Київська обласна рада готує до внесення проект рішення на розгляд депутатського корпусу, який пропонує змінити дату утворення Київської області. За словами заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової, Київщина була утворена сталінською постановою 1932 року – року, коли наш народ пережив геноцид та голод. Саме так Семенова аргументує перегляд дати утворення області.
Про це KВ стало відомо з повідомлення в Facebook заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової.
“Сьогодні у Київській обласній раді відбулася воістину історична подія. Про це я мріяла не один рік. Нарешті ми провели круглий стіл щодо важливості та актуальності перегляду дати заснування Київщини. Бо не маємо ми права відзначати День області за сталінською постановою 1932 року – року, коли наш народ переживав геноцид та голод. Коли сьогодні проливається кров українських героїв і ні в чому невинних людей від рук російського окупанта. Це наш обов’язок і тверде переконання – утвердити спадкоємність понад тисячолітньої історії Української Державності”, – написала Семенова.
Семенова зазначає, що історики, краєзнавці, архівісти, депутати, чиновники зійшлися в одній історичній правді, які після жвавих дискусій та обговорень, висловили спільне бачення щодо нової дати заснування Київщини.
“Наступними кроками буде підготовка до винесення проекту рішення на розгляд депутатського корпусу, а саме, нашими юристами буде визначено процедуру. За потребою проведемо ще робочі зустрічі, круглі столи, оскільки це питання надзвичайно важливе і ідеологічно, і історично!”, – додала Семенова.
За її словами, у обговоренні взяли участь: депутат Київської обласної ради Роман Титикало, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов та директор Департаменту культури та туризму КОДА Анна Куценко, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тарас Чухліб, голова Київського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Євген Букет, голова Секретаріату Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віктор Ткаченко, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва.
Зазначимо, 9 лютого 1932 року 4 сесія Всеукраїнського центрального виконавчого комітету видала постанову “Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УСРР”. Відповідно до цієї постанови на території України, утворені 5 областей, у тому числі й Київська. До утвореної 27 лютого 1932 року Київської області увійшли 100 адміністративно-територіальних одиниць.
Читайте: На Київщині встановлять акустичні датчики для виявлення дронів чи ракет, – Нєбитов
Фото: Хмарочос