У Києві в неділю, 19 травня, на Контрактовій площі провели акцію на підтримку військовополонених гарнізону «Маріуполь», всіх полонених та зниклих безвісти. До заходу долучилися містяни, родини військових, ветерани та волонтери.
Про це КВ дізналася з допису на Facebook – сторінці Асоціації родин захисників “Азовсталі” та повідомлення видання “Суспільне”.
“Після 86 днів оборони Маріуполя у повному оточенні українськими військами, за наказом вищого військового керівництва України «заради збереження здоров’я та життів військовослужбовців», оборону міста було припинено, а бійці вийшли з території заводу «Азовсталь» у полон. Маріуполь відійшов під контроль рф.
Під контролем рф опинилися і життя оборонців міста. Життя, які у російському полоні жорстоко знищуються”, – нагадали в дописі Асоціації родин захисників “Азовсталі”.
На Подолі цієї неділі кілька сотень людей вийшли на акцію на Контрактовій площі.
Як зазначила кореспондентка “Суспільного” люди прийшли, щоб ще раз нагадати українській владі, міжнародній спільноті про долю бранців кремля.
У руках родичі та друзі бранців Кремля тримали плакати з написами: “Наш голос – їх порятунок”, “Одна хвилина полону – забирає день життях”, “Поверніть АЗОВ”, “Полон вбиває”, “Ми вдома, вони у пеклі”.
Люди в багатьох містах України кожних вихідних виходять на подібні мітинги, аби нагадати про долю українських бранців рф.
Нагадаємо, 4 лютого 2024 року родини військовополонених Маріупольського гарнізону поновили акції, які деякий час не проводили, аби привернути увагу до того, що довгий час не відбувалося обмінів захисників Маріуполя та “Азовсталі” з російського полону. 8 лютого в Україні відбувся обмін полоненими, тоді додому з російського полону повернулися 100 людей, 84 з них захищали Маріуполь. Водночас родин українських військовополонених вирішили проводити мирні акції кожних вихідних. Зокрема Подолі, в неділю, 28 квітня, родичі та друзі полонених провели тринадцяту від початку року акцію. На чотирнадцятий мітинг люди вийшли 5 травня поблизу ВДНГ. 12 травня акцію провели на Оболонській набережній.
Заголовне фото Анатолій Сірик, LB
КиївВладаОлександр Попов