Урядова Комісія з перевірки стану мостових споруд проаналізувала основну інформацію щодо реального стану більшості українських мостів. Виявилось, що з них 24% перебувають у критичному стані – є непрацездатними. Ще про стан третини мостів взагалі нічого не відомо. Більшість усіх мостів утримує в Україні і має про них піклуватись місцеве самоврядування, а не центральний уряд. Кабмін наразі хоче, щоб функції балансоутримувача мостів від тергромад передали до Агентства відновлення (підпорядковується Мінінфраструктури), якщо мости перебувають на дорогах державного значення.
Про таку невтішну оцінку стану мостів KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі.
Згідно повідомлення, Комісія на чолі з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України (Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури) Олександром Кубраковим також публічно поінформувала про таке: понад третина балансоутримувачів не володіє реальною інформацією щодо стану своїх мостів.
При цьому “чверть усіх споруд в країні перебувають в критичному стані”.
“На основі результатів роботи Комісії вже сформовані конкретні пропозиції, зокрема, законодавчо закріпити пріоритетне спрямування коштів на реконструкцію або капітальний ремонт аварійних мостів серед інших обʼєктів дорожнього будівництва”, – цитує урядова пресслужба міністра.
Що запропонувала згадана Комісія насамперед:
-
“доручити всім балансоутримувачам провести огляд мостів стосовно яких відсутня інформація щодо технічного стану та які перебувають у непрацездатному та обмежено працездатному стані. Після огляду балансоутримувачі повинні будуть розробити комплекс протиаварійних заходів, реалізувати їх та прозвітувати за їх результатом”.
-
“Передати функції замовника та/або балансоутримувача мостів від окремих територіальних громад до Агентства відновлення, якщо мости перебувають на дорогах державного значення. Наразі до Агентства вже надійшли відповідні пропозиції від балансоутримувачів щодо 28 мостів”.
-
“Використовувати Аналітичну експертну систему управління мостами (АЕСУМ) для складання планів щодо будівництва та утримання мостів. Система буде спрямована на збір та постійне оновлення інформації про реальний стан мостів”.
В уряді принагідно кажуть, що результати роботи Комісії, “зокрема інформація щодо стану мостів та пропозиції щодо розв’язання проблем, будуть передані на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО – KВ) та Кабінету Міністрів України”.
РНБО очолює за посадою Президент України (з 2019 року – Володимир Зеленський).
Як інформувала KВ, Верховна Рада торік узимку перепризначила Олександра Кубракова з посади міністра інфраструктури на вищу позицію – віце-прем’єра. Тепер Кубраков обіймає посаду, щоб керувати не лише одним міністерством, а координувати декілька – у якості віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Очільником підпорядкованого міністерству Кубракова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, утвореного урядом на початку 2023 року, є екснардеп з команди п’ятого Президента України Петра Порошенка, колишній журналіст Мустафа Найєм.
Читайте: Кличко розповів, що не так з мостами Києва
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел