Керівнику субпідрядної організації повідомлено підозру у привласненні 6 млн гривень під час будівництва Подільського мосту

Керівнику субпідрядної організації повідомлено підозру у привласненні 6 млн гривень під час будівництва Подільського мосту

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратурою міста Києва повідомлено про підозру керівнику субпідрядної організації за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час будівництва Подільського мостового переходу у столиці.

Про це, як стало відомо  КВ, інформує Київська міська прокуратура.

Як встановило слідство, генпідрядник будівництва Подільського мосту у 2020 році вніс неправдиві дані про обсяги та вартість підводних робіт, які виконувало субпідрядне підприємство. 

“Йдеться про роботи з очищення металоконструкцій від обростання на глибині 12-20 метрів із залученням водолазної станції. За ці роботи субпідрядній організації перерахували понад 6 млн грн.”, – йдеться у повідомленні.

Згідно висновків судової будівельно-технічної та економічної експертизи, вказані роботи фактично не проводилися.

Обвинувальний акт стосовно генпідрядника за вказаними фактами вже скеровано до суду.

Досудове розслідування щодо інших фактів заволодіння бюджетними коштами та протиправної їх розтрати під час будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві триває.

Читайте: У збитковому будівництві Подільського мосту підозрюють директора підрядної організації

КВ раніше інформувала, що ще у квітні 2017 році КМДА виділила на добудову Подільського мостового переходу 6,1 млрд  бюджетних гривень. “З волі випадку” КП “Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва” замість ПАТ “Мостобуд” обрала генпідрядником будівництва мосту ТОВ “Еко-Буд-Трейд” – фірму, пов’язану з на той час  директором КП “Житлоінвестбуд-УКБ” В’ячеславом Непопом та екс-головою департаменту будівництва КМДА Михайлом Голицею.

Читайте: Не Prozzoro: 6,1 млрд. бюджетних гривень на Подільський міст “відмиють” через партнерські фірми В’ячеслава Непопа

Згодом, у липні 2017 року, стало відомо, що ТОВ “Еко-Буд-Трейд”  отримає без конкурсу на будівництво Подільського мостового переходу додатково ще 445 млн гривень. Додаткове фінансування замовник пояснив “технічною помилкою” проектувальників.

Читайте: Забудькуватість проектувальників “подарує” фірмі Непопа та Голиці 445 млн гривень

Водночас у жовтні 2022 року Київрада виділила ще 183 млн на добудову Подільського мосту. Гроші депутати відшукали за рахунок перерозподілу з інших об‘єктів транспортної інфраструктури.

Читайте: Київрада виділила більше 180 млн на добудову Подільського мосту

У 2021 році прокуратура повідомила про підозру керівнику генпідрядної організації в тому числі за фактами завищення вартості робіт з антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій прогонової споруди мосту на суму близько 1,8 млн гривень. За даними правоохоронців, загальна сума завданих столичному бюджету збитків становила близько 150 млн гривень.

Читайте: Правоохоронці повідомили про підозру заступнику керівника “Дирекції з будівництва дорожньо-транспортних споруд” та генпідряднику будівництва Подільського мосту та Замкерівнику “Дирекції з будівництва дорожньо-транспортних споруд” та генпідряднику повідомлено про нові підозри у розкраданнях на будівництві Подільського мосту

У лютому 2023 року Подільська окружна прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування першого епізоду справи щодо розкрадання коштів у ході будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро. Серед підозрюваних на той час було троє осіб – перший заступник керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної та підрядної організацій.  Згодом  прокуратурою було скеровано до суду обвинувальний акт відносно четвертого фігуранта у справі щодо розкрадання коштів на будівництві Подільського мостового переходу.

Читайте: У справі щодо розкрадання 36 млн гривень на будівництві Подільського мосту перед судом постане ще один підрядник

У грудні 2023 року поліція повідомила про підозру у службовій недбалості заступнику директора комунального підприємства, який підписав акти прийому виконаних будівельних робіт зі значно завищеними відомостями про вартість експлуатації окремої будівельної техніки. Йдеться про історію будівництва Подільського мостового переходу. За попередніми висновками експертиз, сума збитків столичному бюджету склала 24 мільйонів гривень.

Читайте: Поліція викрила мільйонну схему розкрадання на будівництві Подільсько-Воскресенського мосту

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Геннадій Олійников

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4