а для внутрішньо переміщених осіб і деяких пільгових категорій — житло віком не старше ніж 10 років”, – розповіла Лаєвська.
За даними компанії, більшість позичальників надають перевагу новому житлу. Основні причини – якість будівництва, сучасна інфраструктура, наявність укриттів. Також потенційні покупці звертають увагу на внутрішнє оздоблення території та можливість придбання квартири з ремонтом від девелопера.
“Наразі цю опцію пропонують лише кілька компаній на ринку, серед яких і “Інтергал-Буд”. Компанія одна з перших запропонувала цю послугу і сьогодні клієнти можуть замовити оздоблення за 300 доларів за квадратний метр або придбати вже готову квартиру з ремонтом. Інтерес до таких пропозицій великий, тож кожна друга заявка на кредитне житло включає запит на квартиру з ремонтом2, – говорить експертка.
Як зазначила комерційна директорка «Інтергал-Буд», покупці дедалі більше звертають увагу на енергонезалежність житла. Девелопери, зокрема «Інтергал-Буд», активно впроваджують рішення – встановлюють газові та паливні генератори. Це забезпечує безперебійне водопостачання, опалення та освітлення навіть під час відключень електроенергії.
“Наша компанія та ще низка девелоперів ухвалили рішення щодо забезпечення роботи будинкових систем у таких ситуаціях. Я думаю, що це стане загальноринковим трендом, тому що наразі це не просто продавати більш ефективно або за кращою ціною, а це взагалі забезпечити попит на продажі для свого об’єкта, тому що на це передусім звертають увагу. Так само, до речі, як і на безпекові фактори”, — додає Лаєвська.
І зауважила, оскільки основним драйвером ринку сьогодні є кредитні програми, попит на однокімнатні квартири поступово знижується. Натомість все більше угод укладається на дво- та трикімнатні помешкання, і навіть на великі дворівневі квартири, які раніше залишалися у залишку.
“Причина цього — попит з боку великих родин та позичальників, які можуть дозволити собі придбати більш просторе житло”, — говорить Лаєвська.
Серед комплексів, у яких можна придбати квартири за програмою «єОселя»: ЖК «Голосіївський», Sky Avenue, «Сирецькі сади», «Лук’янівський каскад», «Нивки-Парк», «Озерний гай Гатне», «Паркові Озера», City Hub, «Теремки», «Причал 8».
Нагадаємо, що в Україні посилюються вимоги до об’єктів цивільного захисту в нових житлових комплексах. Будівельна компанія “Інтергал-Буд” враховує сучасні загрози та адаптує свої проєкти до реалій війни, створюючи посилені конструкції та безпечні простори, а також вивчає міжнародний досвід реалізації захисних споруд.
Читайте: В “Інтергал-Буд” розповіли як змінюється житлова забудова після 2022 року
Фото: Фокус
КиївВладаІнна Міхно