Керівнику Полтавського ГЗК повідомлено про підозру за несплату понад 2 млрд гривень податків

Керівнику Полтавського ГЗК повідомлено про підозру за несплату понад 2 млрд гривень податків

Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та підробці офіційних документів Голові правління ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” (ГЗК), що входить до складу групи компаній Ferrexpo. Посадовцю інкримінують несплату понад 2 млрд гривень податків.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Бюро економічної безпеки України (БЕБ) та інформації Офісу генерального прокурора.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У період з 2018 по 2021 роки підозрюваний вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства та занизив сплату коштів до бюджету за користування надрами родовища залізних руд на 2,2 млрд гривень. У податкових деклараціях підприємства відображався обсяг та вартість товарної продукції у вигляді руди дробленої, тобто без процесу збагачення, що значно впливає на  вартість рентних платежів”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як наголосили у Офісі генпрокурора, при цьому службові особи ГЗК були обізнані з порядком нарахування та сплати рентної плати, а також з об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.

Керівнику ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 366 КК України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі та службове підроблення). У кримінальному провадженні за цими фактами раніше повідомлено про підозру головному бухгалтеру цього ГЗК.

У повідомленні не називають прізвища посадовця, але зазначається, що ВАТ “Полтавський ГЗК” входить до групи Ferrexpo, мажоритарним власником якої є бізнесмен Костянтин Жеваго. Згідно з інформацією на сайті Ferrexpo посаду голови правління Полтавського ГЗК обіймає Віктор Лотоус. 

Нагадаємо, посадовець  утримується під вартою в іншому кримінальному провадженні – за фактом незаконного видобутку та використання корисних копалин. У вересні 2023 року йому оголосили про підозру, в тому, що у період 2015-2021 років комбінатом незаконно було видобуто понад 20 млн куб. метрів корисних копалин, а сума завданих збитків становить понад 157 млрд гривень.

Читайте: Керівника одного з ГЗК підозрюють у незаконному видобуванні надр на 157 млрд гривень

Як інформувала KВ,  26 вересня Печерський суд Києва обрав голові правління ГЗК запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 999 млн 991 тис. гривень.

Читайте: У Києві суд арештував керівника одного з ГЗК із заставою майже в 1 млрд гривень

Ще раніше, у червні 2023 року керівництву Полтавського гірничо-збагачувального комбінату також було оголошено про підозри.  Їм інкримінували організацію схеми привласнення бюджетних коштів під час видобутку та продажу корисних копалин на майже 400 млн гривень.

Читайте: Керівникам компанії Жеваго повідомили про підозру у привласненні майже 400 млн гривень при продажі сировини без дозволів

Фото:  відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Banner
QlU7mDx4